• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

CUMHURİYET GAZETESİ HABERLERİ

Cumhuriyet davasında savcı mütaalasını açıklıyor

cumhuriyet-davasinda-savci-mutaalasini-acikliyor Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik aralarında Akın Atalay, Murat Sabuncu ve Ahmet Şık'ın da bulunduğu 2'si tutuklu 20 sanığın yargılandığı davaya devam ediliyor.

Enis Berberoğlu davasında karar verildi

-enis-berberoglu-davasinda-karar-verildi- Tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT TIR'ları görüntülerini Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verdiği gerekçesiyle yargılandığı davada karar açıklandı.

'180 derecelik dönüşe inanacak kadar saf olmak mümkün mü?'

180-derecelik-donuse-inanacak-kadar-saf-olmak-mumkun-mu- Cumhuriyet Gazetesi yazarı Ali Sirmen, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy için Atatürkçü söyleme sarılmasını yazdı.

Behramoğlu'ndan Akşener yazısı: Solda bir arkadaşınız olarak...

behramoglundan-aksener-yazisi-solda-bir-arkadasiniz-olarak- Cumhuriyet gazetesi yazarı Ataol Behramoğlu, Meral Akşener’i ve başlattığı hareketi değerlendirdi.

SÖZCÜ ve Cumhuriyet’e yönelik operasyonlar, sindirme girişimidir

sozcu-ve-cumhuriyete-yonelik-operasyonlar-sindirme-girisimidir Aralarında SÖZCÜ çalışanları Ulu ve Olgun’un da bulunduğu tutuklu gazetecilerle görüşen CHP milletvekilleri, “Toplumun geniş kesimlerine gözdağı veriliyor” dedi

Cumhuriyet Gazetesi'nin avukatlarına destek olmak için

cumhuriyet-gazetesinin-avukatlarina-destek-olmak-icin Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda 18'inci "Adalet Nöbeti" tutuldu. Kaynak: 'Dayanışma devam ettikçe zafer bizim olacak'

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhuriyet kararına ilk yorum

kilicdaroglundan-cumhuriyet-kararina-ilk-yorum- Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesi davasında gazeteciler hakkında verilen ara kararı değerlendirdi.

Altıok’tan Cumhuriyet Gazetesi davası ara kararına tepki

altioktan-cumhuriyet-gazetesi-davasi-ara-kararina-tepki CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Cumhuriyet Gazetesi yazarları için verilen ara kararın hukuki olmadığını söyledi.

ABD Dışişleri'nden Cumhuriyet çağrısı: Serbest bırakın

-abd-disislerinden-cumhuriyet-cagrisi-serbest-birakin- ABD Dışişleri Bakanlığı, Cumhuriyet gazetesi yönetici, yazar, muhabir ve avukatlarının yargılandığı davaya ilişkin açıklama yaptı

AB'den Cumhuriyet gazetesi için çağrı

abden-cumhuriyet-gazetesi-icin-cagri- Avrupa Birliği’nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu’nun Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Cumhuriyet gazetesi davasına ilişkin açıklama yaptı.

Enis Berberoğlu'ndan Cumhuriyet davasına çağrı

enis-berberoglundan-cumhuriyet-davasina-cagri- CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu ziyaret ettiğini söyledi. Bakan, bugün İstanbul'da başlayacak Cumhuriyet Gazetesi davası

CHP’nin tarihi ‘Adalet Yürüyüşü’

-chpnin-tarihi-adalet-yuruyusu Cumhuriyet gazetesine operasyon, Sözcü'ye yönelik operasyon derken sıra CHP'ye geldi. CHP milletvekili Enis Berberoğlu, MİT TIR'ları haberi yüzünden casuslukla suçlanıp 25 yıl hapse çarptırıldı.

CHP’nin Adalet Yürüyüşü

chpnin-adalet-yuruyusu Cumhuriyet gazetesine operasyon, Sözcü'ye yönelik operasyon derken sıra CHP'ye geldi. CHP milletvekili Enis Berberoğlu, MİT TIR'ları haberi yüzünden casuslukla suçlanıp 25 yıl hapse çarptırıldı.

CHP Milletvekil Enis Berberoğlu tutuklandı!

-chp-milletvekil-enis-berberoglu-tutuklandi- Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan “MİT TIR’ları Suriye’ye silah taşıdı” haberinden dolayı açılan davanın 5. duruşmasında bugün karar çıktı.CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında

AİHM'den hükümete: Cumhuriyetçiler neden tutuklu?

-aihmden-hukumete-cumhuriyetciler-neden-tutuklu- Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticilerinin AİHM’ye yaptığı başvurunun öncelikli olarak ele alınmasının kabulünün ardından, mahkeme dün Türkiye’ye savunma için 2 Ekim’e kadar süre verdiğini

Kadri Gürsel hakkındaki Bylock suçlamasını böyle çürüttü!

kadri-gursel-hakkindaki-bylock-suclamasini-boyle-curuttu- Cumhuriyet gazetesine yönelik FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci Kadri Gürsel, ByLock kullanan 92 şüpheliyle telefon irtibatının olduğu iddiasını çürüttü.

450 bin 'TERCİH' kaşesine ne oldu?

450-bin-tercih-kasesine-ne-oldu Cumhuriyet gazetesi yazarı Çiğdem Toker, YSK’nın 450 bin “Tercih” yazan mühür aldığını ancak bazı sandıklarda yine de “Evet” mührünün çıktığına dikkat çekti.

AKP kulislerinde Gül - Davutoğlu kaygısı

akp-kulislerinde-gul---davutoglu-kaygisi Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül, AKP kulislerinde konuşulanları yazdı.

CHP 'Mavi Boncuk'u nasıl seçti?

chp-mavi-boncuku-nasil-secti Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül, CHP'nin referandum kampanya müziğine dair bilinmeyenleri yazdı.

Cumhuriyet gazetesinin önünde silah sesleri

cumhuriyet-gazetesinin-onunde-silah-sesleri Cumhuriyet gazetesinin Şişli'de bulunan binasına gelen bir saldırgan 2 el ateş açtıktan sonra yakında bekleyen bir araca binerek kaçtı.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ