• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

KADIN AİLE

Gebelik reflüsü

gebelik-reflusu Gebelik sırasında yaşanan reflü semptomlarının zamanında ve doğru tedavisi yapılmazsa yaşam konforu bozulabilir, süreç keyifsiz bir deneyim haline gelebilir.

Tüp bebek tedavisindeki başarısızlığınızın nedeni Hidrosalpinks olabilir

tup-bebek-tedavisindeki-basarisizliginizin-nedeni-hidrosalpinks-olabilir Tüplerin tıkalı ve içlerinin sıvı ile dolu olması olarak tanımlanan Hidrosalpinks tedavi edilebilen bir hastalıktır.

Evlenen kadın işi bırakıyor

evlenen-kadin-isi-birakiyor Kadın istihdamın en fazla olduğu sektörlerin başında gelen tekstilde, kadınlar evlendiklerinde ya kendi istekleriyle işten ayrılıyor ya da hamile kaldıklarında işten çıkarılıyor.

Düşük yaptığımda neredeyse ölüyordum

dusuk-yaptigimda-neredeyse-oluyordum Oyuncu Gwyneth Paltrow, düşük yaptığı üçüncü çocuğuyla ilgili ilk defa konuştu.

Gebelikte abur cubur yemek, bebeği de abur cubur bağımlısı yapabilir

gebelikte-abur-cubur-yemek-bebegi-de-abur-cubur-bagimlisi-yapabilir Gebeyken fazla abur cubur yiyen kadınların bebeğinin de abur cubur bağımlısı olma riskinin arttığı belirlendi.

5 organ naklinden sonra doğurdu

5-organ-naklinden-sonra-dogurdu Bu doğum tıp literatürüne girdi. ABD’de karaciğer, pankreas, mide, ince ve kalın bağırsak nakli yapılan kadın kız bebek dünyaya getirdi

Hamilelikte reflü ve kabızlıktan kurtulmak mümkün mü?

hamilelikte-reflu-ve-kabizliktan-kurtulmak-mumkun-mu Hamileliğin ilk günlerinden itibaren midede başlayan ekşime, bulantı, kusma isteği ve bunun şiddetli kusmalara dönmesi “benim hayalini kurduğum hamilelik böyle birşey değildi ki” isyanını

Kadınların seçtiği çikolata kişiliklerini yansıtıyor

kadinlarin-sectigi-cikolata-kisiliklerini-yansitiyor Çikolata kadınlar için sadece bir yiyecek değil. Güzel bir anın kutlanmasından, üzüntüyü paylaşmaya kadar pek çok konuda kadınların en yakın dostu.

Tuvalet eğitimindeki ihmal çocuğu depresyona götürüyor

tuvalet-egitimindeki-ihmal-cocugu-depresyona-goturuyor Dünyayı keşfetmenin, ona sahip olmanın hazzını yaşayan çocuklara ebeveynin engelleyici, korumacı, müdahaleci yaklaşımının zarar verici oluyor.

Çalışan annenin talebi işyerine yakın kreş ve esnek çalışma

calisan-annenin-talebi--isyerine-yakin-kres-ve-esnek-calisma Regus’un düzenlediği ankete katılan Türkiye’deki çalışanların yüzde 92’si, doğum iznine ayrılan kadınların iş hayatına geri dönmelerini mümkün kılabilmek için alınacak en kritik önlemin

“KadıNgözÜyle” erkekler...

kadifont-colorredn-fontgozfont-colorredu-fontyle-erkekler 170 fotoğrafçı kadının erkekleri nü olarak fotoğraflayacağı proje “KadıNgözÜyle”nin çalışmaları başladı. Proje iki yıl sonra tamamlanacak

Cıvıl cıvıl plaj modası

civil-civil-plaj-modasi Güney Amerika ülkesi Kolombiya’nın güneyindeki liman kenti Barranquilla’da düzenlenen bir moda etkinliğinde bikini tanıtımı yapan modeller ilgi odağı oldu.

Anne sütü bankası başka bahara kaldı

anne-sutu-bankasi-baska-bahara-kaldi Sağlık Bakanı Müezzinoğlu İzmir’de, ‘sütanneden bebeğe DNA geçtiği’ iddiaları nedeniyle Anne Sütü Bankası projesinin ertelendiğini açıkladı

2012 yılı kadın istatistiği

2012-yili-kadin-istatistigi Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2012 yılı kadın istatistiklerini açıkladı.

Hamilelikte hangi renkler ince gösterir?

hamilelikte-hangi-renkler-ince-gosterir Hamileliğin başlarında ince görünmek için hangi renkler tercih edilmelidir?

Çocuğunuz havale geçiriyorsa

cocugunuz-havale-geciriyorsa İşin doğrusunu Hisar Intercontinental Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ece Şule Aslan’dan öğrendik.

Hamilelikte stres, bebekte kolik oluşmasına neden

hamilelikte-stres-bebekte-kolik-olusmasina-neden Susmaksızın çığlık çığlığa ağlayan, kramp halinde sürekli kasılan bir bebek pek çok annenin kabusu.

Doğumdan ne kadar sonra cinsel ilişkiye girilebilir?

dogumdan-ne-kadar-sonra-cinsel-iliskiye-girilebilir Doğum zorlu bir süreçtir. 9 ay boyunca bu olaya hazırlanan vücudunuzun bir anda eski haline dönmesi mümkün değildir. Peki, doğumdan ne kadar sonra seks yapılabilir?

"Erkeklik bacak arasında değil"

erkeklik-bacak-arasinda-degil Ameliyatla erkek olup Rüzgâr adını alan Nil Erkoçlar eleştirilere yanıt verdi

Çocuğunuzu eğlendirirken zekasını geliştirin

cocugunuzu-eglendirirken-zekasini-gelistirin ”Çocuğunuzu eğlendirirken zekasını geliştirebilirsiniz, oyunu bir suç unsuru olarak değil, yararlı, çocuğun gelişimine katkı sağlayan zeka küpü olarak değerlendirmelisiniz”

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ