• DOLAR 3,5012 TL
  • EURO 4,1818 TL
  • Altın 146,0929 TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

EĞİTİM

YDS başvuruları Çarşamba günü sona erecek

yds-basvurulari-carsamba-gunu-sona-erecek Bu yıl ilk kez yapılacak YDS için başvurular 27 Şubat Çarşamba günü sona erecek.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın sınav başvuruları başladı

darussafaka-egitim-kurumlarinin-sinav-basvurulari-basladi Türkiye’de 150 yıldır eğitimde fırsat eşitliğinin sembolü olan Darüşşafaka Eğitim Kurumları eğitimle yaşamları değiştirmeye devam ediyor.

Bakan Çelik'ten Müzekart Müjdesi

bakan-celikten-muzekart-mujdesi Maximum özellikli İş Bankası kredi kartı artık MÜZEKART özelliği de taşıyacak.

Üniversite öğrencilerinin sorunları

universite-ogrencilerinin-sorunlari CHP, öğrencilerin sorunlarının çözümünde hükümetin yetersizliklerinin araştırılması için önerge verdi.

YGS ve LYS kuralları kitap ayracında

ygs-ve-lys-kurallari-kitap-ayracinda ÖSYM, bu yıl ilk kez YGS ve LYS’ye girecek 850 bin adaya, kitap ayracı ve el rehberi gönderecek.

Dershanelerle İlgili Komisyon Kararı Hazır

dershanelerle-ilgili-komisyon-karari-hazir Dershanelerle İlgili Komisyon Kararı Hazır

ÖSYM’den yeni kalem silgi ve şekerleme

osymden-yeni-kalem-silgi-ve-sekerleme ÖSYM yaptığı sınavlarda her adaya soru kitapçığının yanında verdiği kırtasiye kutularının içeriğini, sınav kâğıtlarının daha sağlıklı okunabilmesi için yeniledi

Öğretmen atamaları gerçekleşti

ogretmen-atamalari-gerceklesti MEB merakle beklenen eş durumu ve özür atamalarını yaptı

Eğitime erişim için el kitabı hazırlandı

egitime-erisim-icin-el-kitabi-hazirlandi Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Açıkgöz: ”Bu kitap eğitim sisteminin bir rehberi haline dönüşmüş oldu. Kişiler eğitimle ilgili neyi merak ediyorsa bu kitaba başvurabilirler”

Ünİversİtelİler Ülker Çİkolata tasarlayacak

universiteliler-ulker-cikolata-tasarlayacak Yıldız Holding’in üniversite öğrencilerinin stratejik düşünme, takım çalışması ve inovatif düşünme becerilerini geliştirmesine yönelik proje yarışması ‘Bizz@Kampüs’ bu yıl Ülker

Yüksekokullarda 30 günlük iş yeri eğitimi 1 yıla çıktı

yuksekokullarda-30-gunluk-is-yeri-egitimi-1-yila-cikti SDÜ Teknik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kayacan: ”Bu modelden yetişen öğrenci uygulama alanında kendini yetiştirmiş olarak mezun olacak”

Bakan Avcı'dan Atama Bekleyenlere Soğuk Duş

bakan-avcidan-atama-bekleyenlere-soguk-dus Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Şubat ayında açıktan atama yapılmayacağını söyledi. Bakan Avcı, bazı üniversiteleri 'fildişi kule' havası içinde çalışmakla suçladı.

Öğretmen İstihdam Projeksiyonları Stratejileri Çalıştayı

ogretmen-istihdam-projeksiyonlari-stratejileri-calistayi Milli Eğitim Bakanı Avcı: ”Projenin tamamlanmasıyla öğretmen yetiştiren kurumlarda eğitim almak isteyen adaylar, yıllar ve alan itibarıyla ihtiyaç duyulacak öğretmen talebine ilişkin

ÖSYM sınav güvenlik tedbirlerini yeniden düzenledi

osym-sinav-guvenlik-tedbirlerini-yeniden-duzenledi ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda her türlü müsvedde kağıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar, cetvel, pergel, açıölçer ve benzeri araçlar sınav binasına

Üniversitelerdeki boş kontenjan ‘194 bin’!

universitelerdeki-bos-kontenjan-194-bin Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ek yerleştirmeler sonrası örgün eğitimde 89 bin, açıköğretimde ise 104 bin kontenjanın boş kaldığını açıkladı

Konya Özel İdeal Koleji'nde Karne Sevinci

konya-ozel-ideal-kolejinde-karne-sevinci Tüm Türkiye'de karne heycanı yaşandı. İlk Orta ve lise Öğrencilerinin tamamı karnelerini aldılar.

Üniversite sınavlarına hazırlanırken bunları bilmemek olmaz!

universite-sinavlarina-hazirlanirken-bunlari-bilmemek-olmaz Süleyman Şah Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörü Serdar Gecü, “Yazılım, sosyal medya, grafik, içerik yöneticiliği gibi internet tabanlı meslekler son yıllarda çok popüler” diyor.

Meslek liselerine bakış değişiyor

meslek-liselerine-bakis-degisiyor Daha önceden kat sayı sorunu nedeniyle ilgi gösterilmeyen meslek liselerine bakışın değiştiği, ailelerin bu okullara ”artık önü açık” düşüncesiyle rağbet ettiği bildirildi.

'Öğrenciye bilginin kullanılması da öğretilmeli'

ogrenciye-bilginin-kullanilmasi-da-ogretilmeli ”Üniversite öğretim üyelerinden beklenenler, öğrenciye sadece bilgiyi aktarmak değil, öğretilen bilginin ne anlama geldiğini ve nasıl kullanılabileceğini, araştırma yapmanın özünü ve bilimsel