• DOLAR 3,9205 TL
  • EURO 4,6340 TL
  • Altın 162,8947 TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

EĞİTİM

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi taslak müfredatına Alevilik konuldu, Atatürk tamamen kaldırıldı

din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-taslak-mufredatina-alevilik-konuldu-ataturk-tamamen-kaldirildi Bugün askıya çıkarılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin taslak öğretim programında Atatürk'le ilgili tüm bölümler çıkarılırken, Alevilik-Bektaşilik konularına ver verildi.

Yeni müfredatta Atatürk yok bolca cihat var!

yeni-mufredatta-ataturk-yok-bolca-cihat-var- Yeni müfredatta Atatürk’e dair konuları azaltan Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimi “15 Temmuz”a ve “cihat”a boğdu.

LYS sonuçları yeniden hesaplandı

lys-sonuclari-yeniden-hesaplandi- LYS sonuçları ek puanların eklenmemesi nedeniyle yeniden hesaplandı.

İmam hatip kaydını artık onlar yapacak!

imam-hatip-kaydini-artik-onlar-yapacak- Eğitimde dinselleştirme tartışmaları ile her yeni uygulamada eleştirilen Milli Eğitim Bakanlığı , Diyanet İşleri Başkanlığı ile yapılan protokollerle eğitimi adım adım devrediyor.

MEB'den öğretmenlere izin açıklaması

mebden-ogretmenlere-izin-aciklamasi- Milli Eğitim Bakanlığı'ndan, öğretmenlerin mesleki çalışma programı kapsamında, Ramazan Bayramı sonrası 28, 29 ve 30 Haziran'da idari izinli sayılacağı açıklandı.

Görüşmek istemeyen akademisyenden sosyal medyada intikam aldılar

gorusmek-istemeyen-akademisyenden-sosyal-medyada-intikam-aldilar Erciyes Üniversitesinde bir öğretim üyesinin kapısına astığı, öğrencilerle görüşmek istemediğine dair yazı öğrenciler tarafından sosyal medyada ifşa edildi.

Anadolu Lisesi'nde skandal duyuruda geri vites

anadolu-lisesinde-skandal-duyuruda-geri-vites- Kız ve erkek öğrencilerin derslere ayrı ayrı devam edeceğine ilişkin duyuru gelen yoğun tepkiler üzerine okulun internet sitesinden kaldırıldı.

Aynı sınıftan 10 TEOG birincisi

ayni-siniftan-10-teog-birincisi- Batman'da 60 öğrenci TEOG'da 120 sorunun tamamını doğru yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü'nün verdiği bilgiye göre öğrencilerin 10'u aynı sınıfta eğitim görüyor.

İşte AKP'nin 1.5 milyar liralık fiyaskosu!

iste-akpnin-15-milyar-liralik-fiyaskosu AKP’nin 2011 seçim vaadi olan ve eğitimdeki en iddialı projesi olarak sunduğu ‘Fatih’ hedefinden şaştı.

YÖKDİL sınavı giriş belgeleri

yokdil-sinavi-giris-belgeleri Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile ilk kez 5 Mart’ta yapılacak Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL)

Açıköğretim’de kayıt yenileme süresi uzatıldı

acikogretimde-kayit-yenileme-suresi-uzatildi Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin bugün sona erecek 2016-2017 öğretim yılı bahar dönemi kayıtlarının süresi 26 Şubat saat 22.59’a kadar uzatıldı

Sözleşmeli öğretmen kontenjanları ve takvimi belli oldu

sozlesmeli-ogretmen-kontenjanlari-ve-takvimi-belli-oldu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasıyla ilgili kontenjan dağılımını ve atama takvimini açıkladı. İşte detaylar...

Lisede erkek öğrencilere cinsel istismar

lisede-erkek-ogrencilere-cinsel-istismar Haymana’da lise müdürü S.K.’nin erkek öğrencilere cinsel taciz ve istismarda bulunduğu iddia edildi.

Atama bekleyen öğretmenlere kötü haber

atama-bekleyen-ogretmenlere-kotu-haber Felsefe alanında 1500'den fazla öğretmen 'ihtiyaç fazlası' durumuna düşmüş durumda.

‘Hormonlu not’ veren özel okul kapatılacak

hormonlu-not-veren-ozel-okul-kapatilacak TEOG ve üniversite sınavlarında öğrencileri binlerce sıra öne geçiren ‘şişirilmiş’ notlarla ilgili. Değişikliğe göre, 3 kez ‘hormonlu not’ verdiği tespit edilen okul kapatılacak.

Kreş fiyatları ucuzluyor

kres-fiyatlari-ucuzluyor Yüzde 8 olan kreşteki KDV’nin yüzde 1’e indirilmesi gündeme gedl i. Talep, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na iletildi. 7 puanlık indirim, ailelerin cebinden her ay daha az para çıkmasını

Selçuk ile Koza Altından Madencilik Sektörünü Geliştirecek İmza

selcuk-ile-koza-altindan-madencilik-sektorunu-gelistirecek-imza Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü ile Koza Altın A.Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol, madencilik sektörünün geliştirilmesi amacıyla insan kaynağı ve teknoloji alanlarında katkı ve

YÖK'ten flaş açıklama! 'Sınavlarda köklü değişikliğe gidiliyor'

yokten-flas-aciklama-sinavlarda-koklu-degisiklige-gidiliyor Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), Yükseköğretim Genel Kurulunun 15 Aralık 2016 tarihli toplantısında, 2017 Seviye Tespit Sınavları ile ilgili köklü değişikliğe gidildiğini bildirdi

22 bin 474 kişiden 614'üne iade

22-bin-474-kisiden-614une-iade Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu.

Üniversiteye girişte sınav sistemi değişiyor

universiteye-giriste-sinav-sistemi-degisiyor Öğrencilerin üzerindeki sınav baskısını azaltmak için üniversiteye giriş sınavları 2019’dan itibaren yılda birden fazla yapılacak. Yeni sistemin teknik altyapı çalışmalarına başlandı