Gerçek Sözcü Özel Haber

Rektör Özçelik, Teknik Bilimler MYO Akademik Kurul Toplantısına Katıldı

rektor-ozcelik-teknik-bilimler-myo-akademik-kurul-toplantisina-katildi

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Akademik Kurul Toplantısında öğretim elamanlarıyla bir araya geldi.
02 Mayıs 2019 Perşembe 11:49

 Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda gerçekleşen toplantıya, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cemil Sungur ve öğretim elemanları katıldı. Toplantı da ilk olarak Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Cemil Sungur, meslek yüksekokulu ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

            “AMACIMIZ KTÜN’Ü EN İYİ TEKNİK ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA GÖRMEK”


            KTÜN Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun Türkiye’deki meslek yüksekokulları içerisinde iyi bir yerde olduğunun altını çizen Rektör Özçelik, “Meslek Yüksekokulu olarak da diğer birimlerimiz gibi burada yürütülen çalışmalarla da adımızdan söz ettirmeliyiz. Hangi işi yapıyorsak yapalım en iyisi olmaya gayret göstermemiz gerekiyor. Üniversitemizdeki yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Teknik üniversite projeci olmalı, araştırma üniversitesi olmalıdır.  Bu zamana kadar kazanılan başarılar, KTÜN’ün büyük bir potansiyele sahip olduğu gösteriyor. Bizim hedefimiz ise çok çalışıp bu potansiyelin devamını sağlayarak, KTÜN’ü en iyi teknik üniversite sıralamasında görmek olmalıdır.” dedi.             “ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”


            Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, nitelikli akademisyen kadrosuna sahip olduklarını belirterek, “KTÜN olarak sanayi ile ilişkimizi artırmalıyız. Sanayi kuruluşlarında üretilen ürünlerin teknolojik düzeylerinin attırılması gerekiyor. Bu nedenle üniversite-sanayi iş birliğinin somut olarak hayata geçirilmesi büyük önem arz ediyor. Bunu gerek öğretim üyeleri gerekse öğrencilerimizle yapmalıyız. Öğretim üyelerimiz mesailerinin dışında ek bir gayret sarf ederek, firmaların gelişmesine, kalkınmasına destek olmalıdır. Öğrencilerimiz de firmalarda staj yaparak, öğrendikleri bilgileri uygulamaya aktarmasıyla sanayi tecrübesi kazanmış olacaklardır.” ifadelerini kullandı.

            Toplantının ardından sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, meslek yüksekokulundaki laboratuar ve atölyeler hakkında da  Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cemil Sungur’dan bilgi aldı.


 

 


Haber okunma sayısı: 858Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ