• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

İftirayla zindana atılmış bir gazeteciyim

iftirayla-zindana-atilmis-bir-gazeteciyim

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, İstanbul Silivri’de cezaevinde tutuklu bulunan muhabirimiz Gökmen Ulu’yu ziyaret etti.
04 Ağustos 2017 Cuma 11:24

 Gökmen'in hukuki olmayan bir suçlamayla tutuklandığını belirten Altıok, “Savcılar yazacak bir şey olmadığı için iddianame dahi yazamıyor. Kendisi mektup alamıyor, dışarıya da mektup gönderemiyor. Bu apaçık bir insan hakkı ihlalidir. Buradan iki çağrıda bulunmak istiyorum. İlki Cumhuriyet davasındaki sanıkların avukat yasağı kalktı, Gökmen Ulu'da da bu yasak derhal son bulmalı. Avukat serbestisi sağlanmalı. İkincisi de mektup yasağının kaldırılması… Gökmen Ulu haftada bir avukat aracılığıyla ihtiyaç bildirebiliyor. Gökmen Ulu dışarıya özellikle şunu iletmemi istedi: Haksız yere ve iftirayla zindana kapatılmış bir gazeteciyim. Benim burada olmam Türkiye'nin utancıdır.”

“KENDİ REKORUNU KIRACAK”

Dünya genelinde toplam tutuklu gazeteci sayısının 348 olduğunu, bunun 156'sının Türkiye'de bulunduğunu söyleyen CHP'li vekil, “AKP, OHAL ve kanun hükmünde kararnameler eliyle muhalif herkesi baskı altında tutmaya çalışıyor. Bundan da en çok gazeteciler etkileniyor. Sadece gazeteci oldukları için insanlar işlerinden ediliyor, gözaltına alınıyor ve tutuklanıyor. Bu şekilde devam ederse Türkiye basın özgürlüğü konusunda kendi rekorunu da kırarak son sıraya yerleşecek” dedi.

 

 


Haber okunma sayısı: 407Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ