Gerçek Sözcü Özel Haber

EĞİTİM

'4+4+4'te utandıran tablo! Çocuk işçi sayısı 2 milyonu aştı

444te-utandiran-tablo-cocuk-isci-sayisi-2-milyonu-asti 4+4+4 sisteminin ardından açık lisede okuyan öğrenci ve çocuk işçi sayısında artış yaşandı.

KTÜN’de İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

ktunde-is-sagligi-ve-guvenligi-egitimi Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğünce, akademik ve idari personele yönelik düzenlenen “Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitim Programı”

Doğa Koleji’nde imzalar atıldı

Uzun süredir akıbeti tartışılan Doğa Koleji ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Doğa Koleji’nin ile İTÜ Vakfı tarafından satın alınmasına ilişkin imzaların atıldığı öğrenildi.

Konya Teknik Üniversitesi'nin Tek İSO Belgeli Okulu

konya-teknik-universitesinin-tek-iso-belgeli-okulu Teknik Bilimler MYO’nun Kalite belgesini yeniden tescilledi

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Özçelik, Rehber Öğretmenlerle Buluştu

konya-teknik-universitesi-rektoru-ozcelik-rehber-ogretmenlerle-bulustu Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Konya merkezdeki liselerde görev yapan okul müdürü ve rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

Resmi Gazete’de yayımlandı! Aileler dikkat

resmi-gazetede-yayimlandi-aileler-dikkat İçişleri Bakanlığı, Okul Servis Araçları Yönetmeliği’nde değişikliğe gitti.

Bakan Selçuk’tan ‘okul kayıt parası’ açıklaması

bakan-selcuktan-okul-kayit-parasi-aciklamasi Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sozcu.com.tr'nin gündeme taşıdığı okul kayıt ücretleri konusuna da değinen Selçuk, "Eğer

MEB, kapatılan vakfın okuluna göz yumdu!

meb-kapatilan-vakfin-okuluna-goz-yumdu Şeriat devleti kurmak istemek suçlaması nedeniyle kapatılan vakfın okuluna MEB'in göz yumduğu ileri sürdü.

LGS 1. nakil tercih başvuruları bugün başlıyor

lgs-1-nakil-tercih-basvurulari-bugun-basliyor Liselere Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları bugün başlayacak ve 2 Ağustos’ta bitecek. 2. nakil süreci de 5-8 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

11 üniversiteye yeni rektör ataması

11-universiteye-yeni-rektor-atamasi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine seçilme ve Rektör atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararları Resmi Gazete’de yayımland

Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları açıklandı

sozlesmeli-ogretmen-sozlu-sinav-sonuclari-aciklandi Sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları açıklandı.

CHP'nin 'KYK borcu' araştırma önergesi AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi

chpnin-kyk-borcu-arastirma-onergesi-akp-ve-mhpnin-oylariyla-reddedildi Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) öğrencilerin Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) olan kredi borçlarının ödemesinin kolaylaştırılması için verdiği araştırma önergesi, AKP'li ve MHP'li milletvekillerinin

İlahiyat öğrencileri bile dinden soğudu

ilahiyat-ogrencileri-bile-dinden-sogudu Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde FETÖ ve 15 Temmuz darbe girişimi hakkında yapılan araştırma, öğrencilerin cemaatlere ve dine bakışı ile ilgili ilginç veriler ortaya koydu.

Bakan açıkladı: Okullara yeni tatil düzeni

bakan-acikladi-okullara-yeni-tatil-duzeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında ara tatillerden yeni bir yapılanmanın söz konusu olduğunu belirtti.

Rektör Özçelik, Teknik Bilimler MYO Akademik Kurul Toplantısına Katıldı

rektor-ozcelik-teknik-bilimler-myo-akademik-kurul-toplantisina-katildi Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Akademik Kurul Toplantısında öğretim elamanlarıyla bir araya geldi.

İşte ekonominin gerçek tablosu: 1.1 milyon öğrenci okulu bıraktı

iste-ekonominin-gercek-tablosu-11-milyon-ogrenci-okulu-birakti Geçim sıkıntısı nedeniyle 5 yılda 1 milyon 155 bin üniversite öğrencisi okulu bırakmak zorunda kaldı.

Andımız'la ilgili öğretmenlere konuşma yasağı!

andimizla-ilgili-ogretmenlere-konusma-yasagi Danıştay’ın Andımız kararını uygulamayıp hakaret dolu temyiz dilekçesi hazırlayan MEB’in konunun öğretmenler arasında bile konuşulmaması talimatı verdiği ortaya çıktı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde usulsüzlük diz boyu!

necmettin-erbakan-universitesinde-usulsuzluk-diz-boyu Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde birçok usulsüzlük yapıldığı ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanı açıkladı! Öğretmenlere zorunlu olacak

milli-egitim-bakani-acikladi-ogretmenlere-zorunlu-olacak Öğretmenlere yüksek lisans zorunluluğu geliyor.

MEB'den flaş değişiklik! Okuldan atılabilirsiniz

mebden-flas-degisiklik-okuldan-atilabilirsiniz Milli Eğitim Bakanlığı'ndan milyonları ilgilendiren düzenleme yayımlandı.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ