• DOLAR 3,6488 TL
  • EURO 4,3043 TL
  • Altın 151,9611 TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

DEMOKRASİ HABERLERİ

Bugün bir seçim olsa İstanbul’u kazanıyoruz

bugun-bir-secim-olsa-istanbulu-kazaniyoruz Halkın CHP’ye desteğinin her geçen gün arttığını söyleyen Cemal Canpolat, “Bugün bize güvenen milyonlar var. Laiklik, cumhuriyet ve demokrasi temelli halkçı politikalarla iktidar olacağız” dedi

SÖZCÜ ve Cumhuriyet’e yönelik operasyonlar, sindirme girişimidir

sozcu-ve-cumhuriyete-yonelik-operasyonlar-sindirme-girisimidir Aralarında SÖZCÜ çalışanları Ulu ve Olgun’un da bulunduğu tutuklu gazetecilerle görüşen CHP milletvekilleri, “Toplumun geniş kesimlerine gözdağı veriliyor” dedi

Ünlü gece kulübünden utandırdan 15 Temmuz partisi!

unlu-gece-kulubunden-utandirdan-15-temmuz-partisi Antalya ve Konya'da iki şubesi bulunan ünlü bir gece kulübü, yarın akşam için "15 Temmuz Demokrasi Partisi" organize etti. Tankların üzerine yürüyen vatandaşların görselinin kullanıldığı bir de

İngiliz gazetesinden flaş Türkiye analizi

ingiliz-gazetesinden-flas-turkiye-analizi İngiliz Guardian gazetesi, Türkiye'deki siyasi hava hakkındaki makalesinde, başarısız darbe girişiminin yıldönümüne 'yeniden canlanan Türk demokrasisinin damga vurduğunu' yazdı.

Kılıçdaroğlu: Bütün dünya duysun, biz bir dikta yönetimiyle karşı karşıyayız

kilicdaroglu-butun-dunya-duysun-biz-bir-dikta-yonetimiyle-karsi-karsiyayiz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bütün dünya duysun, bütün dünya, biz Türkiye’de kendi topraklarımızda bir dikta yönetimiyle karşı karşıyayız. Kendi ülkemizde demokrasi istiyoruz,

CHP’nin Adalet Yürüyüşü

chpnin-adalet-yuruyusu Cumhuriyet gazetesine operasyon, Sözcü'ye yönelik operasyon derken sıra CHP'ye geldi. CHP milletvekili Enis Berberoğlu, MİT TIR'ları haberi yüzünden casuslukla suçlanıp 25 yıl hapse çarptırıldı.

İrgil: Sözcü, Türkiye'de demokrasi ve Cumhuriyet'in amiral gemisidir

irgil-sozcu-turkiyede-demokrasi-ve-cumhuriyetin-amiral-gemisidir Sözcü gazetesi çalışanları Mediha Olgun ve Gökmen Ulu’nun tutuklanmalarına tepki gösteren CHP'li İrgil, “İktidar darbenin üstüne örtmeye çalışıyor, darbe girişimini kullanarak muhalifleri tasviye

Demokrasi okulu’nda bir alt sınıfa düşmek...

demokrasi-okulunda-bir-alt-sinifa-dusmek Haber Türk'de muharrem sarı kaya yazdı....

CHP lideri: Hayırcılar demokrasi zaferi yazdı

chp-lideri-hayircilar-demokrasi-zaferi-yazdi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şaibeli referandumla ilgili açıklamalarda bulundu.

ABD'den flaş referandum yorumu

abdden-flas-referandum-yorumu Mark Toner: "Türkiye'de demokrasinin kalitesine ilişkin kaygılıyız.

Sessiz devrim’ OHAL’e döndü!

sessiz-devrim-ohale-dondu 2014 yerel seçimlerinde AKP’nin dağıttığı ‘rehber kitapta’ iktidarın demokrasi için attığı adımlar anlatıldı. Bugün ise kitapta yazanlar tamamen tersine döndü.

Ümit Özdağ 'HAYIR' için oran verdi

umit-ozdag-hayir-icin-oran-verdi MHP Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, Kayseri Demokrasi Platformu'nun etkinliğinde konuştu.

İşte 16 Nisan gerçekleri

iste-16-nisan-gercekleri SÖZCÜ, referandumda neyin oylanacağını sordu, 3 ünlü hukukçu yanıtladı

Hollanda'da seçim sonuçları belli oldu

hollandada-secim-sonuclari-belli-oldu Türkiye ile siyasi kriz yaşayan Hollanda’da seçmenler, genel seçimler için sandık başına gitti. Hollanda genel seçimlerini, açıklanan ilk resmi sonuçlara göre 33 milletvekili çıkaran Başbakan Mark

CHP'li Öztrak: Başkanlık başa bela!

chpli-oztrak-baskanlik-basa-bela CHP'li Öztrak, parlamenter demokrasiler ile başkanlık rejimlerinin başarılarını karşılaştırdığı bir rapor hazırladı.

Deniz Baykal: Kale içeriden fethedilmiştir

deniz-baykal-kale-iceriden-fethedilmistir Deniz Baykal, anayasa değişikliğinin TBMM’den geçmesi halinde, Türkiye’yi çağdaş bir demokrasi değil, bir Orta Doğu diktasına götürebilecek sistemin önünün açılacağını söyledi.

'Yeni anayasa demokrasinin ölümü olacak’

yeni-anayasa-demokrasinin-olumu-olacak Eski AİHM Yargıcı Rıza Türmen, teklif edilen anayasanın geçmesi halinde demokratik sistemin tamamen öleceğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu: Demokrasiye ihanet

kilicdaroglu-demokrasiye-ihanet Kılıçdaroğlu anayasa değişikliğiyle ilgili 'Anayasa değişikliğini iki partinin tekeline alıp rejim değişikliğine soyunmak demokrasiye ihanettir' dedi.

AB ile ipler koptu kopacak

ab-ile-ipler-koptu-kopacak AB kulislerinde Ankara ile üyelik müzakerelerinin askıya alınması konuşuluyor. Türkiye’yle ilgili yıllık olağan raporunu açıklayan AB Komisyonu, bu alanda kararın AB devletlerine ait olduğu bildirdi.

CHP lideri: AKP kendi Baas rejimini kuruyor

chp-lideri-akp-kendi-baas-rejimini-kuruyor Kılıçdaroğlu son KHK’lere sert çıktı: Gelinen noktada Türkiye demokrasiden uzaklaşıp istihbarat devletine dönüştürülüyor.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ