• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

EĞİTİM

Berna Laçin: ÖSYM’yi tebrik eder…

berna-lacin-osymyi-tebrik-eder Oyuncu Berna Laçin, milyonlarca gencin geleceğiyle oynayan ÖSYM'nin yanlış kararı sonrası tepkisini gösterdi.

'Biri ÖSYM'de sistemi devre dışı bırakmış'

biri-osymde-sistemi-devre-disi-birakmis- Eğitim uzmanı Sadık Gültekin, ÖSYS'deki hesap hatasının kabul edilemez olduğunu 'bilmeden' yapılamayacağını söyledi.

ÖSYM, üniversite sınavıyla ilgili güncelleme yapıldığını duyurdu.

osym-universite-sinaviyla-ilgili-guncelleme-yapildigini-duyurdu Açıklamaya göre, bin 110 adayın ilan edilen yerleştirilmesi değişti, açıkta kalan bin 628 aday bir programa yerleştirildi, bin 448 adayın yerleştirilmesi iptal edildi. Kaynak: Abbas Güçlü'den ÖSYM'nin

LYS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM Giriş sayfası - Hemen tıkla sorgula

lys-tercih-sonuclari-aciklandi-mi-osym-giris-sayfasi---hemen-tikla-sorgula LYS tercih sonuçlarının 17:00'de açıklanması bekleniyordu ancak açıklanmadı. Geçtiğimiz günlerde LYS sonuçları saat 21:00'de açıklanmıştı. LYS Tercih sonuçlarının da saat 21:00 gibi açıklanması

2017 LYS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? | ÖSYM giriş sorgulama

2017-lys-tercih-sonuclari-saat-kacta-aciklanacak--osym-giris-sorgulama 2017 LYS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? | ÖSYM giriş sorgulama

Atatürk'ün çıkarılıp 'cihat'ın eklendiği yeni müfredatın hedefi...

ataturkun-cikarilip-cihatin-eklendigi-yeni-mufredatin-hedefi Yeni müfredat tartışmalarına değinen CHP'li Ali Taştan "İktidara geldiğinden beri laik eğitimi yok etmeye çalışan AKP, yeni programla laik, çağdaş, bilimsel eğitime son darbeyi vurmaya hazırlanıyor"

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Yıldız yerleşkesinde eğitime devam

yildiz-teknik-universitesinin-yildiz-yerleskesinde-egitime-devam Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (YTÜ) Beşiktaş (Yıldız) yerleşkesinin taşınmasıyla ilgili uzun süredir devam eden tartışmaya ilişkin üniversiteden açıklama geldi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi taslak müfredatına Alevilik konuldu, Atatürk tamamen kaldırıldı

din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-taslak-mufredatina-alevilik-konuldu-ataturk-tamamen-kaldirildi Bugün askıya çıkarılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin taslak öğretim programında Atatürk'le ilgili tüm bölümler çıkarılırken, Alevilik-Bektaşilik konularına ver verildi.

Yeni müfredatta Atatürk yok bolca cihat var!

yeni-mufredatta-ataturk-yok-bolca-cihat-var- Yeni müfredatta Atatürk’e dair konuları azaltan Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimi “15 Temmuz”a ve “cihat”a boğdu.

LYS sonuçları yeniden hesaplandı

lys-sonuclari-yeniden-hesaplandi- LYS sonuçları ek puanların eklenmemesi nedeniyle yeniden hesaplandı.

İmam hatip kaydını artık onlar yapacak!

imam-hatip-kaydini-artik-onlar-yapacak- Eğitimde dinselleştirme tartışmaları ile her yeni uygulamada eleştirilen Milli Eğitim Bakanlığı , Diyanet İşleri Başkanlığı ile yapılan protokollerle eğitimi adım adım devrediyor.

MEB'den öğretmenlere izin açıklaması

mebden-ogretmenlere-izin-aciklamasi- Milli Eğitim Bakanlığı'ndan, öğretmenlerin mesleki çalışma programı kapsamında, Ramazan Bayramı sonrası 28, 29 ve 30 Haziran'da idari izinli sayılacağı açıklandı.

Görüşmek istemeyen akademisyenden sosyal medyada intikam aldılar

gorusmek-istemeyen-akademisyenden-sosyal-medyada-intikam-aldilar Erciyes Üniversitesinde bir öğretim üyesinin kapısına astığı, öğrencilerle görüşmek istemediğine dair yazı öğrenciler tarafından sosyal medyada ifşa edildi.

Anadolu Lisesi'nde skandal duyuruda geri vites

anadolu-lisesinde-skandal-duyuruda-geri-vites- Kız ve erkek öğrencilerin derslere ayrı ayrı devam edeceğine ilişkin duyuru gelen yoğun tepkiler üzerine okulun internet sitesinden kaldırıldı.

Aynı sınıftan 10 TEOG birincisi

ayni-siniftan-10-teog-birincisi- Batman'da 60 öğrenci TEOG'da 120 sorunun tamamını doğru yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü'nün verdiği bilgiye göre öğrencilerin 10'u aynı sınıfta eğitim görüyor.

İşte AKP'nin 1.5 milyar liralık fiyaskosu!

iste-akpnin-15-milyar-liralik-fiyaskosu AKP’nin 2011 seçim vaadi olan ve eğitimdeki en iddialı projesi olarak sunduğu ‘Fatih’ hedefinden şaştı.

YÖKDİL sınavı giriş belgeleri

yokdil-sinavi-giris-belgeleri Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile ilk kez 5 Mart’ta yapılacak Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL)

Açıköğretim’de kayıt yenileme süresi uzatıldı

acikogretimde-kayit-yenileme-suresi-uzatildi Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin bugün sona erecek 2016-2017 öğretim yılı bahar dönemi kayıtlarının süresi 26 Şubat saat 22.59’a kadar uzatıldı

Sözleşmeli öğretmen kontenjanları ve takvimi belli oldu

sozlesmeli-ogretmen-kontenjanlari-ve-takvimi-belli-oldu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasıyla ilgili kontenjan dağılımını ve atama takvimini açıkladı. İşte detaylar...

Lisede erkek öğrencilere cinsel istismar

lisede-erkek-ogrencilere-cinsel-istismar Haymana’da lise müdürü S.K.’nin erkek öğrencilere cinsel taciz ve istismarda bulunduğu iddia edildi.