Gerçek Sözcü Özel Haber

Genel Siyaset

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay koronavirüse yakalandı

seyhan-belediye-baskani-akif-kemal-akay-koronaviruse-yakalandi Koronavirüse yakalanan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay sağlık durumunun iyi olduğunu aktardı.

Erdoğan'a hakaret davasında beraat

erdogana-hakaret-davasinda-beraat Beraat kararının gerekçesinde Avrupa'daki benzer davalardan örnekler verildi.

'Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'nı seçeceğiz'

turkiyenin-cumhurbaskanini-sececegiz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz, büyük bir toplumsal uzlaşmayla bir cumhurbaşkanı seçmek istiyoruz” dedi.

CHP yönetiminde ziyaret kuşkusu...

chp-yonetiminde-ziyaret-kuskusu Gerçek gündem Bariş Yarkadaş yazdı

CHP'nin belediye başkanı adaylığı için adaylık ücretleri

chpnin-belediye-baskani-adayligi-icin-adaylik-ucretleri CHP'de yerel seçim için adaylık ücretleri belli oldu.

Demirtaş'tan Erdoğan'a Gezi eleştirisi

demirtastan-erdogana-gezi-elestirisi BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “Çapulcu diyerek küçümseyerek bu işi tanımlayamazsınız. Atından da çıkamazsınız. Kaldı ki ülkenin bir tek çapulcu tarafından yönetilmesindense üç beş

Esad'a en büyük darbe

esada-en-buyuk-darbe Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleşmekte olan Arap Birliği zirvesinde, Suriye’den boşalan koltuğu muhalif lider Muaz El Hatip doldurdu.

Cani anne dehşeti

cani-anne-dehseti Fransa’da bir kadının, öldürdüğü iki bebeğini derin dondurucuda sakladığı ortaya çıktı.

En büyük global tehdİt daralan su kaynakları

en-buyuk-global-tehdit-daralan-su-kaynaklari Sürdürülebilirlik Akademisi’nin araştırmasına göre, gelecekteki tehditlerden biri daralan su kaynakları. Bir numarada hava kirliliği, iki numarada ise atıklar var

CHP'lilerden kurultay imzası

chplilerden-kurultay-imzasi CHP Gençlik Kolları'ndaki kurultay tartışmasında yeni perde... İstanbul'da kimler kurultay istedi?

REHİNELER TESLİM EDİLDİ!

rehineler-teslim-edildi 8 rehinenin tesliminde neler yaşandı?

12 Mart'ın Gizli Tarihi - İstihbaratın fişlediği ‘Cumhurbaşkanı’

12-martin-gizli-tarihi---istihbaratin-fisledigi-cumhurbaskani 12 Mart Muhtırası’ndan iki buçuk ay sonra Başbakan Yardımcısı Sadi Koçaş imzasıyla, Sıkıyönetim Komutanlığı brifingine dayanarak MİT Müsteşarlığı’na bir yazı gönderildi. Yazıda 1980

Esad İngiltere’yi suçladı

esad-ingiltereyi-sucladi Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, İngiliz gazetesi Sunday Times’a verdiği röportajda İngiltere’yi muhaliflere silah yardımında bulunmak istemekle suçladı.

Bayraktar: İmar Kanunu için yeni düzenleme yolda

bayraktar-imar-kanunu-icin-yeni-duzenleme-yolda Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İmar Kanunundaki düzenlemede belirli bir noktaya geldiklerini, yakın zamanda kanunun önce Bakanlar Kurulu’na, daha sonra TBMM gündemine geleceğini

muharrem İnce İstanbul'a Adaymı oluyor!

muharrem-ince-istanbula-adaymi-oluyor Muharrem İnce, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için sizin de adınız geçiyor, ne diyorsunuz?” sorusuna yanıt verdi.

Alman şef Sawallisch hayatını kaybetti

alman-sef-sawallisch-hayatini-kaybetti Almanya’nın en önemli orkestra şefi Wolfgang Sawallisch, 89 yaşında hayatını kaybetti.

RedHack Ankara’yı çökertti

redhack-ankarayi-cokertti RedHack, bu kez de TOBB Başkan vekili, Ankara Ticaret Borsası Başkanı ve Kredi Garanti Fonu Başkanı Faik Yavuz hakkında belgeler yayımladı.

Hükümetin istifası halkın öfkesini dindirmedi

hukumetin-istifasi-halkin-ofkesini-dindirmedi Bulgaristan'da iki haftadır düzenlenen yüksek enerji fiyatlarına karşı protestolar bugün on binlerce kişinin katılımıyla devam etti. Elektrik dağıtım şirketlerine ve devletin enerji politikasına

Ahmet İyimaya’ itiraf: “TÜRKİYE’DE HUKUK VE YARGI SORUNU VAR.”

ahmet-iyimaya-itiraf-turkiyede-hukuk-ve-yargi-sorunu-var TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya’ itiraf: