• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Es Medya satılıyor

es-medya-satiliyor

AKP MKYK üyesi Ethem Sancak'ın sahibi olduğu ES Medya satılıyor. Satış için Rekabet Kurumu'na başvuru yapıldı. Es Medya Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir dönem cezaevinde birlikte hapis yatan Hasan Yeşildağ'ın kardeşi Zeki Yeşildağ'ın olacak.
07 Eylül 2017 Perşembe 09:32

 AKP MKYK üyesi Ethem Sancak'ın sahibi olduğu ve bünyesinde, Akşam, Star, Güneş gazeteleriyle, Kanal 24 ve 360 televizyonlarının bulunduğu Es Medya satılıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Zeki Yeşildağ tarafından satın alınacak olan şirketle ilgili yasal süreç devam ediyor.

Rekabet Kurumu'nun sitesinde yer alan açıklamada “Es Yönetim Danışmanlık ve Yatırım Proje Geliştirme A.Ş. ile Zeki Yeşildağ arasında düzenlenen Hisse Devri Sözleşmesi uyarınca, Es Yayıncılık ve Medya Yatırım Hizmetleri A.Ş.'nin yüzde 100'ünün Zeki Yeşildağ'a devredileceği” bilgisine yer verildi. Zeki Yeşildağ’ın ismi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen yılki ABD gezisinde korumalar ile protestocular arasında çıkan gerginlikle de gündeme gelmişti. Yeşildağ’ın ağabeyi Hasan Yeşildağ ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte hapis yatmışlardı.

Rekabet Kurumu'nun onayının ardından hisse devir işlemleri tamamlanmış olacak.

ZEKİ YEŞİLDAĞ KİMDİR?Zeki Yeşildağ 1961 yılında Rize'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1976-84 yılları arasında Kurtuluş, Feriköy ve Karagücü Spor Kulüplerinde amatör lisanslı olarak futbol oynadıktan sonra 1986 yılında Zürih Kaufmenischelem İnstitut İşletme Programı'nı bitirdi. Kasımpaşa ve Rizespor'da Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 1989 yılından beri çeşitli siyasi parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Yeşildağ'ın 1990 yılından beri halı saha işletmeciliği, inşaat ve gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketi bulunuyor.


Haber okunma sayısı: 427Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ