• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

EKONOMİ

Türkiye ekonomisindeki tehlikeyi anlattı... Prof. Demiralp'ten kritik 'belirsizlik' uyarısı

turkiye-ekonomisindeki-tehlikeyi-anlatti-prof-demiralpten-kritik-belirsizlik-uyarisi Prof. Selva Demiralp salgında belirsizliğin uzamasının yatırım iştahını körelttiğini belirterek, işsizlikteki artışın salgın normale döndüğünde bile üretimi sınırlayacağını söyledi.

Dolar tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

dolar-tum-zamanlarin-en-yuksek-seviyesinde İstanbul serbest piyasada dolar 7,4590 liradan, Avro 8,8120 liradan güne başladı. Dolar yeni rekor kırarak 7.47 TL'yi aştı.

Salgında vatandanş borçlandı! İşte bireysel kredi borçlu sayısı

salginda-vatandans-borclandi-iste-bireysel-kredi-borclu-sayisi Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin verilerine göre, haziran sonu itibarıyla 33 milyon 169 bin kişinin bireysel kredi borcu var.

Merkez Bankası'ndan flaş likidite hamlesi!

merkez-bankasindan-flas-likidite-hamlesi Merkez Bankası, "10 Ağustos'tan itibaren piyasa yapıcı bankalara Açık Piyasa İşlemleri çerçevesinde tanınan likidite imkan limitleri yarıya düşürüldü" açıklamasında bulundu.

Son dakika… Kritik seviyeler birer birer aşılıyor!

son-dakika-kritik-seviyeler-birer-birer-asiliyor Dünyanın her yerinde geçerli olan dolar, euro gibi para birimlerine olan güven sarsılırken altın her geçen gün yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Doların değerinin düştüğü bir dönemde Türkiye'de

Erdoğan 'dolarınızı satın' dedi, vatandaş 71,6 milyar dolar satın aldı!

erdogan-dolarinizi-satin-dedi-vatandas-716-milyar-dolar-satin-aldi Erdoğan'ın dolardaki yükseliş karşısında vatandaşa yaptığı 'dolarınızı bozdurun' çağrısı karşılık bulmadı, 2018’den bu yana vatandaş 71,6 milyar dolar satın aldı!

Erdoğan 'dolarınızı satın' dedi, vatandaş 71,6 milyar dolar satın aldı!

erdogan-dolarinizi-satin-dedi-vatandas-716-milyar-dolar-satin-aldi Erdoğan'ın dolardaki yükseliş karşısında vatandaşa yaptığı 'dolarınızı bozdurun' çağrısı karşılık bulmadı, 2018’den bu yana vatandaş 71,6 milyar dolar satın aldı!

Çinli teknoloji devi Türkiye’ye yatırıma geliyor

cinli-teknoloji-devi-turkiyeye-yatirima-geliyor Boğaziçi Bilgisayar, Çinli teknolojik alt yapı devi H3C ile distribütörlük anlaşması imzaladı

DİSK-AR: salgında iş kaybı 13 milyon düzeyine ulaştı

disk-ar-salginda-is-kaybi-13-milyon-duzeyine-ulasti DİSK-AR tarafından yapılan "Covid-19 İşçileri Nasıl Etkiledi?" adlı araştırmanın sonucu pandeminin işçiler üzerindeki etkilerini gözler önüne serdi.

Daron Acemoğlu açıkladı: Merkez Bankası'nın rezervlerinin neden tükendi?

daron-acemoglu-acikladi-merkez-bankasinin-rezervlerinin-neden-tukendi Bilim Akademisi tarafından düzenlenen “Covid-19 Salgınının İktisadi Analizi” Webinarı'ında konuşan Acemoğlu, hem Merkez Bankası'nın (TCMB) rezervlerinin neden azaldığını açıkladı.

İşten çıkarma yasağı 3 ay daha uzuyor

isten-cikarma-yasagi-3-ay-daha-uzuyor 17 Temmuz'da süresi dolan işten çıkarma yasağı 3 ay daha uzayacak. Ücretsiz izne çıkarılan işçilere nakit desteği 3 ay daha sürecek. Kısa çalışma ödeneği uygulaması model değişikliği ile devam

Erdoğan'ın kararı Resmi Gazete'de yayımlandı! Döviz ve altın alımında vergi arttı

erdoganin-karari-resmi-gazetede-yayimlandi-doviz-ve-altin-aliminda-vergi-artti Bankalar tarafından çıkartılan ve yatırım amacıyla tercih edilen finansman bonoları ile döviz ve altın alımında vergilerin yükseltilmesi üzerine karar Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

EPDK Başkanı'ndan faturalarla ilgili önemli açıklama: Ödemek zorunda değiller

epdk-baskanindan-faturalarla-ilgili-onemli-aciklama-odemek-zorunda-degiller Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, İGDAŞ hakkında başlatılan soruşturmayla ilgili konuştu ve vatandaşların, mevzuata aykırı olarak kesilen faturaları ödemek zorunda

11 Mayıs'ta açılması planlanan AVM'ler için yeni tavsiye kararı

11-mayista-acilmasi-planlanan-avmler-icin-yeni-tavsiye-karari Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) 11 Mayıs’ta açılması planlanan AVM'ler için yeni tavsiye kararı aldı. AVM'lerin faaliyet saatleri 10.00-22.00 kalacak.

AVM'ler için iki kritik tarih: Tam kapasite açılacaklar

avmler-icin-iki-kritik-tarih-tam-kapasite-acilacaklar Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hüseyin Altaş AVM'lerin açılış tarihi hakkında konuştu.

BDDK'dan kredi ertelemelerinde 'vade sınırı' kararı

bddkdan-kredi-ertelemelerinde-vade-siniri-karari BDDK'dan yapılan açıklamada kredi ve taksit ertelemelerinde orijinal vadenin sınırlayıcı olmayacağı duyuruldu.

Koronavirüs piyasaları vurdu! Dolarda son durum

koronavirus-piyasalari-vurdu-dolarda-son-durum Dolar günü 6.53 – 6.54 aralığında tamamladı.

Rekabet Kurumu, 20'den fazla bankayı araştırmaya başladı!

rekabet-kurumu-20den-fazla-bankayi-arastirmaya-basladi Rekabet Kurumu 20'den fazla banka hakkında ön araştırma başlattı. Mevduat, kredi, döviz ve aracılık hizmetlerinde yasayı ihlal edip etmedikleri araştırılıyor.

İşsizlik rakamları açıklandı

issizlik-rakamlari-aciklandi Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre işsizlik Ekim ayında yüzde 13.4 olarak gerçekleşti.

Dolar tırmanıyor! İşte son rakamlar

dolar-tirmaniyor-iste-son-rakamlar Türkiye ile ABD arasında tekrar artan tansiyona paralel TL'de negatif ayrışma devam ediyor. Dolar/TL bu sabah güne 5.93 seviyesinin hemen altında başladı.