• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

TÜRKİYE HABERLERİ

Türkiye, cumhurbaşkanını ikinci turda belirleyecek

turkiye-cumhurbaskanini-ikinci-turda-belirleyecek Çalar Saat programıyla seçimin nabzını tutan İsmail Küçükkaya SÖZCÜ’ye konuştu. Küçükkaya, “Erdoğan ikinci turda ya Muharrem İnce’yle ya da Meral Akşener’le yarışacak” tahmininde bulundu ve

İnce Erdoğan'ı geçti

ince-erdogani-gecti Google'ın son 90 gün içerisindeki Türkiye'den yapılan aramalarında Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan'ı geçti.

'Türkiye'de neyin olup bittiğinden herkesin haberi var'

turkiyede-neyin-olup-bittiginden-herkesin-haberi-var CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Alanya'da kanaat önderleri, muhtarlar, turizmciler ve STK temsilcileri ile bir araya geliyor.

'Piyasalar artık Erdoğan'dan vazgeçti'

piyasalar-artik-erdogandan-vazgecti Londra merkezli Bluebay Asset Management Stratejisti Timothy Ash, Türkiye'nin ekonomi piyasası için değerlendirmelerde bulundu.

'Dindar nesle engel olmam, kindar nesle engel olurum'

dindar-nesle-engel-olmam-kindar-nesle-engel-olurum Habertürk'te Türkiye'nin Nabzı programına konuk olan Muharrem İnce imam hatip okulları ve dindar nesil tartışmaları hakkında değerlendirmede bulundu...

Muharrem İnce: Kürt sorunu için eylem planım var

muharrem-ince-kurt-sorunu-icin-eylem-planim-var CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Sputnik'e konuştu. İnce: "Bu sorun demokrasi ve özgürlükle ilgili bir sorun. Türkiye'nin önünde bu iç meselesini çözmek için bir engel yok." dedi.

'Türkiye, IMF’nin kapısını çalmamalı'

turkiye-imfnin-kapisini-calmamali Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz SÖZCÜ’den Özlem Gürses'e konuştu.

Trabzon’u Nâzım Hikmet’le selamladı

trabzonu-nzim-hikmetle-selamladi CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Trabzon Cumhuriyet Meydanı’ndan Türkiye’ye seslendi. İnce, konuşmasına Nazım Hikmet’in Kuvayi Milliye Destanı’ndaki Karadenizlileri anlattığı bölüm

AKP'nin 'sandık taşıma' oyunu

akpnin-sandik-tasima-oyunu Türkiye, Tayyip Erdoğan’ın “büyük usta” olacağını ilan ettiği seçime, sandık taşıma kararlarıyla gidiyor.

'Yeni yasa Suriyelilerin ülkelerine dönmelerine engel olacak'

yeni-yasa-suriyelilerin-ulkelerine-donmelerine-engel-olacak HRW'ye göre Suriye'deki yeni yasa büyük bölümü Türkiye, Ürdün ve Lübnan'daki Suriyeli mültecilerin ülkelerine dönmelerine engel olacak

CHP Bu yaşanan OHAL devalüasyonudur

chp-bu-yasanan-ohal-devaluasyonudur CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye ekonomisinin hızla bir uçurumdan aşağı yuvarlandığına dikkat çekti.

Akşener ve Karamollaoğlu '100 bini' geçti! Perinçek ise..

aksener-ve-karamollaoglu-100-bini-gecti-perincek-ise Türkiye genelindeki seçim kurullarında, cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza verme işlemlerinin üçüncü gününde Saadet Partisi adayı Temel Karamollaoğlu da 100 bin imzaya ulaştı.

Muharrem İnce: Türkiye'yi yeniden AB rotasına döndüreceğiz

muharrem-ince-turkiyeyi-yeniden-ab-rotasina-dondurecegiz "AB hedefinden sapmış olan Türkiye’yi yeniden rotasına döndürmek için yola çıktık."

AKP'li hukukçudan çarpıcı yargı eleştirisi

akpli-hukukcudan-carpici-yargi-elestirisi AKP 25. Dönem Milletvekili Hukukçu Pınar Hacıbektaşoğlu, Türkiye'de mahkemelerin iktidarın söylemine göre kararlar verdiğini belirtti...

Erdoğan'a büyük şok: İşte son anketten çarpıcı sonuçlar

erdogana-buyuk-sok-iste-son-anketten-carpici-sonuclar Kuantum Araştırma Panorama şirketinin Türkiye Mart ayı Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik yaptığı araştırmada çarpıcı sonuçlar çıktı.

Gül'ün A Takımı'nda AKP'den üç isim

gulun-a-takiminda-akpden-uc-isim Türkiye, 24 Haziran'da erken seçime giderken gözler Abdullah Gül'e çevrilmiş durumda.

Uyum Paketi Meclis'ten geçti: İşte adaylık şartları

uyum-paketi-meclisten-gecti-iste-adaylik-sartlari 10 maddelik Anayasa değişiklik uyum paketi Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda kabul edildi

Kılıçdaroğlu’ nun sözlerinin ardından Meclis karıştı

kilicdaroglu-nun-sozlerinin-ardindan-meclis-karisti 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 23 Nisan özel oturumu düzenleniyor. Kılıçdaroğlu, konuşurken Meclis karıştı.

Kılıçdaroğlu: 24 Haziran'da güzel bir Türkiye'ye uyanacağız

kilicdaroglu-24-haziranda-guzel-bir-turkiyeye-uyanacagiz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da düzenlenen Balkan Rumeli Çalıştayı'na katıldı.

İmam Hatipliler Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti

imam-hatipliler-kilicdaroglunu-ziyaret-etti Türkiye "tek adam" tartışması yaşarken, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün sürpriz bir grup ziyaretçisi oldu; Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya ve beraberindeki dernek

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ