• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

BTK HABERLERİ

Karlov suikastında flaş gelişme!

karlov-suikastinda-flas-gelisme- Eski BTK çalışanı tutuklandı

İşte BTK'nın ByLock mağdurları raporu

-iste-btknin-bylock-magdurlari-raporu- Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) ByLock mağdurlarının iradeleri dışında ByLock server’ına nasıl yönlendirildiğine ilişkin raporu ortaya çıktı. 

Türkiye'ninde içinde olduğu 74 ülkeye siber saldırı

turkiyeninde-icinde-oldugu-74-ulkeye-siber-saldiri Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Türkiye’nin de içinde olduğu 74 ülkeye siber saldırı yapıldığını duyurdu.

"WhatsApp yasağı" açıklaması

whatsapp-yasagi-aciklamasi- Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) resmi Twitter hesabından yaptığı anket, gündeme düşünce WhatsApp kullanıcıları panik yaşamıştı. BTK konu ile ilgili açıklama yaptı.

EVETÇİLER MÜJDE Wikipedia’ya Türkiye’den erişim engeli

evetciler-mujde-wikipediaya-turkiyeden-erisim-engeli Dünyanın en büyük internet ansiklopedisi Wikipedia’ya Türkiye üzerinden erişim sağlanamıyor. BTK'da site için idari tedbir uygulandığını ortaya koyan bir açıklamaya yer verildi.

Wi-Fi’da yeni dönem… Kafede, otelde internete SMS’li takip

wi-fida-yeni-donem-kafede-otelde-internete-smsli-takip Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından dün Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre, ücretsiz internet hizmeti veren kişi ve kurumlar, suç oluşturan içeriklere erişimi önleyici

Kritik uyarı: Görüntüleri yayan ve paylaşanlar...

kritik-uyari-goruntuleri-yayan-ve-paylasanlar Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, Gaziantep'teki patlamaya ilişkin "Söz konusu görüntüleri yayınlayarak veya paylaşarak terörizmin amacına hizmet edenler hakkında

Son dakika haberleri… OHAL’de iki yeni kararname

son-dakika-haberleri-ohalde-iki-yeni-kararname OHAL kapsamında hazırlanan iki yeni Kanun Hükümde Kararname Resmi Gazete'de yayımlandı. OHAL kapsamında yayımlanan iki yeni Kanun Hükmünde Kararname'ye göre, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarında, BTK

BTK arşivinde esrarengiz yangın

btk-arsivinde-esrarengiz-yangin Dünya Ticaret Merkezi'nin 6 ve 7'inci katında dün akşam çıkan yangınla ilgili çarpıcı bir detay ortaya çıktı.

Bu kadar 'Sehven' biraz fazla

bu-kadar-sehven-biraz-fazla Bürokrasinin Teğmen Çelebi ile başlayan ''Sehven'' olayları, Kılıçdaroğlu'nun ifadeye çağrılmasıyla zirve yaptı.

BTK'dan Turkcell'e ve TT'ye ceza

btkdan-turkcelle-ve-ttye-ceza Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), Turkcell ve Türk Telekom’a idari para cezası verdi.