• DOLAR 3,5012 TL
  • EURO 4,1818 TL
  • Altın 146,0929 TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

EĞİTİM

Öğrencilerin çilesi bitmiyor

ogrencilerin-cilesi-bitmiyor KHK kapsamında kapatılan üniversitelerin öğrencileri mağduriyet yaşamaya devam ediyor.

25 öğretmene Bylock gözaltısı!

25-ogretmene-bylock-gozaltisi Denizli'de FETÖ örgütünün haberleşme sistemi Bylock'u kullandığı gerekçesiyle 25 öğretmen gözaltına alındı.

Kapatılan üniversitelerin yerleştirme sonuçları açıklandı! (ÖSYS – DGS)

kapatilan-universitelerin-yerlestirme-sonuclari-aciklandi-osys--dgs 667 sayılı KHK ile Kapatılan Yükseköğretim Kurumlarının öğrencilerinin Türkiye’deki diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirme sonuçlarının açıklandı. Tercih sonuçlar için aşağıdaki linke

İşte üniversitelerin verdiği kadro ilanları!

iste-universitelerin-verdigi-kadro-ilanlari İlanlara göre devlet üniversiteleri 245 akademisyen alacak

17 üniversitede rektör belirsizliği

17-universitede-rektor-belirsizligi Darbe girişiminin ardından 17 üniversitede rektörlük seçimleri ertelendi. Mevcut rektörlerin görev süresi bugün dolacak, YÖK ise seçim takvimi açıklamadı.

TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı! Tıkla- TEOG sonucunu

teog-3-nakil-sonuclari-aciklandi-tikla--teog-sonucunu- TEOG 3. nakil sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. 2 Eylül’de sona eren TEOG 3. nakil başvurularının sonuçları bugün açıklandı. Peki TEOG sistemi kapsamında yapılan yerleştirmeye dair

KPSS ÖABT açıklandı!- (2016 KPSS ÖABT TIKLA - ÖĞREN)

kpss-oabt-aciklandi--2016-kpss-oabt-tikla---ogren KPSS ÖABT sonuçları açıklandı. 2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi(ÖABT) sonuçları biraz önce resmi siteden açıklandı. Öğrenciler sonuçları T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini girerek

ICAT 2016 Konferansı Selçuk’ta gerçekleştirildi

icat-2016-konferansi-selcukta-gerceklestirildi Selçuk Üniversitesi (SÜ), ATScience Akademik Yayın Grubu ve ulusal ve uluslar arası çok sayıda üniversitenin işbirliğiyle gerçekleştirilen 3. Uluslar arası İleri Teknoloji ve Bilimler Konferansı’nın

Mevlana Üniversitesi binasına girildi

mevlana-universitesi-binasina-girildi FETÖ/PDY soruşturması kapsamında savcılık izniyle KOM Şubesi ekipleri kapatılan Mevlana Üniverstesi’nde kapsamlı arama ve incelemelerde bulundu.

FETÖ’cü öğretmenler mercek altında

fetocu-ogretmenler-mercek-altinda FETÖ/PDY mensuplarının 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği kanlı darbe girişiminden sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nda açığa alınan 43 bin öğretmene dönük geniş çaplı inceleme başlatıldı.

MEB'e 'FETÖ saldırısı' uyarısı

mebe-feto-saldirisi-uyarisi Milli Eğitim Bakanlığı, FETÖ/PDY ve diğer terör gruplarının "yıkıcı dalgalanma etkisi yaratacak saldırı hazırlığında" olduğu gerekçesiyle birimlerini uyardı.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin paralel ile mücadelesini anlattı

selcuk-universitesi-rektoru-mustafa-sahin-paralel-ile-mucadelesini-anlatti Selçuk’ta Paralel'e geçit yok! Rektör kimler tarafından tehdit edildi? bundan sonra ne gibi işlemler olacak istifa eden dekanların durumu ne olacak hepsinin yanıtı burada

Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapacağını açıkladı

selcuk-universitesi-ogretim-uyesi-alimi-yapacagini-acikladi Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne alınacak kadrolar

Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin: Karar bilimsel değil politik

selcuk-universitesi-rektoru-mustafa-sahin-karar-bilimsel-degil-politik 2018'de Antalya'da yapılacak ESSR (Avrupa Cerrahi Kongresi) Türkiye'den alınarak İspanya'nın başkenti Madrid'e verildi.

Üniversite sınav sistemi sil baştan!

universite-sinav-sistemi-sil-bastan Sinyali Başbakan Yıldırım verdi. Üniversiteye giriş sil baştan değişiyor.

Konya Selçuk Üniversitesi Rektörü Şahin iki temel hedefini açıkladı!

konya-selcuk-universitesi-rektoru-sahin-iki-temel-hedefini-acikladi- Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, önümüzdeki 4 yıl içinde hayata geçirilecek projelerinİ açıkladı.

Konya'da Üniversiteliler interneti ‘eğlence’ amaçlı kullanıyor

konyada-universiteliler-interneti-eglence-amacli-kullaniyor Türkiye'de 26 üniversiteden 2 bin 806 öğrenciyle yapılan araştırmada, gençlerin interneti daha çok iletişim kurma ve eğlence amaçlı kullandığı ortaya çıktı.

TEOG soruları ve cevapları!

teog-sorulari-ve-cevaplari- – Türkçe, Matematik, Din Kültürü, Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi, Yabancı Dil Soru kitapçıkları! TEOG soruları ve cevapları son durum: İşte Türkçe, Matematik, Din Kültürü, Fen ve Teknoloji,

“Atatürk’ü’ ve Cumhuriyet Devrimlerini Tarih derslerinden siliyorlar”

ataturku-ve-cumhuriyet-devrimlerini-tarih-derslerinden-siliyorlar Eğitim-iş: "Ulusal Kurtuluş Savaşını, Atatürk'ü’ ve Cumhuriyet Devrimlerini Tarih derslerinden siliyorlar"

TÜBİTAK mağduru İlayda, NASA proje ekibine seçildi!

tubitak-magduru-ilayda-nasa-proje-ekibine-secildi Projesiyle dünya birincisi olan ve ülkemizi gururlandıran İlayda Şamilgil, ABD'de Cornell Üniversitesi'nde başarı yolculuğuna devam ediyor.