Gerçek Sözcü Özel Haber

EKONOMİ

Turkcell'den flaş açıklama: Ziraat Bankası'nın verdiği 1,6 milyar dolarlık kredi...

turkcellden-flas-aciklama-ziraat-bankasinin-verdigi-16-milyar-dolarlik-kredi Turkcell, Ziraat Bankası’nın Turkcell’in eski patronu Mehmet Emin Karamehmet’in Virgin Adaları’ndaki şirketine verdiği 1.6 milyar dolarlık krediyle ilgili bir açıklama yayınladı.

İş Bankası’na 110 milyon lira idari para cezası

is-bankasina-110-milyon-lira-idari-para-cezasi İş Bankası'na Ticaret Bakanlığı tarafından 110.1 milyon lira idari para cezası tebliğ edildi.

Piyasalarda hareketlilik sürüyor! Dolar, euro ve borsada son durum

piyasalarda-hareketlilik-suruyor-dolar-euro-ve-borsada-son-durum Dolar gün içinde en düşük 7.3562 lira ve en yüksek 7.4325 lirayı gördükten sonra, 7.39 – 7.40 lira aralığında seyretti.

Volkswagen Türkiye'deki şirketini tasfiye ediyor

volkswagen-turkiyedeki-sirketini-tasfiye-ediyor Volkswagen, Ekim 2019 tarihinde Manisa'da kurduğu şirketi tasfiye etme kararı aldı. Tasfiye ilanı Manisa Sicil Gazetesi'nde yayımlandı. Şirket daha önce pandemi koşullarıyla aralarında Manisa yatırımının

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'dan büyüme tahmini

hazine-ve-maliye-bakani-elvandan-buyume-tahmini Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Tüketim, yatırım ve ihracattaki toparlanma eğiliminin büyümeyi pozitif etkilemesini, 2020 yılında büyümenin yüzde 0,3 olmasını bekliyoruz" açıklamasını yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'dan büyüme tahmini

hazine-ve-maliye-bakani-elvandan-buyume-tahmini Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Tüketim, yatırım ve ihracattaki toparlanma eğiliminin büyümeyi pozitif etkilemesini, 2020 yılında büyümenin yüzde 0,3 olmasını bekliyoruz" açıklamasını yaptı.

Piyasanın gözü Merkez Bankası'nda: Faiz artırımı olacak mı?

piyasanin-gozu-merkez-bankasinda-faiz-artirimi-olacak-mi Merkez Bankası'nda yaşanan başkan değişikliğinin ardından piyasada gözler gelecek hafta yapılacak Merkez Bankası toplantısında. Uzmanlar bankadan güçlü faiz artırımı bekliyor.

Dolarda düşüş sürüyor! İşte dolar, euro ve altında son durum

dolarda-dusus-suruyor-iste-dolar-euro-ve-altinda-son-durum Dolar en düşük 7.8314 lira ve en yüksek 8.2029 lirayı gördükten sonra, 7.88.-7.89 lira aralığında seyretti.

Merkez Bankası, cari açık rakamlarını açıkladı

merkez-bankasi-cari-acik-rakamlarini-acikladi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Eylül ayına ilişkin ödemeler dengesi istatistiklerini açıkladı. Ödemeler dengesi eylül ayında 2,36 milyar dolar açık verdi.

Vatandaşa şimdi de gramaj oyun

vatandasa-simdi-de-gramaj-oyun u Tüketiciler Birliği Derneği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, pandemi sürecinde fahiş fiyat artışının ardından şimdi de çoğu ürünün gramajının düşürüldüğünü belirterek "Bu bir suçtur

Enflasyon rakamları açıklandı

enflasyon-rakamlari-aciklandi Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 11,89, aylık yüzde 2,13 arttı.

Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini yükseltti

merkez-bankasi-yil-sonu-enflasyon-tahminini-yukseltti TCMB Başkanı Murat Uysal: "Enflasyonun yıl sonunda yüzde 12,1 olarak gerçekleşeceği, 2021 sonunda yüzde 9,4'e gerileyeceği tahmin edilmektedir."

TL her geçen dakika eriyor: Dolardan yeni tarihi zirve

tl-her-gecen-dakika-eriyor-dolardan-yeni-tarihi-zirve Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 8,1173 seviyesine yükselerek yeniden tarihi zirvesini gördü.

Turkcell, resmen Varlık Fonu'na devredildi

turkcell-resmen-varlik-fonuna-devredildi Telekomünikasyon şirketi Turkcell'in Varlık Fonu’na devri resmen onaylandı.

Kredi batağı derinleşti: Şirketler yapılandırılan borçları ödeyemiyor

kredi-batagi-derinlesti-sirketler-yapilandirilan-borclari-odeyemiyor Şirketler yapılandırdıkları ve erteledikleri kredilerin geri ödemelerinde zorluk yaşıyor. Bu yönde ilk sinyal Diriteks Tekstil’in KAP’a yaptığı ‘ödeyemiyorum’ açıklamasıyla geldi. Uzmanlar bu

Borç yapılandırması neleri kapsayacak?

borc-yapilandirmasi-neleri-kapsayacak Koronavirüs salgınında vatandaşı yalnız bırakan iktidar, yeni bir borç yapılandırma paketi hazırlıyor.

İstanbul Bilişim, milyonlarca lirayı paravan şirketlere aktarmış: Aileye yüklü transfer!

istanbul-bilisim-milyonlarca-lirayi-paravan-sirketlere-aktarmis-aileye-yuklu-transfer İstanbul Bilişim için iflas kararı verilmesine dayanak oluşturan komiser heyeti raporuna göre, paravan birçok firmaya milyonlarca liralık para transferi gerçekleştirildi. Rapora göre, CEO’nun ailesine de 10

Krizde salgın endişesi! Ekonomide ikinci dalga korkusu

krizde-salgin-endisesi-ekonomide-ikinci-dalga-korkusu “Türkiye Geleneksel Kanalın Nabzı: REM Esnaf Barometresi”nin Eylül 2020 sonuçlarına göre eylülde güven endeksi 5.6, ticaret endeksi 8.1 ve politika endeksi 2.1 puan düştü.

Halk 'Siyaset çözüm üretemiyor, ekonomi berbat' diyor

halk-siyaset-cozum-uretemiyor-ekonomi-berbat-diyor Aksoy Araştırma tarafından hazırlanan Türkiye Monitörü Eylül 2020 açıklandı, eylül ayının ana gündemi ekonomi oldu.

Türkiye ekonomisindeki tehlikeyi anlattı... Prof. Demiralp'ten kritik 'belirsizlik' uyarısı

turkiye-ekonomisindeki-tehlikeyi-anlatti-prof-demiralpten-kritik-belirsizlik-uyarisi Prof. Selva Demiralp salgında belirsizliğin uzamasının yatırım iştahını körelttiğini belirterek, işsizlikteki artışın salgın normale döndüğünde bile üretimi sınırlayacağını söyledi.