• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

EKONOMİ

9 şirkete 4.7 milyon lira ceza

9-sirkete-47-milyon-lira-ceza Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 9 akaryakıt şirketine 70 bin lira ile 2 milyon 78 bin 600 lira arasında para cezası verildi.

Benzin fiyatlarında inanması güç tablo

benzin-fiyatlarinda-inanmasi-guc-tablo Türk ekonomisi unutulmaz günlerden geçiyor. Başka ürünlerin vergisi artırıldığı için benzin ve motorinde ÖTV sabit. Eğer böyle olmasaydı dün benzine gelen 22 kuruş zamla birlikte benzinin litre fiyatı

'Ekonomiyi üç felaket bekliyor'

ekonomiyi-uc-felaket-bekliyor TEPAV'dan Güven Sak, Türkiye'nin ekonomi durumunu değerlendirdi.

İşletmeler için tehlike çanları çalıyor

isletmeler-icin-tehlike-canlari-caliyor Türkiye’deki en son ekonomik gelişmeleri değerlendiren İngiliz Financial Times Gazetesi, dövizin gidişatı yüzünden Türkiye’de işletmeler için tehlike çanlarının çaldığını yazdı.

Dolar ne kadar oldu? (20.07.2018)

dolar-ne-kadar-oldu-20072018 Dalgalı bir seyir izlemeyi sürdüren dolar/TL gelişmekte olan para birimlerindeki küresel ticaret endişeleri kaynaklı satış baskısına paralel güne 4.82 seviyelerinde başladı.

Borç takıp kaçma devri artık bitti

borc-takip-kacma-devri-artik-bitti Türkiye’de borçlanıp yurtdışına gidenler, uluslararası hukuktan kaçamıyor. İkili ve çoklu anlaşmalar çerçevesinde alacaklılar artık dünyanın pek çok ülkesinde tahsilat yaptırabiliyor.

Göstergeler alarm veriyor

gostergeler-alarm-veriyor Dolar ve faizin hızla yükselmesi ve ağır borç yükü Türkiye'yi zorluyor. Yılbaşından bu yana ekonomik göstergelerde yaşanan bozulma giderek derinleşiyor. Son olarak ekonomi yönetimine duyulan güvensizlik

Türk Telekom’un haberi yokmuş

turk-telekomun-haberi-yokmus Türk Telekom'dan KAP'a yapılan açıklamada bankaların şirketin yüzde 55'ini devralmak için yaptıkları başvuru için kendilerine bir bilgi gelmediğini söyledi.

ABD-Çin ekonomi savaşı resmen başladı

abd-cin-ekonomi-savasi-resmen-basladi ABD yönetimi, Çin'den ithal edilen 34 milyar dolar değerindeki 800'den fazla ürüne yüzde 25 ek gümrük vergisi uygulamaya resmen başladı.

_Zam kapıda

_zam-kapida İnşaat maliyetleri hızla artarken kont fiyatlarına bu artışın zam olarak yansıması bekleniyor.

Merkez Bankası'ndan kredi kartı hamlesi!

merkez-bankasindan-kredi-karti-hamlesi Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarında Merkez Bankası tarafından değişiklik yapılarak Resmi Gazete'de yayımlandı.

OHAL’de ekonomi 2 yılda dibe vurdu

ohalde-ekonomi-2-yilda-dibe-vurdu CHP’nin hazırladığı raporda, “Türk parası pul oldu, enflasyon azdı benzin ve mazot fiyatı arttı, ailelerin banka borcu katlandı” denildi

'Türkiye, IMF’nin kapısını çalmamalı'

turkiye-imfnin-kapisini-calmamali Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz SÖZCÜ’den Özlem Gürses'e konuştu.

Benzin, motorin ve LPG'ye zam!

benzin-motorin-ve-lpgye-zam Duayen radyocu Nihat Sırdar, sosyal medya hesabı üzerinden 'sansürlenen' benzin zamlarına tepki göstererek yeni zamlı benzin fiyatını açıkladı.

Aflar, paketler çıkmaz sokak mesajı veriyor

aflar-paketler-cikmaz-sokak-mesaji-veriyor Durmuş Yılmaz, hükümetin açtığı af ve barış paketlerinin piyasalara olumlu yansımadığını, aksine ‘çıkmaz sokağa girdik’ algısı yarattığını dile getirdi.

Vergisini ödemeyene caydırıcı ceza

vergisini-odemeyene-caydirici-ceza Vergi Usul Kanunu’nda planlanan değişiklikleri anlatan Maliye Bakanı Ağbal, “Bir taraftan vergiye gönüllü uyuma destek olsun ama öbür taraftan da vergisini ödemek istemeyen ve bu amaçla birtakım fiiller

Financial Times TL'deki aşırı değeri kaybının nedenini yazdı

financial-times-tldeki-asiri-degeri-kaybinin-nedenini-yazdi İngiliz Financial Times (FT) gazetesi, Türkiye ekonomisinin 'aşırı ısınma' sinyalleri vermesi nedeniyle Türk Lirası'nın değer kaybettiğini yazdı.

Sigortanız bu tarihte başlıyorsa dikkat

-sigortaniz-bu-tarihte-basliyorsa-dikkat Son günlerin tartışılan konularından kıdem tazminatı hakkında yeni haberler geldi. Son işyerinde en az bir yıl çalışılarak hak kazanılan kıdem tazminatı normalde emeklilikte, vefat halinde veya işveren

2017 yılı büyüme rakamları açıklandı

2017-yili-buyume-rakamlari-aciklandi Türkiye ekonomisi 2017'de yüzde 7.4 büyüdü.

Benzine 12 kuruş zam geldi

benzine-12-kurus-zam-geldi Benzinin litresine bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde 12 kuruş zam geldi. Yurdun bazı noktalarında benzinin litresi 6 TL'yi geçti. Benzinin litresinin 6 TL olmasına İstanbul'da 7, İzmir'de 6,

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ