• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

EKONOMİ HABERLERİ

Benzin fiyatlarında inanması güç tablo

benzin-fiyatlarinda-inanmasi-guc-tablo Türk ekonomisi unutulmaz günlerden geçiyor. Başka ürünlerin vergisi artırıldığı için benzin ve motorinde ÖTV sabit. Eğer böyle olmasaydı dün benzine gelen 22 kuruş zamla birlikte benzinin litre fiyatı

'Ekonomiyi üç felaket bekliyor'

ekonomiyi-uc-felaket-bekliyor TEPAV'dan Güven Sak, Türkiye'nin ekonomi durumunu değerlendirdi.

İşletmeler için tehlike çanları çalıyor

isletmeler-icin-tehlike-canlari-caliyor Türkiye’deki en son ekonomik gelişmeleri değerlendiren İngiliz Financial Times Gazetesi, dövizin gidişatı yüzünden Türkiye’de işletmeler için tehlike çanlarının çaldığını yazdı.

Korkut Boratav uyardı: 'IMF programı gündeme gelebilir'

korkut-boratav-uyardi-imf-programi-gundeme-gelebilir Prof. Dr. Korkut Boratav, ekonomide bu yılın son 3 ayında küçülme sürecinin başlamasının beklendiğine dikkati çekti.

Kırklareli’ne santral kurulursa tarım ve hayvancılık biter

kirklareline-santral-kurulursa-tarim-ve-hayvancilik-biter Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan, geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan Kırklareli’nde yapılması istenen termik santralin çevreyi kirleteceğini söyledi. Başkan, “Verimli

İnce'den ekonomi açıklaması

inceden-ekonomi-aciklamasi 24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem ince, ekonomiye ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Muharrem İnce'den Erdoğan'a 'damat' eleştirisi

muharrem-inceden-erdogana-damat-elestirisi CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, seçim sonrası giderek bozulan ekonomiyle ilgili yorumda bulundu.

Göstergeler alarm veriyor

gostergeler-alarm-veriyor Dolar ve faizin hızla yükselmesi ve ağır borç yükü Türkiye'yi zorluyor. Yılbaşından bu yana ekonomik göstergelerde yaşanan bozulma giderek derinleşiyor. Son olarak ekonomi yönetimine duyulan güvensizlik

CHP’nin Ekonomist Milletvekili Karabat: “Kabine açıklandıktan sonra en ağır bilanço ekonomide ortaya çıktı.

chpnin-ekonomist-milletvekili-karabat-kabine-aciklandiktan-sonra-en-agir-bilanco-ekonomide-ortaya-cikti Türk hisse senetleri yüzde 3, banka hisse senetleri ise yaklaşık yüzde 4 oranında düşmüştür. Türk lirası da dolar karşısında kabinenin açıklanmasını izleyen saatlerde ise yaklaşık yüzde 4 değer

ABD-Çin ekonomi savaşı resmen başladı

abd-cin-ekonomi-savasi-resmen-basladi ABD yönetimi, Çin'den ithal edilen 34 milyar dolar değerindeki 800'den fazla ürüne yüzde 25 ek gümrük vergisi uygulamaya resmen başladı.

İstanbul Milletvekili Özgür KARABAT’IN,

istanbul-milletvekili-ozgur-karabatin Hükümetin Tarım Politikaları, Fiyat artışları Hakkında Basın Açıklaması

OHAL’de ekonomi 2 yılda dibe vurdu

ohalde-ekonomi-2-yilda-dibe-vurdu CHP’nin hazırladığı raporda, “Türk parası pul oldu, enflasyon azdı benzin ve mazot fiyatı arttı, ailelerin banka borcu katlandı” denildi

CHP, OHAL'in ekonomiyi nasıl vurduğunu tek tek anlattı

chp-ohalin-ekonomiyi-nasil-vurdugunu-tek-tek-anlatti CHP’nin İşveren Sendikaları ve Odalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak’ın koordinasyonunda hazırlanan OHAL raporunda, ekonomik göstergeler değerlendirildi.

CHP'li Kesici'den ekonomi formülü: İlk iş...

chpli-kesiciden-ekonomi-formulu-ilk-is CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, seçime ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

'Piyasalar artık Erdoğan'dan vazgeçti'

piyasalar-artik-erdogandan-vazgecti Londra merkezli Bluebay Asset Management Stratejisti Timothy Ash, Türkiye'nin ekonomi piyasası için değerlendirmelerde bulundu.

CHP Bu yaşanan OHAL devalüasyonudur

chp-bu-yasanan-ohal-devaluasyonudur CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye ekonomisinin hızla bir uçurumdan aşağı yuvarlandığına dikkat çekti.

Şener, gerekçe verdi: Erdoğan seçimi kaybedecektir

sener-gerekce-verdi-erdogan-secimi-kaybedecektir AKP’nin kurucu üyelerinden eski milletvekili Abdüllatif Şener 24 Haziran seçimlerine giden süreci, ekonomideki gidişatı ve cumhurbaşkanı adaylarını değerlendirdi.

İlhan Kesici'den adaylara kritik uyarı

ilhan-kesiciden-adaylara-kritik-uyari İlhan Kesici, Cumhurbaşkanı adaylarının "genel ekonomi ve dış politika"dan başka konuları tartışmalarının gereksiz olacağını ifade etti.

Financial Times TL'deki aşırı değeri kaybının nedenini yazdı

financial-times-tldeki-asiri-degeri-kaybinin-nedenini-yazdi İngiliz Financial Times (FT) gazetesi, Türkiye ekonomisinin 'aşırı ısınma' sinyalleri vermesi nedeniyle Türk Lirası'nın değer kaybettiğini yazdı.

2017 yılı büyüme rakamları açıklandı

2017-yili-buyume-rakamlari-aciklandi Türkiye ekonomisi 2017'de yüzde 7.4 büyüdü.