• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

BDDK Başkanı açıkladı: 36 aydan 60 aya çıkacak

bddk-baskani-acikladi-36-aydan-60-aya-cikacak

Son Dakika... BDDK Başkanı (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) Mehmet Ali Akben: "İhtiyaç kredilerinde vade 36 aydan 60 aya, fiyatı 120 bin TL'ye kadar olan taşıt alımı amacıyla kullandırılacak kredilerde de vade 48 aydan 60 aya yükselecek"
23 Şubat 2019 Cumartesi 06:52

 Akben, kredi kartları ve bireysel tüketici kredilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu…

KREDİ KARTLARINDA TAKSİT VE KREDİLERDE VADE UZATILACAK

Kredi kartlarında taksit sınırını ve bireysel tüketici kredilerinde vadeleri uzatma yönünde çalışma yapıldığını belirten Akben, söz konusu çalışmanın bireysel tüketicilerin elini rahatlatmasının yanı sıra iç talebin canlanmasına da katkı sağlayacağını ifade etti.

İHTİYAÇ KREDİLERİNDE VADE 36 AYDAN 60 AYA ÇIKACAK

Akben, bankaların kredi işlemlerine ilişkin yönetmelikte değişik yapıldığında ihtiyaç kredilerinde vadenin 36 aydan 60 aya çıkacağını belirtti.TAŞIT KREDİLERİNDE VADE 48 AYDAN 60 AYA YÜKSELECEK

Akben, şöyle devam etti;

“Fiyatı 120 bin TL’ye kadar olan taşıt alımı amacıyla kullandırılacak kredilerde vade 48 aydan 60 aya yükselecek. Halihazırda 6 ay olan bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesini 12 ay olarak yeniden düzenliyoruz. Banka kredilerinde vadelerde yapacağımız değişiklik finansal kiralama, faktoring ve finansman şirketleri için de aynen geçerli olacak.


Haber okunma sayısı: 18289Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ