Gerçek Sözcü Özel Haber

EKONOMİ

ÖTV alınmayacak ürünler belli oldu

otv-alinmayacak-urunler-belli-oldu Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin 14 maddesi daha kabul edildi. En düşük yaşlılık ve malullük aylığı bin lira olacak.

Ziraat Bankası Genel Müdürü açıkladı: Kart borcu olanlar...

ziraat-bankasi-genel-muduru-acikladi-kart-borcu-olanlar Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Semiha Şahin'in sunduğu CNN TÜRK Ana Haber'de önemli açıklamalarda bulundu.

Kredi kartı yapılandırmasına bir banka daha katıldı

kredi-karti-yapilandirmasina-bir-banka-daha-katildi Ziraat Bankası'nın ardından Vakıfbank da kredi kartı borçlularına 24 aya kadar yüzde 1.19, 60 aya kadar yüzde 1.20 faiz sunacağını duyurdu.

İhlas’ın FETÖ’den hiçbir farkı yok!

ihlasin-fetoden-hicbir-farki-yok İhlas Finans’a kaptırdıkları paraları 19 yıldır alamayan on binlerce vatandaş iktidardan yardım bekliyor. Hepsi perişan. İŞTE İSYANLARI

Twitter’daki sahte merkez bankası reklamına dikkat!

twitterdaki-sahte-merkez-bankasi-reklamina-dikkat Bilişim Hukuk Derneği Başkanı Avukat Kürşat Ergün, Twitter’da dün akşam saatlerinden bu yana Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının logosunu ve Merkez Bankası isimini taşıyan hesapla ilgili uyardı.

Benzin ve motorine zam geliyor!

benzin-ve-motorine-zam-geliyor Benzine bu geceden, motorine de en geç perşembe günü zam yapılması bekleniyor.

Açlık sınırı açıklandı! İşte mutfağın enflasyonu

aclik-siniri-aciklandi-iste-mutfagin-enflasyonu DİSK Birleşik Metal-İş Sendikası Araştırma Merkezi tarafından geçtiğimiz Aralık ayının açlık ve yoksulluk sınırı açıklandı.

_Şubat sonuna kadar süre uzatıldı

_subat-sonuna-kadar-sure-uzatildi Ödemelerini süresinde yapmadıkları için yeniden yapılandırma uygulamasının getirdiği hakları kaybeden borçlular, ödemelerini şubat ayı sonuna kadar yaparak kanundan yaralanabilecek.

TÜİK, 2018 yılı Aralık ayı enflasyon rakamlarını açıkladı.

tuik-2018-yili-aralik-ayi-enflasyon-rakamlarini-acikladi- Açıklanan bu veriyle 2018 yılı enflasyonu yüzde 0,40 olurken, devlet memurları, sözleşmeliler ve memur emeklileri için yüzde 3,5'luk zamma ilave olarak 6,77 enflasyon zammı alacak.

Yeni yıl cebimizi nasıl etkileyecek? Neler zamlandı, nelerin fiyatı indi?

yeni-yil-cebimizi-nasil-etkileyecek-neler-zamlandi-nelerin-fiyati-indi Yeni yılla birlikte birçok uygulama yürürlüğe girdi. Konut, mobilya, beyaz eşya ve otomotiv sektörlerinde vergi indirimleri üç ay uzatıldı.

Hazine, ilk çeyrekteki iç borçlanma stratejisini açıkladı

hazine-ilk-ceyrekteki-ic-borclanma-stratejisini-acikladi Hazine ve Maliye Bakanlığı 2019 yılı Ocak-Mart dönemi İç Borçlanma Stratejisi'ni açıkladı.

Türk Telekom'da iki istifa!

turk-telekomda-iki-istifa Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi Nureddin Nebati ile Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinden Sefer Turan ve İbrahim Eren istifa etti.

Dolar/TL ne kadar oldu? (20.12.2018)

dolar-tl-ne-kadar-oldu-20122018 Cuma ve Pazartesi günü görülen sert satış baskısıyla 5.40'ı aşan dolar/TL, Fed kararı sonrası 5.30 seviyesinin hemen altında işlem görüyor.

Konkordato ilan etmişti... Dev şirket iflas etti

konkordato-ilan-etmisti-dev-sirket-iflas-etti Verdiği bayiliklerle önemli bir şube sayısına ulaşan Çıtır Usta markası iflas etti. Marka adına Türkiye genelinde 75'ten fazla restoran bulunuyor. Çıtır Usta geçen mart ayında ilk konkordato ilan eden

FT'den Türkiye'ye kritik ekonomi uyarısı

ftden-turkiyeye-kritik-ekonomi-uyarisi Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) dün 3. çeyrek verilerini açıklanmasının ardından, İngiltere merkezli Financial Times (FT) gazetesi Türkiye'de ekonominin gidişatına ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Trafik sigortasına 2019’da zam yok

trafik-sigortasina-2019da-zam-yok Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan sigorta şirketlerine gönderilen yazıda trafik sigortalarına 2019 yılında ekstra zam yapılmayacağı bildirildi.

3 milyonu ilgilendiren gelişme! Ocak ayına kadar süre verildi...

3-milyonu-ilgilendiren-gelisme-ocak-ayina-kadar-sure-verildi Borç yapılandırması bozulana yeni hak geliyor.

İnternetten alışverişte yeni dönem! Bakan Pekcan duyurdu

internetten-alisveriste-yeni-donem-bakan-pekcan-duyurdu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor.

Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu: Bıçak kemiğe dayandı

turkcell-genel-muduru-terzioglu-bicak-kemige-dayandi Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, "Türk Telekom'un mevcut durumu ortada. Yani bu şirketin yatırım yapmasını bekleyecek bir durum da yok. Artık bıçak kemiğe dayanmış diye düşünüyorum" dedi.

CHP'den hükümete çağrı: 'Zamları geri al'

chpden-hukumete-cagri-zamlari-geri-al CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu: "Eğer enflasyon düşüyorsa hükümet, ağustos ve eylül aylarında doğal gaz ve elektriğe yaptığı fahiş zamları geri almalı"

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ