• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

EKONOMİ

'Türk vatandaşları kendi para birimine güvenmiyor'

turk-vatandaslari-kendi-para-birimine-guvenmiyor Sözcü yazarı ekonomist Murat Muratoğlu, ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi.

İhtiyat akçesini bozdurmak ne demek?

ihtiyat-akcesini-bozdurmak-ne-demek Hükümet Merkez Bankası'nın kötü günler için sakladığı 'ihtiyat akçesi'ni Hazine'ye aktaracağı iddia ediliyor. Ekonomistler olası bu senaryoyu sert bir şekilde eleştirirken durumun karşılıksız para

Goldman Sachs Türkiye’nin büyüme görünümünü düşürdü

goldman-sachs-turkiyenin-buyume-gorunumunu-dusurdu ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs Türkiye ekonomisinin büyüme görünümünü düşürdü. Goldman, Türk Lirası'nın karşı karşıya kaldığı yeni bir değer kaybı baskısı dikkate alındığında, ilk

Dev ihale iptal edildi

dev-ihale-iptal-edildi Konkordato sürecinde bulunan Emay İnşaat’ın 2016 yılında EPP’den aldığı dev ihale iptal edildi. Yalova’daki 383 bin 500 metrekare arazi üzerinde 400 milyon dolar yatırımla hayata geçirilecek proje

Merkez Bankası’ndan enflasyon açıklaması

merkez-bankasindan-enflasyon-aciklamasi Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Nisan Ayı Fiyat Gelişmeleri raporunu yayımladı. Kurum raporunda işlenmiş gıda fiyatlarının yüksekliğine vurgu yaptı. Merkez raporunda kira grubunda aylık artışların

Dev şirket kapandı, 645 kişi işsiz kaldı

dev-sirket-kapandi-645-kisi-issiz-kaldi Kocaeli'de 1998 yılında kurulan ve 'İSO En Büyük 500 Şirket' listesinde Türkiye'nin 253. büyük firması olan Yıldız Sunta, üretimi bitirdi. 645 işçinin içerde kalan paralarını alamadan işsiz kaldığı

Garanti Bankası'nın ismi değişiyor

garanti-bankasinin-ismi-degisiyor Garanti Bankası, faaliyetlerini artık "Garanti BBVA" markasıyla sürdüreceğini duyurdu.

Dolar 2019’un en yüksek seviyesini gördü!

dolar-2019un-en-yuksek-seviyesini-gordu Türk Lirası güne ABD Doları karşısında yüzde 1’e yakın değer kaybıyla başladı. Sabah saatlerinde 5,8620’ye kadar yükselen Dolar/TL kuru 5,86 seviyesinin hemen altında hareket ediyor.

Kredi balonu patladı! Borç çevirdiler

kredi-balonu-patladi-borc-cevirdiler 382 milyarlık sorunlu krediye sözüm bulunamazken kamu bankalarının kredi hacmi yaklaşık 100 milyar lira arttı.

Beklenen veri açıklandı! İşte Mart ayı enflasyonu

beklenen-veri-aciklandi-iste-mart-ayi-enflasyonu Seçim sonrasında gözler ekonomiye çevrildi. Mart ayı enflasyon rakamları açıklandı.

Seçim bitti: Zam geldi!

secim-bitti-zam-geldi Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca, 1 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere Elektrik Üretim AŞ'nin aktif elektrik enerji toptan satış tarifesi belirlendi.

AKP'den 'döviz' çıkışı: Vatandaşa saldırı!

akpden-doviz-cikisi-vatandasa-saldiri AKP'li Numan Kurtulmuş, dolardaki atağın sadece hükümete karşı değil vatandaşın cebindeki paraya yönelik bir saldırı olduğunu şöyledi.

'Dolar bir gecede 5.85'e zıplıyor! Gerçeği görün artık!'

dolar-bir-gecede-585e-zipliyor-gercegi-gorun-artik Sözcü Gazetesi yazarı Necati Doğru, doların bir gece 5.85'e çıkmasını köşesinden değerlendirdi.

Yargıtay'dan çiftçilerle ilgili emsal karar

yargitaydan-ciftcilerle-ilgili-emsal-karar Yargıtay 12. Hukuk Dairesi, borçlu çiftçinin tarla-bahçede kullandığı traktörünün haczedilemeyeceğine hükmetti.

Sanayi üretimi azaldı

sanayi-uretimi-azaldi Türkiye İstatistik Kurumu Ocak ayına ilişkin sanayi üretimi verisini açıkladı.

İthal patatesi Bakan’ın firması mı getirecek?

ithal-patatesi-bakanin-firmasi-mi-getirecek CHP iddiayı Meclis’e taşıdı. Sıfır gümrükle 200 bin ton patates ithal edilmesi kararına tepkiler devam ederken, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu önemli bir iddiayı gündeme getirdi.

Sebze zammı, maaşları geçti

sebze-zammi-maaslari-gecti Tüketici Hakları Derneği (THD) Başkanı Turhan Çakar, son bir yılda tarihi zam rekorunu kıran sebze fiyatlarının maaş artışlarının yaklaşık 5 kat üzerine çıktığını söyledi.

'Piyasada yaprak kımıldamıyor. Kimse alışveriş yapmıyor'

piyasada-yaprak-kimildamiyor-kimse-alisveris-yapmiyor Sözcü yazarı ekonomist Murat Muratoğlu, ekonomideki sın gelişmeleri ve Şubat ayı enflasyon artışını değerlendirdi.

Dolar yükselişte

dolar-yukseliste Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Ziraat Bankası kredi faizlerini düşürdü

ziraat-bankasi-kredi-faizlerini-dusurdu Ziraat Bankası ihtiyaç ve konut kredilerinde faiz indirimi yaptı. Konut kredisinde 120 aya kadar faiz yüzde 1.28 oldu.