Gerçek Sözcü Özel Haber

EKONOMİ

Yargıtay'dan çiftçilerle ilgili emsal karar

yargitaydan-ciftcilerle-ilgili-emsal-karar Yargıtay 12. Hukuk Dairesi, borçlu çiftçinin tarla-bahçede kullandığı traktörünün haczedilemeyeceğine hükmetti.

Sanayi üretimi azaldı

sanayi-uretimi-azaldi Türkiye İstatistik Kurumu Ocak ayına ilişkin sanayi üretimi verisini açıkladı.

İthal patatesi Bakan’ın firması mı getirecek?

ithal-patatesi-bakanin-firmasi-mi-getirecek CHP iddiayı Meclis’e taşıdı. Sıfır gümrükle 200 bin ton patates ithal edilmesi kararına tepkiler devam ederken, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu önemli bir iddiayı gündeme getirdi.

Sebze zammı, maaşları geçti

sebze-zammi-maaslari-gecti Tüketici Hakları Derneği (THD) Başkanı Turhan Çakar, son bir yılda tarihi zam rekorunu kıran sebze fiyatlarının maaş artışlarının yaklaşık 5 kat üzerine çıktığını söyledi.

'Piyasada yaprak kımıldamıyor. Kimse alışveriş yapmıyor'

piyasada-yaprak-kimildamiyor-kimse-alisveris-yapmiyor Sözcü yazarı ekonomist Murat Muratoğlu, ekonomideki sın gelişmeleri ve Şubat ayı enflasyon artışını değerlendirdi.

Dolar yükselişte

dolar-yukseliste Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Ziraat Bankası kredi faizlerini düşürdü

ziraat-bankasi-kredi-faizlerini-dusurdu Ziraat Bankası ihtiyaç ve konut kredilerinde faiz indirimi yaptı. Konut kredisinde 120 aya kadar faiz yüzde 1.28 oldu.

Dış ticaret verisi açıklandı

dis-ticaret-verisi-aciklandi TÜİK, Ocak ayına ilişkin dış ticaret verisini duyurdu.

BDDK Başkanı açıkladı: 36 aydan 60 aya çıkacak

bddk-baskani-acikladi-36-aydan-60-aya-cikacak Son Dakika... BDDK Başkanı (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) Mehmet Ali Akben: "İhtiyaç kredilerinde vade 36 aydan 60 aya, fiyatı 120 bin TL'ye kadar olan taşıt alımı amacıyla kullandırılacak

Döviz şampiyonu iller İç Anadolu’da

doviz-sampiyonu-iller-ic-anadoluda Hanehalkı ve şirketlerin bankalardaki her 100 liralık birikiminin 47 lirası dolar, Euro ve altında tutuluyor. 2018’de mevduata oranla en çok döviz tutan şehirler ağırlıklı İç Anadolu’da bulunurken,

Arzu Sabancı’dan Malta vatandaşlığı açıklaması

arzu-sabancidan-malta-vatandasligi-aciklamasi Arzu Sabancı, bazı Sabancı ailesi üyelerinin Malta vatandaşlığı almasıyla ilgili olarak, "Ben ve çekirdek ailem Malta vatandaşı değiliz. Vize kolaylığı sağladığı için çevremde birçok insan var

Enflasyon rakamları açıklandı

enflasyon-rakamlari-aciklandi TÜİK, Ocak ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıkladı. Ocak'ta enflasyon yüzde 1.06 oranında gerçekleşti.

'IMF Türkiye'ye geldi: 60 milyar dolarlık anlaşma'

imf-turkiyeye-geldi-60-milyar-dolarlik-anlasma Ankara kulislerinin tanınan ismi Ahmet Takan IMF ile ilgili dikkat çeken bir iddiayı gündeme taşıdı. Takan iki ayrı kaynağa dayanarak IMF ile anlaşma hazırlığı yapıldığını belirtti.

516 bin esnaf iflas etti

516-bin-esnaf-iflas-etti Esnafın kredi ve kefalet kooperatifleri aracılığıyla kullandığı borç miktarı da bir yılda yüzde 44 artış gösterdi.

3.6 milyar dolar yurtdışına gitti

36-milyar-dolar-yurtdisina-gitti Güven kaybı sermaye çıkışında etkili oldu. Türkiye krizden çıkış için umudunu yurtdışından gelecek kaynağa bağlarken ülkeden sermaye çıkışı hız kazandı. Bir yılda 3.6 milyar dolar

ÖTV alınmayacak ürünler belli oldu

otv-alinmayacak-urunler-belli-oldu Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin 14 maddesi daha kabul edildi. En düşük yaşlılık ve malullük aylığı bin lira olacak.

Ziraat Bankası Genel Müdürü açıkladı: Kart borcu olanlar...

ziraat-bankasi-genel-muduru-acikladi-kart-borcu-olanlar Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Semiha Şahin'in sunduğu CNN TÜRK Ana Haber'de önemli açıklamalarda bulundu.

Kredi kartı yapılandırmasına bir banka daha katıldı

kredi-karti-yapilandirmasina-bir-banka-daha-katildi Ziraat Bankası'nın ardından Vakıfbank da kredi kartı borçlularına 24 aya kadar yüzde 1.19, 60 aya kadar yüzde 1.20 faiz sunacağını duyurdu.

İhlas’ın FETÖ’den hiçbir farkı yok!

ihlasin-fetoden-hicbir-farki-yok İhlas Finans’a kaptırdıkları paraları 19 yıldır alamayan on binlerce vatandaş iktidardan yardım bekliyor. Hepsi perişan. İŞTE İSYANLARI

Twitter’daki sahte merkez bankası reklamına dikkat!

twitterdaki-sahte-merkez-bankasi-reklamina-dikkat Bilişim Hukuk Derneği Başkanı Avukat Kürşat Ergün, Twitter’da dün akşam saatlerinden bu yana Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının logosunu ve Merkez Bankası isimini taşıyan hesapla ilgili uyardı.