• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

CEMAAT HABERLERİ

İBB’den ‘Nurculuk’ açılımı

ibbden-nurculuk-acilimi- Geçtiğimiz Eylül ayında başkanı ve üst yönetimi değişen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, milyonlarca İstanbullunun kullandığı metrobüslerde ‘cemaat açılımına’ imza attı.

Süleyman Soylu'yu yakacak FETÖ arşivi ortaya çıktı

suleyman-soyluyu-yakacak-feto-arsivi-ortaya-cikti- Süleyman Soylu'yu yakacak FETÖ arşivi ortaya çıktıSüleyman Soylu, 2011 yılında Cemaat'in faaliyetlerini askıya almasını söyleyen Bahçeli ve CHP’li İsa Gök’e tepki göstermişti.

Gülen cemaati medyasına ait binanın yeni sahibi belli oldu

-gulen-cemaati-medyasina-ait-binanin-yeni-sahibi-belli-oldu- Gülen cemaati medyasına ait binanın, yandaş Turkuvaz Medya Grubu'na devredildiği iddia edildi.

Cemaat yurtlarına bedava su

cemaat-yurtlarina-bedava-su Torba yasa ile belediyelere geniş yetkiler veriliyor. Tasarı ile hükümet cemaatlere ait okul, yurt ve pansiyonlarla özel okul ve hastanelerin şebeke suyunu ücretsiz kullanmasının önünü açıyor

Abdullah Gül, Davutoğlu ve küskün bakanlara FETÖ suçlaması

abdullah-gul-davutoglu-ve-kuskun-bakanlara-feto-suclamasi- Işık Cemaati’nin yayın organı Türkiye gazetesinden Milliyet gazetesine transfer olan köşe yazarı Fuat Bol, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sert sözlerle yüklendi.

FETÖ’nün darbe yapacağını AKP’li Şirin Ünal’a ilettim

fetonun-darbe-yapacagini-akpli-sirin-unala-ilettim Astsubay Hüseyin G., 15 Temmuz’dan birkaç ay önce FETÖ’nün darbe yapacağını öğrendiklerini söyledi ve şöyle dedi: Edindiğim tüm bilgi ve belgeleri emekli Tümgeneral Şirin Ünal’a Binbaşı S.Y.

CHP'li Ağbaba: Çocuklarımız cemaatlere teslim ediliyor

chpli-agbaba-cocuklarimiz-cemaatlere-teslim-ediliyor- CHP Genel Başkan Yardımcı Ağbaba, Türkiye'deki cemaat yapılanmasına tepki göstererek, "Türk Silahlı Kuvvetleri, yargı ve Türkiye'nin diğer önemli kurumları bir cemaate teslim edilmişti. Şimdi de

FETO imamı talimat verdi İlker Başbuğ tutuklandı!

feto-imami-talimat-verdi-ilker-basbug-tutuklandi Balyoz kumpası savcısı Kaplan, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un tutuklanmasıyla ilgili şöyle dedi: Önemli konular cemaat abisiyle görüşülürdü, Başbuğ için de savcılarla konuşulmuştur

İş adamlarının seks kasetlerini bankadaki gizli kasada saklamışlar

is-adamlarinin-seks-kasetlerini-bankadaki-gizli-kasada-saklamislar Bursa’da FETÖ üyelerinin 11 iş adamının seks kasetlerini ve yıllık ekonomik karlılık durumunu belirten verileri bankanın kasasında sakladığı iddianamede yer aldı.

Protestan pastör 'FETÖ'den tutuklandı

protestan-pastor-fetoden-tutuklandi Protestan cemaatine ait İzmir Diriliş Kilisesi Pastörü Andrew Craig Brunson, 'FETÖ' üyeliği iddiasıyla tutuklandı.

Mimar Doyduk ‘Cephe’ dedi, örgüt üyesi olduğu iddia edildi

mimar-doyduk-cephe-dedi-orgut-uyesi-oldugu-iddia-edildi Mimar Yrd. Doç. Dr. Senem Doyduk’un bir telefon görüşmesinde kullandığı ‘cephe’ sözcüğüyle örgütü kastettiği iddia edildi. Bu görüşme örgüt üyeliği suçlamasına delil olarak gösterildi.

CHP’li Tekin: Yiğidi öldür hakkını yeme!

chpli-tekin-yigidi-oldur-hakkini-yeme CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, düzenlediği basın toplantısında cemaate tahsis edilen arsalar üzerine konuştu. Tekin yaptığı açıklamada, "Erdoğan döneminde İstanbul'da cemaate arsa tahsisi

Gidiyor Pensilvanya geliyor Menzilvanya

gidiyor-pensilvanya-geliyor-menzilvanya Kocasakal, “FETÖ’yü temizliyoruz derken, bunun yerine başka tarikatlara ve cemaatlere yol açıyorlar” dedi ve ekledi: İnsan aklıyla alay etmesinler. Aynı tehlikeleri tekrar yaratıyorlar. Hiç mi ders

'Parmaksız FETÖ'cüyü F-16 pilotu yaptılar'

parmaksiz-fetocuyu-f-16-pilotu-yaptilar İzmir'de yürütülen 'FETÖ' soruşturmasındaki tanık ifadelerinde TSK'da Gülen cemaati mensuplarına torpil yapıldığı anlatıldı.

TSK ve MİT imamlarına operasyon!

tsk-ve-mit-imamlarina-operasyon Cemaat'in "TSK ve MİT imamlarına" yönelik 31 ilde operasyon başlatıldı.

TSK’ya Cemaat operasyonu

tskya-cemaat-operasyonu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ soruşturması kapsamında 2010 yılından sonra görev yapmış askeri ataşelere yönelik operasyon başlattı.

Kılıçdaroğlu ’nun açıklamadığı Adil Öksüz bilgisi ortaya çıktı

kilicdaroglu-nun-aciklamadigi-adil-oksuz-bilgisi-ortaya-cikti Gazeteci Abdülkadir Selvi, Kılıçdaroğlu'nun, Cemaat'in "Hava Kuvvetleri imamı" olduğu belirtilen Adil Öksüz'ün MİT ajanı olduğunu söylediğini yazdı. Selvi, bu iddiayı araştırdığını, ancak

AKP'de kaç cemaatçi var?

akpde-kac-cemaatci-var AKP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AKP içinde kaç FETÖ'cü olduğunu açıkladı.

'AKP'de temizlik operasyonu yapılmalı'

akpde-temizlik-operasyonu-yapilmali AKP Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, FETÖ soruşturmaları hakkında konuştu.

AKP Cumhuriyeti sindiremiyor

akp-cumhuriyeti-sindiremiyor CHP'li Deniz Baykal, "Türkiye millet oluşumundan cemaat oluşumunun etkin olduğu bir noktaya doğru devlet katkılarıyla sürüklenmek istendi" dedi.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ