• DOLAR 3,9205 TL
  • EURO 4,6340 TL
  • Altın 162,8947 TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

EĞİTİM

ÖSYM'den bugün sınava gireceklere saat uyarısı

osymden-bugun-sinava-gireceklere-saat-uyarisi ÖSYM, bugün Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavına girecek adayları, saatlerin 1 saat ileri alınmaması nedeniyle gerekli tedbirleri alması yönünde uyardı

Vefasız proje

vefasiz-proje Proje okullara dahil edilen 144 yıllık İstanbul Vefa Lisesi'nden 28 öğretmenin tayini çıktı. Öğretmenler için dün sabah okulda veda töreni vardı. Tayini çıkan öğretmenler son konuşmalarını yaptı.

'DGS yeni mağdurlar yarattı'

dgs-yeni-magdurlar-yaratti CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, DGS'de yaşanan mağduriyetleri TBMM'ye taşıyacağını duyurdu.

Eğitim'de yeni model: STEM

egitimde-yeni-model-stem MEB, dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan ‘STEM’ eğitim modelini Türkiye’ye getirmek için kapsamlı bir rapor hazırladı.

Öğrencilerin çilesi bitmiyor

ogrencilerin-cilesi-bitmiyor KHK kapsamında kapatılan üniversitelerin öğrencileri mağduriyet yaşamaya devam ediyor.

25 öğretmene Bylock gözaltısı!

25-ogretmene-bylock-gozaltisi Denizli'de FETÖ örgütünün haberleşme sistemi Bylock'u kullandığı gerekçesiyle 25 öğretmen gözaltına alındı.

Kapatılan üniversitelerin yerleştirme sonuçları açıklandı! (ÖSYS – DGS)

kapatilan-universitelerin-yerlestirme-sonuclari-aciklandi-osys--dgs 667 sayılı KHK ile Kapatılan Yükseköğretim Kurumlarının öğrencilerinin Türkiye’deki diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirme sonuçlarının açıklandı. Tercih sonuçlar için aşağıdaki linke

İşte üniversitelerin verdiği kadro ilanları!

iste-universitelerin-verdigi-kadro-ilanlari İlanlara göre devlet üniversiteleri 245 akademisyen alacak

17 üniversitede rektör belirsizliği

17-universitede-rektor-belirsizligi Darbe girişiminin ardından 17 üniversitede rektörlük seçimleri ertelendi. Mevcut rektörlerin görev süresi bugün dolacak, YÖK ise seçim takvimi açıklamadı.

TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı! Tıkla- TEOG sonucunu

teog-3-nakil-sonuclari-aciklandi-tikla--teog-sonucunu- TEOG 3. nakil sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. 2 Eylül’de sona eren TEOG 3. nakil başvurularının sonuçları bugün açıklandı. Peki TEOG sistemi kapsamında yapılan yerleştirmeye dair

KPSS ÖABT açıklandı!- (2016 KPSS ÖABT TIKLA - ÖĞREN)

kpss-oabt-aciklandi--2016-kpss-oabt-tikla---ogren KPSS ÖABT sonuçları açıklandı. 2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi(ÖABT) sonuçları biraz önce resmi siteden açıklandı. Öğrenciler sonuçları T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini girerek

ICAT 2016 Konferansı Selçuk’ta gerçekleştirildi

icat-2016-konferansi-selcukta-gerceklestirildi Selçuk Üniversitesi (SÜ), ATScience Akademik Yayın Grubu ve ulusal ve uluslar arası çok sayıda üniversitenin işbirliğiyle gerçekleştirilen 3. Uluslar arası İleri Teknoloji ve Bilimler Konferansı’nın

Mevlana Üniversitesi binasına girildi

mevlana-universitesi-binasina-girildi FETÖ/PDY soruşturması kapsamında savcılık izniyle KOM Şubesi ekipleri kapatılan Mevlana Üniverstesi’nde kapsamlı arama ve incelemelerde bulundu.

FETÖ’cü öğretmenler mercek altında

fetocu-ogretmenler-mercek-altinda FETÖ/PDY mensuplarının 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği kanlı darbe girişiminden sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nda açığa alınan 43 bin öğretmene dönük geniş çaplı inceleme başlatıldı.

MEB'e 'FETÖ saldırısı' uyarısı

mebe-feto-saldirisi-uyarisi Milli Eğitim Bakanlığı, FETÖ/PDY ve diğer terör gruplarının "yıkıcı dalgalanma etkisi yaratacak saldırı hazırlığında" olduğu gerekçesiyle birimlerini uyardı.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin paralel ile mücadelesini anlattı

selcuk-universitesi-rektoru-mustafa-sahin-paralel-ile-mucadelesini-anlatti Selçuk’ta Paralel'e geçit yok! Rektör kimler tarafından tehdit edildi? bundan sonra ne gibi işlemler olacak istifa eden dekanların durumu ne olacak hepsinin yanıtı burada

Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapacağını açıkladı

selcuk-universitesi-ogretim-uyesi-alimi-yapacagini-acikladi Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne alınacak kadrolar

Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin: Karar bilimsel değil politik

selcuk-universitesi-rektoru-mustafa-sahin-karar-bilimsel-degil-politik 2018'de Antalya'da yapılacak ESSR (Avrupa Cerrahi Kongresi) Türkiye'den alınarak İspanya'nın başkenti Madrid'e verildi.

Üniversite sınav sistemi sil baştan!

universite-sinav-sistemi-sil-bastan Sinyali Başbakan Yıldırım verdi. Üniversiteye giriş sil baştan değişiyor.

Konya Selçuk Üniversitesi Rektörü Şahin iki temel hedefini açıkladı!

konya-selcuk-universitesi-rektoru-sahin-iki-temel-hedefini-acikladi- Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, önümüzdeki 4 yıl içinde hayata geçirilecek projelerinİ açıkladı.