• DOLAR 3,8397 TL
  • EURO 4,5206 TL
  • Altın 153,3560 TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

TBMM HABERLERİ

Kılıçdaroğlu, Bu şarlatana devletin bilgilerini kim verdi?

kilicdaroglu-bu-sarlatana-devletin-bilgilerini-kim-verdi- TBMM'de devam eden bütçe görüşmelerinde konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın Yunanistan ziyaretini eleştirerek, "18 ada neden sorulmadı. O adalarda 5 bin Yunan askeri var" dedi

Erdoğan ve yakınlarına kötü haber!

-erdogan-ve-yakinlarina-kotu-haber- CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM Grubu’nda açıkladığı belgeleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim etti.

CHP ; Hesap sorulma sırası kendine gelince aklına geldi

chp--hesap-sorulma-sirasi-kendine-gelince-aklina-geldi CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özgür Özel açıkladı: Önerge kabul edilirse...

-ozgur-ozel-acikladi-onerge-kabul-edilirse CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

TBMM’de Zarrab gerilimi… CHP ve AKP’li vekiller karşı karşıya geldi

tbmmde-zarrab-gerilimi-chp-ve-akpli-vekiller-karsi-karsiya-geldi TBMM'de sıcak dakikalar yaşanıyor. Gelen son dakika bilgisine göre ABD'e devam eden ve Reza Zarrab'ın tanık olduğu davayla ilgili TBMM Meclis Genel Kurulu’nda yaşanan gerilim arbedeye dönüştü.

CHP'den Erdoğan'a yanıt: Yarın dikkatle izleyin

chpden-erdogana-yanit-yarin-dikkatle-izleyin- CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın grup toplantısında yanıt vereceğini açıkladı.

Arşivler, Kahraman'ı yalanladı

arsivler-kahramani-yalanladi- İki gencin katledildiği ‘Kanlı Pazar’ın yaşandığı sırada MTTB Başkanı olmadığını söyleyen Kahraman’ı TBMM albümü ve arşivler yalanladı.

İsmail Kahraman'a 'Kanlı Pazar' protestosu

-ismail-kahramana-kanli-pazar-protestosu- TBMM Başkanlığı seçimleri sırasında CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş ve CHP’liler, Meclis Başkanı Kahraman’ı Kanlı Pazar fotoğraflarıyla protesto etti.

Soru Çalma Hattı Kurulan ÖSYM’yi Meclis Araştırmalıdır

-soru-calma-hatti-kurulan-osymyi-meclis-arastirmalidir İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker TBMM’ye 1 ay önce ÖSYM sınavları için verdiği meclis araştırması önergesi sonrası, ÖSYM başkanının “10 yıllık sınavları inceleme açıklaması sözde

Kılıçdaroğlu'ndan Kahraman'a tutuklu vekiller için eleştiri

kilicdaroglundan-kahramana-tutuklu-vekiller-icin-elestiri- AK Parti'nin TBMM Başkanlığı için bir kez daha aday gösterdiği mevcut başkan İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek destek istedi.

Kılıçdaroğlu' ndan Erdoğan'a SGK yanıtı: Ben değil, sen batırdın!

kilicdaroglu-ndan-erdogana-sgk-yaniti-ben-degil-sen-batirdin- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. AKP hükümetinin ekonomi politikalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, "SGK'yı kim batırdı?" diye sordu. Kaynak:

AKP'nin bir kez daha aday gösterdiği İsmail Kahraman kimdir?

akpnin-bir-kez-daha-aday-gosterdigi-ismail-kahraman-kimdir- AKP'nin TBMM başkanlığı için adayının bir kez daha İsmail Kahraman olduğu belirtildi.

Meclis'de 'başkanlık' yarışı

-meclisde-baskanlik-yarisi- TBMM’de ‘başkanlık’ yarışı başladı.

"Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi

torba-tasari-plan-ve-butce-komisyonunda-kabul-edildi- Kamuoyunda "torba tasarı" olarak bilinen, Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Kamu çalışanları oturdukları lojmanı satın alabilecek

kamu-calisanlari-oturduklari-lojmani-satin-alabilecek- MALİYE Bakanı Naci Ağbal, TBMM'ye sevk edilen Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın içeriğiyle ilgili konuştu.

Beştepe ve Meclis’e dronesavar konuldu

bestepe-ve-meclise-dronesavar-konuldu Terör örgütlerinin Türkiye’de saldırı için harekete geçtiği belirlenince Ankara’da önlemler artırıldı Beştepe ve TBMM’nin çatısına uzaktan kumandalı hava araçlarını engelleyen sistemler

CHP'nin Bireysel silahlanma araştırılsın önergesi reddedildi

chpnin-bireysel-silahlanma-arastirilsin-onergesi-reddedildi- CHP’li vekiller İstanbul’da katledilen Helin Palandöken cinayetinin ardından TBMM gündemine taşıdığı “bireysel silahlanmanın boyutunun araştırılması” önergesi, Genel Kurul’da yapılan oylamada

Kurumlar Vergisi'nde FLAŞ değişiklik

kurumlar-vergisinde-flas-degisiklik- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Kurumlar Vergisi'nin yüzde 20'den yüzde 22'ye yükseltileceği açıklandı.

"Kilis Valisi talimat verdi; mehmetçiğe yemek verilmiyor"

-kilis-valisi-talimat-verdi-mehmetcige-yemek-verilmiyor- CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında Suriye’de görev yapmakta olan Jandarma ve Polis Özel Harekât birliklerine yemek verilmediği iddialarını TBMM’ye taşıdı. Kaynak:

İş Mahkemeleri Kanun Tasarısı kabul edildi

-is-mahkemeleri-kanun-tasarisi-kabul-edildi- İşçi ve işveren arasındaki anlaşmazlıklara ilişkin arabuluculuk sistemini getiren düzenlemenin de bulunduğu İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ