• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

KADIN AİLE

Tüpsüz beşizler

tupsuz-besizler Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da Alexandra Kinova (23) ülkesinde tüp bebek yöntemi kullanmadan, tamamen doğal yollarla beşizlere hamile kalan ilk kadın oldu.

Bazı doğumlar neden çok zor?

bazi-dogumlar-neden-cok-zor Bilim adamları bazı doğumlarda neden problemler yaşandığını ve bunları nasıl durdurabileceklerini araştırıyor.

Prematürelere anne kokusuyla tedavi

prematurelere-anne-kokusuyla-tedavi Anne karnındaki duruş pozisyonunda yatırılan bebek de kuvözden 2,5 gün erken çıkarılıyor.

Hamilelikte mekik güvenli mi?

hamilelikte-mekik-guvenli-mi Düzenli spor hamilelikte önemlidir. Peki, hamilelerin mekik çekmesi güvenli midir?

Hamileler kan bağışlayabilir mi?

hamileler-kan-bagislayabilir-mi Hamileler kan verebilir mi? Veremez ise nedenleri nelerdir?

Hamilelikte diş problemleri

hamilelikte-dis-problemleri Diş sağlığı hamilelikte özellikle dikkat edilmesi gereken bir konudur. Yanlış bilgilendirme ciddi sorunlara neden olabilir.

Bebekle birlikte uyumayın

bebekle-birlikte-uyumayin Bebekle aynı yatakta uyumanın ani bebek ölümü sendromu riskini 5 kat artırabileceği belirlendi.

Düzenli egzersiz meme kanseri riskini azaltıyor!

duzenli-egzersiz-meme-kanseri-riskini-azaltiyor ART Tıp Merkezi Genel Cerrahi ve Meme Sağlığı Uzmanı Sevil Öz egzersizin meme kanseri riski üzerindeki etkisini anlatıyor!

Bebekleri leylekler mi getiriyor?

bebekleri-leylekler-mi-getiriyor Çocuk sahibi olmak, tasvir edilemeyecek manevi tatmin ile birlikte sayısız problemi ve bir haltercinin bile altına girmeye çekineceği duygusal/fiziksel sorumluluk yükünü de beraberinde getirir

Doğuma 3 Boyutlu Bakış

doguma-3-boyutlu-bakis Anne-baba adayları doğumu sürecini artık en yeni 3D teknolojisi sayesinde önceden deneyimleyecekler.

Hamileler neden uyuyamaz?

hamileler-neden-uyuyamaz Uyku sorunları hamilelerin çoğunun tecrübe ettiği sıkıntılı problemlerdir. Peki, hamilelikte uyku sorunlarının sebebi nedir?

Kadınlar kürtaj hakkından mahrum

kadinlar-kurtaj-hakkindan-mahrum Hindistan'da tecavüz saldırıları çığ gibi büyüyor...

Anne olmak beyni etkiliyor

anne-olmak-beyni-etkiliyor ABD’de yapılan bir araştırma bu sonucu ortaya çıkardı.

Sütyen takmak zararlı mı?

sutyen-takmak-zararli-mi Son günlerde ünlü kadınlar arasında sütyen giymeme modasının başlaması, bazı kadınların ise gece gündüz sütyen takma alışkanlığı akıllara bu soruyu getiriyor.

Antibakteriyel sabunlar kısırlığa neden oluyor!

antibakteriyel-sabunlar-kisirliga-neden-oluyor Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından yürütülen bir çalışmada sıvı sabunların ve vücut şampuanlarının yüzde 75’inde bulunan mikrop öldürücü bir madde olan triklosanın güvenli ve

1 – 2 yaş çocuğunun beslenmesi nasıl olmalı?

1--2-yas-cocugunun-beslenmesi-nasil-olmali Bir çocuğun sağlıklı yetişmesi için dengeli beslenmesi oldukça önemlidir. Hangi gıda grubunun ne kadar tüketilmesi gerektiği çoğu anne için bir soru işaretidir.

Bebekler anne karnında seksi hisseder mi?

bebekler-anne-karninda-seksi-hisseder-mi Hamile kaldığınızda tüm hayatınız değişir. Elbette her şey değil! Cinsel hayatınız belirli kısıtlamalarla devam edebilir. Peki, bebeğiniz seks yaptığınızda ne hisseder?

Anne olmaya hazır mısınız?

anne-olmaya-hazir-misiniz Anne ve baba adayları için hamilelik ve doğum süreci her zaman heyecanlı, bir o kadar da stresli geçmektedir.

Hamilelik testinde silik çizgi ne demek?

hamilelik-testinde-silik-cizgi-ne-demek Evde yapılan hamilelik testlerinde silik çizgi ne anlama gelir? İşte uzmanların yorumları...

Meme kanseri gebelikte de ortaya çıkabilir!

meme-kanseri-gebelikte-de-ortaya-cikabilir KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi Meme Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Münire Kayahan gebelikte meme kanseri hakkında bilgi veriyor.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ