Gerçek Sözcü Özel Haber

EĞİTİM

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

bakan-selcuktan-yuz-yuze-egitim-aciklamasi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tablet dağıtımı bu haftadan itibaren başlıyor peyder pey devam edecek" dedi.

ÖSYM soru hazırlama uzmanı, sınav sorularının sızdırıldığını söyledi

osym-soru-hazirlama-uzmani-sinav-sorularinin-sizdirildigini-soyledi Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'in yargılandığı davada tanık olarak dinlenen ÖSYM soru hazırlama uzmanı Y.G., 2012 KPSS sorularının sızdırıldığını söyledi.

Okulların açılması ile ilgili önemli değişiklik

okullarin-acilmasi-ile-ilgili-onemli-degisiklik Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Okulların virüse hazır olduğunu iddia eden MEB velilerden çamaşır suyu ve kolonya istedi

okullarin-viruse-hazir-oldugunu-iddia-eden-meb-velilerden-camasir-suyu-ve-kolonya-istedi MEB, okullarda hijyen sağlamak için de gözlerini velilere çevirdi. Anasınıfına kayıtta istenen belgeler arasına markaları da belirtilerek 12’li tuvalet kağıdı, kolonya ve çamaşır suyu yazıldı.

Bakan Selçuk'tan flaş 'yüz yüze eğitim' açıklaması

bakan-selcuktan-flas-yuz-yuze-egitim-aciklamasi Son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 'yüz yüze eğitim' açıklaması geldi.

İTÜ Rektörü Karaca'dan tercih yapacak öğrencilere kritik uyarı

itu-rektoru-karacadan-tercih-yapacak-ogrencilere-kritik-uyari İTÜ Rektörü Prof. Dr. Karaca, aday öğrencilerin değişime ve dönüşüme ayak uydurması gerektiğini anlattı ve "geleceğin meslekleri" konusunda uyarıda bulundu.

Okullar açılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yeni açıklama

okullar-acilacak-mi-milli-egitim-bakani-ziya-selcuktan-yeni-aciklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılması için her türlü hazırlığın dikkatle yapıldığını bildirdi.

‘Huzurla’ tamamlanan LGS’den kalanlar: Kitapçıklar karıştı öğrenciler karantinada

huzurla-tamamlanan-lgsden-kalanlar-kitapciklar-karisti-ogrenciler-karantinada Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un, “Huzur ve güvenle tamamlandı” dediği LGS’den geriye sınav güvenliğinin ve öğrenci sağlığının riske atıldığını gösteren çok sayıda örnek kaldı. Çocuğu

Erdoğan talimat verdi: Hafta sonu sınırlı sokağa çıkma yasağı uygulanacak

erdogan-talimat-verdi-hafta-sonu-sinirli-sokaga-cikma-yasagi-uygulanacak Hafta sonu yapılacak olan LGS süresinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Ziya Selçuk'tan 'LGS'de 'maske takılacak mı?' sorusuna yanıt

ziya-selcuktan-lgsde-maske-takilacak-mi-sorusuna-yanit Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava ilişkin konuştu.

AVM'ler için alınan risk okullar için alınmadı.. İşte tatil kararının perde arkası

avmler-icin-alinan-risk-okullar-icin-alinmadi-iste-tatil-kararinin-perde-arkasi Bakanlar Kurulu normalleşme adımları adı altında uzmanların tüm uyarılarına rağmen 11 Mayıs'tan itibaren AVM'lerin açılmasına izin verdi ancak peşinden peş peşe sokağa çıkma yasakları geldi. Ancak

YKS haksızlığı ve Z kuşağı

yks-haksizligi-ve-z-kusagi Koronavirüs, en çok bağışıklığı düşük insanların vücuduna yerleştiği gibi, ülkelerin de en zayıf sistemlerini ele geçirdi. Bizim de en zayıf noktamız olan ekonomi ve eğitim sistemimizi vurdu.

'4+4+4'te utandıran tablo! Çocuk işçi sayısı 2 milyonu aştı

444te-utandiran-tablo-cocuk-isci-sayisi-2-milyonu-asti 4+4+4 sisteminin ardından açık lisede okuyan öğrenci ve çocuk işçi sayısında artış yaşandı.

KTÜN’de İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

ktunde-is-sagligi-ve-guvenligi-egitimi Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğünce, akademik ve idari personele yönelik düzenlenen “Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitim Programı”

Doğa Koleji’nde imzalar atıldı

Uzun süredir akıbeti tartışılan Doğa Koleji ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Doğa Koleji’nin ile İTÜ Vakfı tarafından satın alınmasına ilişkin imzaların atıldığı öğrenildi.

Konya Teknik Üniversitesi'nin Tek İSO Belgeli Okulu

konya-teknik-universitesinin-tek-iso-belgeli-okulu Teknik Bilimler MYO’nun Kalite belgesini yeniden tescilledi

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Özçelik, Rehber Öğretmenlerle Buluştu

konya-teknik-universitesi-rektoru-ozcelik-rehber-ogretmenlerle-bulustu Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Konya merkezdeki liselerde görev yapan okul müdürü ve rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

Resmi Gazete’de yayımlandı! Aileler dikkat

resmi-gazetede-yayimlandi-aileler-dikkat İçişleri Bakanlığı, Okul Servis Araçları Yönetmeliği’nde değişikliğe gitti.

Bakan Selçuk’tan ‘okul kayıt parası’ açıklaması

bakan-selcuktan-okul-kayit-parasi-aciklamasi Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sozcu.com.tr'nin gündeme taşıdığı okul kayıt ücretleri konusuna da değinen Selçuk, "Eğer

MEB, kapatılan vakfın okuluna göz yumdu!

meb-kapatilan-vakfin-okuluna-goz-yumdu Şeriat devleti kurmak istemek suçlaması nedeniyle kapatılan vakfın okuluna MEB'in göz yumduğu ileri sürdü.