• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

AKP'den istifa edenler yeni parti kuruyorlar!

akpden-istifa-edenler-yeni-parti-kuruyorlar

AKP'de istifacı vekil sayısı 8 oldu. Biri İstanbul diğeri İzmir milletvekili olan iki isim daha, istifanın eşiğinde..
01 Ocak 2014 Çarşamba 09:40

 

AKP’de son dönemde istifa eden milletvekili sayısının 8′e ulaşmasından sonra, parti içinde iki yeni istifanın daha beklendiği öğrenildi. Biri İstanbul diğeri İzmir milletvekili olan iki isim de, istifanın eşiğine geldi. Parti kurmayları iki milletvekilinin ”Hizmet hareketine yakın durduklarını” ve istifalarının şaşırtıcı olmayacağını vurguladılar.

AKP’de dershane ve yolsuzluk tartışmaları nedeniyle üst üste istifalar yaşandı. İlk olarak Kütahya milletvekili İdris Bal, parti yönetimini eleştirince disipline verildi ve Bal istifa etti. İkinci istifa da Hakan Şükür’den geldi. Yolsuzluk operasyonu sonrası emniyette yapılan operasyon ise, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in tepkisine yol açtı. Ordu Belediye Başkan adayının belirlenmesi sürecinden de rahatsız olan Şahin de istifa etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın azledilmesi ve “Başbakan da istifa etmeli” çıkışı sıkıntıyı arttırdı. Bayraktar milletvekilliğinden de istifa etti. Burdur Milletvekili Hami Yıldırım da yolsuzluk soruşturmasını yürüten savcının görevden alınmasını eleştirerek tepki koydu ardından da istifa etti.

Aynı tartışmalar sırasında Ertuğrul Günay, Haluk Özdalga ve Erdal Kalkan da hükümet politikalarını eleştirdi ve disipline verildi. Bu vekiller de partiden istifa edince sayı 8′e yükseldi.AKP'den istifa eden Milletvekilleri sayısı 20 vekili geçecek Söylentileri  AKP kulislerinde dolanmaktadır.
 AKP'den istifa edenlerin sayıları ozak ayı içersinde 20 milletvekilini bulduğunda ise yeni bir parti kurulup yada mevcut olan bir partinin ismi değişecek ve parti kurulumu ve örgütlenmesi ile uğraşılmayacak. AKP'de Bu parti kurlduğunda geçmeti tahhaüt eden içlerinde AKP'nin kurucularından olan ve bakanlık yapan isimlerin olduğu 75 milletvekilinin daha olduğu söylentileri dolanmaktadır.


Haber okunma sayısı: 1111Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ