• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

EKONOMİ

Ünlü ekonomist: Hiçbir şeyin düzelmediği aşikâr

unlu-ekonomist-hicbir-seyin-duzelmedigi-asikr Murat Muratoğlu, işsizlik rakamlarındaki artışı değerlendirerek, "Her şey düzeliyor algısı yaratılırken aslında hiçbir şeyin düzelmediği aşikâr. Ele güne inanıp da ekonomiyi karalara boyadılar

BDDK’dan kredi açıklaması

bddkdan-kredi-aciklamasi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), "Banka takip hesaplarına aktarılması gereken 46 milyar lira kredi tespit edilmiştir" açıklamasında bulundu.

Petrol fiyatlarında Suudi Arabistan etkisi! Yüzde 10 yukarıda

petrol-fiyatlarinda-suudi-arabistan-etkisi-yuzde-10-yukarida Petrol fiyatları, Suudi Arabistan'ın petrol tesislerine Cumartesi günü yapılan ve dünya petrol üretiminin %5'inin durmasına yol açan saldırının ardından 1991 yılındaki Körfez Savaşı'ndan bu yana en

Borçlanma Genel Müdürlüğü kuruldu

borclanma-genel-mudurlugu-kuruldu Devletin iç ve dış borçlanma işlemlerinin daha etkin yürütülmesi amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Borçlanma Genel Müdürlüğü oluşturuldu.

Enflasyon rakamları açıklandı

enflasyon-rakamlari-aciklandi Enflasyon ağustos ayında önceki aya göre yüzde 0.86 bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 15.01 yükseldi. En fazla artış sigara zamlarının da etkisiyle alkollü içecekler ve tütün grubunda oldu. Zam

İstanbul Havalimanı'nda büyük kur vurgunu!

istanbul-havalimaninda-buyuk-kur-vurgunu İstanbul Havalimanı’ndaki tek döviz ofisinde büyük bir kur vurgunu yapıldığı ortaya çıktı.

Ekonomistlerden Merkez Bankası yorumu: Değer kaybedeceğinden eminiz

ekonomistlerden-merkez-bankasi-yorumu-deger-kaybedeceginden-eminiz Ekonomistler Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın görevden alınmasını değerlendirdi.

Benzinin litre fiyatı 7.50’ye dayandı!

benzinin-litre-fiyati-750ye-dayandi Geçtiğimiz günlerde motorin fiyatına 23 kuruş zam gelmişti. Dün gece ise bir zam da benzinin litre fiyatına geldi. Böylece benzinin litre fiyatı 27 kuruş zamlandı. Buna göre; tüm Türkiye'de benzinin litre

Merkez Bankası'ndan kredi kartı faizi kararı

merkez-bankasindan-kredi-karti-faizi-karari Türk Lirası kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami faiz oranı düşürüldü.

Kredi kartı asgari ödemelerinde değişiklik

kredi-karti-asgari-odemelerinde-degisiklik Kredi kartlarında taksit sayısının artırılmasının ardından, asgari ödeme tutarında da değişikliğe gidildi.

1 litrelik rakıdaki her 4 kadehten 3’ünün parası Maliye’ye vergi olarak gidiyor

1-litrelik-rakidaki-her-4-kadehten-3unun-parasi-maliyeye-vergi-olarak-gidiyor Yüksek vergi, fahiş zamlar ve yasaklar, Türkiye’nin milli içkisinde tüketimi azaltıyor. 2011’de Türkiye’de 48 milyon litre civarında olan rakı satışı 2018’de 35 milyon litre seviyesine geriledi.

Halkbank’ta beş genel müdür yardımcısı görevden alındı!

halkbankta-bes-genel-mudur-yardimcisi-gorevden-alindi Halkbank üç genel müdür yardımcılığı makamını kapatıp, beş genel müdür yardımcısını görevden aldı. Banka bünyesinde üç grup başkanlığı kurma kararı aldı.

BDDK izin verdi: Yeni banka kuruluyor

bddk-izin-verdi-yeni-banka-kuruluyor Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), 5 ortaklı kalkınma ve yatırım bankasının kuruluşuna izin verdi.

SPK düzenlemesi: Emeklilik fonlarından 2.5 milyar lira Hazine'ye borç verilecek

spk-duzenlemesi-emeklilik-fonlarindan-25-milyar-lira-hazineye-borc-verilecek Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), emeklilik fonlarında standart ve para piyasası fonlarına alınacak varlıklara ilişkin düzenlemeye gitti.

Ünlü ekonomist Türkiye ekonomisinin durumunu özetledi: 'Ev alana nargile hediye'

unlu-ekonomist-turkiye-ekonomisinin-durumunu-ozetledi-ev-alana-nargile-hediye Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Türkiye ekonomisinin nasıl batırıldığını anlattı.

Seçim sonrası zam geliyor!

secim-sonrasi-zam-geliyor Taksi ücretlerine zam kapıda! Taksiciler yaklaşık 2 yıldır zam alamıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuyu görüştüklerini iddia eden İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu sozcu.com.tr'ye

Uzmanlar yorumladı: Para biterse Türkiye ne yapacak?

uzmanlar-yorumladi-para-biterse-turkiye-ne-yapacak Türk Lirası, son iki yılda değerinin yüzde 40’ından fazlasını kaybederken yatırımcılar bu durum karşısında Ankara'nın seçeneklerini yorumladı.

'Türk vatandaşları kendi para birimine güvenmiyor'

turk-vatandaslari-kendi-para-birimine-guvenmiyor Sözcü yazarı ekonomist Murat Muratoğlu, ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi.

İhtiyat akçesini bozdurmak ne demek?

ihtiyat-akcesini-bozdurmak-ne-demek Hükümet Merkez Bankası'nın kötü günler için sakladığı 'ihtiyat akçesi'ni Hazine'ye aktaracağı iddia ediliyor. Ekonomistler olası bu senaryoyu sert bir şekilde eleştirirken durumun karşılıksız para