• DOLAR 3,4888 TL
  • EURO 4,1853 TL
  • Altın 147,0965 TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

İŞTE HABERLERİ

CHP'lilerden müfredat değişikliğine Nutuk'lu tepki

chplilerden-mufredat-degisikligine-nutuklu-tepki- İzmir'de, CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak ile beraberindeki partililer, Milli Eğitim müfredatında yapılan değişikliklere ve sınav sisteminin sık sık değiştirilmesine tepki gösterdi.

ByLock paniği ticarete dönüştü

bylock-panigi-ticarete-donustu- MİT’in ByLock kullanıcılarına ilişkin listesini halka arz ettiğini ileri süren “ByLea k.com” adlı internet sitesi, 110 bin 787 kişilik listede ücret karşılığı sorgulama yaptığını duyurdu.

Memurlar dikkat! Danıştay’dan emsal karar

memurlar-dikkat-danistaydan-emsal-karar- Danıştay, anne ve babası bakıma muhtaç olan memurların tayin isteyebileceğine hükmetti.

Skandal! Atatürk heykeli çalılık alanda bulundu

skandal-ataturk-heykeli-calilik-alanda-bulundu Antalya'da Göçerler mevkiinin arka kısımlarındaki çalılık alanda yaklaşık 2 metrelik Atatürk heykeli bulundu. Olay yerine giden CHP İl Başkanı Mustafa Erdem telefonla Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'yı

Kapımızda beklerdi şimdi biti kanlandı

kapimizda-beklerdi-simdi-biti-kanlandi Barzani ile ilk teması kuran isim olan Toperi, “1 hafta önceden randevu isterdi. ‘Emirlerinize hazırım’ derdi. Türkiye’ye bağlanmayı bile teklif etti. Saddam sonrası biti kanlandı” dedi

TBMM’de para cezası uygulaması başlıyor

-tbmmde-para-cezasi-uygulamasi-basliyor- CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve beraberindeki heyetin iptali istemiyle Anayasa Mahkemesine taşıdığı iç tüzük değişikliği TBMM’nin 1 Ekim yeni yasama yılı açılışıyla uygulamaya konulacak.

AKP'nin eğitim politikası: 16 yılda 16 yeni müfredat

akpnin-egitim-politikasi-16-yilda-16-yeni-mufredat- CHP Parti Meclisi üyesi ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer eğitim müfredatında yapılan değişikliğin ve eğitim sistemindeki sorunların tartışıldığı bir panele konuşmacı olarak katıldı.

İşte TEOG'un yerini alacak sistem!

-iste-teogun-yerini-alacak-sistem- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "TEOG'un kaldırılması lazım" sözlerinin ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrildi.

Memurlar dikkat! Danıştay’dan emsal karar

memurlar-dikkat-danistaydan-emsal-karar- Danıştay, anne ve babası bakıma muhtaç olan memurların tayin isteyebileceğine hükmetti.

Trafikte yeni dönem! İlk etapta 3.5 milyon araç kullanacak

trafikte-yeni-donem-ilk-etapta-35-milyon-arac-kullanacak Trafik kazalarını azaltan sistemin Türkiye’de zorunlu olması gündemde. Yasalaşırsa ilk etapta 3.5 milyon araç sistemi kullanacak.

FETÖ’den 30 yıl hapsi istenen AKP’li başkana ödül verildi

fetoden-30-yil-hapsi-istenen-akpli-baskana-odul-verildi Erdoğan’ın AKP’li belediye başkanlarıyla Ankara’da yaptığı toplantıda bir skandal yaşandığı ortaya çıktı.Erdoğan, başarılı başkanları plaketle ödüllendirdi. FETÖ’den yargılanan Yalova

" KYK'ye başvuran öğrenciler Ensar'a mı yönlenidiriliyor?"

--kykye-basvuran-ogrenciler-ensara-mi-yonlenidiriliyor- CHP'li Veli Ağbaba Yurt arayan öğrencilere “İsterseniz Ensar Vakfında yerler var, oraya yerleştirelim deniliyor" iddiasını Spor bakanı Bak'a sordu.

İşte Meral Akşener ve ekibinin beklemesinin nedeni

iste-meral-aksener-ve-ekibinin-beklemesinin-nedeni- Akşener ve ekibi yeni partinin, uyum yasaları kapsamında yapılacak değişiklikle önünün kesilebileceği ihtimalini göz önünde bulunduruyor.

İşte CHP'nin üye sayısı! Rapor halinde PM'ye sunuldu

-iste-chpnin-uye-sayisi-rapor-halinde-pmye-sunuldu- 29 Ağustos 2017 tarihi itibariyle CHP'ye kayıtlı 1 milyon 212 bin 736 asıl üye bulunuyor

İşte Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a TV'de yüzüne soracağı sorular

-iste-kilicdaroglunun-erdogana-tvde-yuzune-soracagi-sorular CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı televizyona çıkma davetinde bulunarak soracağı soruları açıkladı

İşte AKP hükümetinin 15 yıllık eğitim karnesi

iste-akp-hukumetinin-15-yillik-egitim-karnesi- CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, AKP’nin iktidara geldiği 2002’deki verilerle AKP’nin 15 yıllık eğitim karnesini çıkardı.

Kod adı Abi... İşte Çağlayan'la ilgili ‘Older brother’ belgesi

kod-adi-abi-iste-caglayanla-ilgili-older-brother-belgesi- 17 - 25 Aralık Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nun merkezinde yer alan Zafer Çağlayan'la ilgili ABD'de hazırlanan dosyanın ayrıntıları belli oldu.

İstanbul’da taksimetre ücretlerine zam

istanbulda-taksimetre-ucretlerine-zam Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) yapmış olduğu yeni düzenleme ile İstanbul’da taksi ve taksi-dolmuş ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapıldı.

MİT'e bombalı saldırı girişimi: Canlı bomba öldürüldü

mite-bombali-saldiri-girisimi-canli-bomba-olduruldu- MERSİN'de MİT Bölge Müdürlüğü binası ile yan yana olan 50. Yıl Polis Merkezi'ne girmek isteyen canlı bomba öldürüldü.

Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları

memur-zamminda-uzlasma-saglandi-iste-alinacak-zam-oranlari- Hükümet, 5.1 milyon memur ve emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinin son gününde yeni bir teklifle geldi.

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ