• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

'Paraya o kadar ihtiyaçları var ki göz yumuyorlar'

paraya-o-kadar-ihtiyaclari-var-ki-goz-yumuyorlar

Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, İmar Barışında başvuru süresinin uzatılmasıyla ilgili; "Paraya o kadar çok ihtiyaç var ki şimdilik göz yumuyorlar. Kesin olarak bir şey söyleyebilirim, ileride mahkemelere çok iş çıkacak." yorumunda bulundu.
31 Aralık 2018 Pazartesi 12:48

 İmar Barışı’nda süre 6 ay uzatıldı.

Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu konu hakkında sozcu.com.tr’ye açıklamalarda bulundu.

İmar barışından 50-60 milyar lira para toplanması hedeflenirken bu miktarın 15 milyar lirada kalması nedeniyle sürenin yine uzatıldığını söyleyen Muratoğlu, bunun beklenen bir gelişme olduğunu belirtti.‘BİLMİYORLAR MI? BİLİYORLAR’

“Kaçak, ruhsatız bina yapmanızı engelleyemedim. Yasalar çıkarmama rağmen önüne geçemedim. Yapılaşmayı denetleyemedim. Bari parasını verin!” dediğini söyleyen Muratoğlu, “Bu imar barışında yapınızın inşaat alanıyla ilgili bilgileri girerken sorunlar da ortaya çıkıyor. Yasa kendiyle çelişiyor. Kimse de sana bu olmaz, burası kanuna uymaz demiyor! Verilen her para kabul ediliyor. Yapı kayıt belgesi veriliyor. Yanlış bilgi verenler sonra ortaya çıkarılırsa hem barıştan yararlanamıyor hem de verdiği para devlete kalıyor. Yanıyor! Bu yasada direk vatandaşın beyanının esas alınması sorun oluşturuyor. Görmüyorlar mı? Görüyorlar! Bilmiyorlar mı? Biliyorlar! Paraya o kadar çok ihtiyaç var ki şimdilik göz yumuyorlar. Kesin olarak bir şey söyleyebilirim, ileride mahkemelere çok iş çıkacak. Vatandaşla devletin arası açılacak!” ifadelerini kullandı.
 

 

 


Haber okunma sayısı: 228Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ