• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

EĞİTİM

Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları açıklandı

sozlesmeli-ogretmen-sozlu-sinav-sonuclari-aciklandi Sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları açıklandı.

CHP'nin 'KYK borcu' araştırma önergesi AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi

chpnin-kyk-borcu-arastirma-onergesi-akp-ve-mhpnin-oylariyla-reddedildi Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) öğrencilerin Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) olan kredi borçlarının ödemesinin kolaylaştırılması için verdiği araştırma önergesi, AKP'li ve MHP'li milletvekillerinin

İlahiyat öğrencileri bile dinden soğudu

ilahiyat-ogrencileri-bile-dinden-sogudu Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde FETÖ ve 15 Temmuz darbe girişimi hakkında yapılan araştırma, öğrencilerin cemaatlere ve dine bakışı ile ilgili ilginç veriler ortaya koydu.

Bakan açıkladı: Okullara yeni tatil düzeni

bakan-acikladi-okullara-yeni-tatil-duzeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında ara tatillerden yeni bir yapılanmanın söz konusu olduğunu belirtti.

Rektör Özçelik, Teknik Bilimler MYO Akademik Kurul Toplantısına Katıldı

rektor-ozcelik-teknik-bilimler-myo-akademik-kurul-toplantisina-katildi Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Akademik Kurul Toplantısında öğretim elamanlarıyla bir araya geldi.

İşte ekonominin gerçek tablosu: 1.1 milyon öğrenci okulu bıraktı

iste-ekonominin-gercek-tablosu-11-milyon-ogrenci-okulu-birakti Geçim sıkıntısı nedeniyle 5 yılda 1 milyon 155 bin üniversite öğrencisi okulu bırakmak zorunda kaldı.

Andımız'la ilgili öğretmenlere konuşma yasağı!

andimizla-ilgili-ogretmenlere-konusma-yasagi Danıştay’ın Andımız kararını uygulamayıp hakaret dolu temyiz dilekçesi hazırlayan MEB’in konunun öğretmenler arasında bile konuşulmaması talimatı verdiği ortaya çıktı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde usulsüzlük diz boyu!

necmettin-erbakan-universitesinde-usulsuzluk-diz-boyu Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde birçok usulsüzlük yapıldığı ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanı açıkladı! Öğretmenlere zorunlu olacak

milli-egitim-bakani-acikladi-ogretmenlere-zorunlu-olacak Öğretmenlere yüksek lisans zorunluluğu geliyor.

MEB'den flaş değişiklik! Okuldan atılabilirsiniz

mebden-flas-degisiklik-okuldan-atilabilirsiniz Milli Eğitim Bakanlığı'ndan milyonları ilgilendiren düzenleme yayımlandı.

MEB’den karma eğitime büyük darbe!

mebden-karma-egitime-buyuk-darbe Milli Eğitim Bakanlığı, okulların açılması ve kapanmasına ilişkin esasların düzenlendiği yönetmelikte liselerde karma eğitime ilişkin çok önemli bir değişiklik yaptı.

Binlerce öğrencinin beklediği sonuçlar açıklandı!

binlerce-ogrencinin-bekledigi-sonuclar-aciklandi ÖSYM, 2018 YKS tercih sonuçlarını açıkladı.

YÖK’ten önemli YKS açıklaması!

yokten-onemli-yks-aciklamasi Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK) yapılan açıklamaya göre, üniversite tercihi yapacak adayların lehine barajların genişletildiği ifade edildi.

'İmam hatiplerin yarısından fazlasının boş kalma sebebi bu'

imam-hatiplerin-yarisindan-fazlasinin-bos-kalma-sebebi-bu Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, AKP'nin genç nesli imam hatipleştirme projesinde imam hatiplerin neden boş kaldığını yazdı.

Eğitimde içler acısı tablo

egitimde-icler-acisi-tablo YKS, eğitimdeki içler acısı tabloyu ortaya koydu.

MEB LGS tercih sonuçlarını açıkladı! Lise kayıt tarihleri ve LGS yerleştirme detayları…

meb-lgs-tercih-sonuclarini-acikladi-lise-kayit-tarihleri-ve-lgs-yerlestirme-detaylari LGS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla lise kayıt tarihleri de merakla araştırılmaya başlandı. Bu sene ilk kez uygulanan yerel yerleştirme sistemi (evine en yakın okulu tercih) öğrencileri ve velileri

… LGS’de skandal! Sınav bitmeden sorular dışarı çıktı, soruşturma başladı

-lgsde-skandal-sinav-bitmeden-sorular-disari-cikti-sorusturma-basladi Cumartesi günü yapılan Liselere Geçiş Sınavı’nda fen bilimleri sorularının sınavdan önce dışarı çıkarıldığı, konuyla ilgili de dört öğretmenin savcılık tarafından sorgulandığı belirtildi.

Liselere geçişte yeni dönem: Bakan'dan açıklama

liselere-geciste-yeni-donem-bakandan-aciklama Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim değil, gezinti bakanlığı!

milli-egitim-degil-gezinti-bakanligi CHP'li Ömer Fethi Gürer'in soru önergesi sonrası Milli Eğitim’de 12 yılda yüzlerce personelin yurtdışına götürüldüğü ortaya çıktı.

Boğaziçi Üniversitesi'ni karıştıran mail

bogazici-universitesini-karistiran-mail Boğaziçi Üniversitesi'nde tartışma yaratan mail trafiği...