• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Yargıda konkordato isyanı

yargida-konkordato-isyani

Makam odalarında sürekli konkordato ile ilgili sorulara maruz kalan hakimler oda kapılarına yazı asmak zorunda kaldılar.
21 Ekim 2018 Pazar 07:44

 Yaşanan ekonomik krizle birlikte günden güne artan konkordato başvuruları adliyelerdeki iş yükünü çoğalttı. Konkordatonun kapsamını henüz tam olarak bilmeyen avukatlar ve şirket yetkililerinin hakimlere danışmak istemesi de adliye koridorlarındaki trafiği artırdı. Makamlarında sürekli konkordato sorularına maruz kalan hakimler de odalarının kapılarına uyarı yazıları yazmak zorunda kaldı.
Hakimlerden bazıları makam kapılarına astıkları yazılarda odada görüşmenin kanunen yasak olduğunu vurguladılar.
 

Hakimlerden bazıları makam kapılarına astıkları yazılarda odada görüşmenin kanunen yasak olduğunu vurguladılar.KANUNİ HATIRLATMA

Çağlayan Adliyesi'nde asliye ticaret mahkemeleri hakimlerinden bazıları oda kapılarına “Konkordato komiserliği talebi veya bilirkişilik talepleri konusunda görüşme talebinde bulunulmaması rica olunur” yazısı astı. Bazı hakimlerin ise “Hakimlerle odada görüşülmez, kanunen yasaktır” yazısını asmaları dikkat çekti. Kapıya astıkları yazılarda doğrudan “suç” uyarısında bulunan hakimler, “Sadece duruşmada görüşülür. Duruşma dışında ifade edilmek istenen her şey ön bürodan veya UYAP'tan dilekçe ile verilir. Hakime danışılmaz. Aksi hareket adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs olur” ifadelerini kullanarak, ilgili kanun maddelerini de hatırlattılar.

HAKİMLERİN KAPISINDA BU YAZIYOR
 

HAKİMLERİN KAPISINDA BU YAZIYOR

BİNLERCE BAŞVURU VAR


Haber okunma sayısı: 395Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ