• DOLAR 3,6487 TL
  • EURO 4,3309 TL
  • Altın 151,3807 TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

TBMM HABERLERİ

CHP'nin Bireysel silahlanma araştırılsın önergesi reddedildi

chpnin-bireysel-silahlanma-arastirilsin-onergesi-reddedildi- CHP’li vekiller İstanbul’da katledilen Helin Palandöken cinayetinin ardından TBMM gündemine taşıdığı “bireysel silahlanmanın boyutunun araştırılması” önergesi, Genel Kurul’da yapılan oylamada

Kurumlar Vergisi'nde FLAŞ değişiklik

kurumlar-vergisinde-flas-degisiklik- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Kurumlar Vergisi'nin yüzde 20'den yüzde 22'ye yükseltileceği açıklandı.

"Kilis Valisi talimat verdi; mehmetçiğe yemek verilmiyor"

-kilis-valisi-talimat-verdi-mehmetcige-yemek-verilmiyor- CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında Suriye’de görev yapmakta olan Jandarma ve Polis Özel Harekât birliklerine yemek verilmediği iddialarını TBMM’ye taşıdı. Kaynak:

İş Mahkemeleri Kanun Tasarısı kabul edildi

-is-mahkemeleri-kanun-tasarisi-kabul-edildi- İşçi ve işveren arasındaki anlaşmazlıklara ilişkin arabuluculuk sistemini getiren düzenlemenin de bulunduğu İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

Meclis'te bir ilk: Darbe raporunda muhalefete darbe!

-mecliste-bir-ilk-darbe-raporunda-muhalefete-darbe- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Darbe Komisyonu'nun raporunu CHP'nin ek şerhi olmadan basıldığını kabul etti.

CHP’nin İstanbul için ilk adayı belli oldu

chpnin-istanbul-icin-ilk-adayi-belli-oldu CHP'li Hamzaçebi, yerel seçimlerde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olmak için yola çıktığını açıkladı.

"Genelkurmay Başkanı'nın o koltukta 1 dakika bile oturması züldür"

genelkurmay-baskaninin-o-koltukta-1-dakika-bile-oturmasi-zuldur- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, kendisi hakkında TBMM'ye sunulan fezleke ile ilgili, “İstedikleri kadar fezleke hazırlasınlar, biz gerçekleri söylemeye devam edeceğiz”

CHP Grubu, Erdoğan'ı böyle karşıladı

chp-grubu-erdogani-boyle-karsiladi- Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 26'ncı Dönem 3'üncü Yasama Yılı başladı.

Meclis yeni yasama yılına başlıyor! HDP katılmıyor

meclis-yeni-yasama-yilina-basliyor-hdp-katilmiyor TBMM’nin 26. Dönem üçüncü yasama yılı bugün açılıyor.

Meclis açılışında 'partili cumhurbaşkanı' sancısı

-meclis-acilisinda-partili-cumhurbaskani-sancisi- TBMM yeni yasama dönemine sancılı başlıyor.

Başbakanlık ve Belediye Dolandırdı; Çocuklar Açık Liseye Kaldı!

-basbakanlik-ve-belediye-dolandirdi-cocuklar-acik-liseye-kaldi CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, imar plan tadilatlarıyla eğitim alanı vasfı olmaktan çıkarılan arsaları ve ortaya çıkan rantı TBMM gündemine taşıdı.

TBMM’de "Kayseri" tartışması

tbmmde-kayseri-tartismasi- Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresi, TBMM’de kabul edilirken, görüşmeler “Kayseriler ‘eşeği boyar,

Irak- Suriye tezkeresi TBMM'den geçti: İşte tüm detaylar!

irak--suriye-tezkeresi-tbmmden-gecti-iste-tum-detaylar- TBMM Genel Kurulu, Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresini görüştü. Irak tezkeresini TBMM'den geçti. Kaynak:

TBMM'de üçlü zirve: Yıldırım, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile görüştü

-tbmmde-uclu-zirve-yildirim-kilicdaroglu-ve-bahceli-ile-gorustu- Başbakan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye tezkereye verdikleri destek için teşekkür etti.

Açıkta Kalanlar Açık Lise Kılıfına Sığmıyor

-acikta-kalanlar-acik-lise-kilifina-sigmiyor CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker 2017-2018 eğitim öğretim yılının hemen başında yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

TBMM’de para cezası uygulaması başlıyor

-tbmmde-para-cezasi-uygulamasi-basliyor- CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve beraberindeki heyetin iptali istemiyle Anayasa Mahkemesine taşıdığı iç tüzük değişikliği TBMM’nin 1 Ekim yeni yasama yılı açılışıyla uygulamaya konulacak.

İlker Başbuğ'dan TBMM'ye çağrı

ilker-basbugdan-tbmmye-cagri- Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'dan Meclis'e referandum çağırısı.

CHP'li Atıcı, Suriyeli öğrencilerde adres şartı aranmamasını eleştirdi

-chpli-atici-suriyeli-ogrencilerde-adres-sarti-aranmamasini-elestirdi- CHP’li Atıcı, Suriyeli öğrencilerde adres şartının aranmamasını TBMM’ye taşıdı. Kaynak:

Yaşasın Yazan Pankart, Bıçaktan Keskin mi?

-yasasin-yazan-pankart-bicaktan-keskin-mi CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, TBMM’ye verdiği soru önergesiyle Beşiktaş – Samsun süper kupa finalinde yaşanan taraftar terörü ve “Nuriye Semih Yaşasın” pankartı açtıkları için

Merve Kavakçı’ya 71 bin lira tazminat ödenecek

merve-kavakciya-71-bin-lira-tazminat-odenecek TBMM Başkanlığı, vatandaşlığa alınan ve Malezya’ya büyükelçi olarak atanan Merve Kavakçı’ya 1999-2011 yılları arasındaki vekil maaşını ödeme kararı aldı.

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ