• DOLAR 3,9205 TL
  • EURO 4,6340 TL
  • Altın 162,8947 TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

SAĞLIK

Ginseng sertleşme sorununa iyi geliyor

ginseng-sertlesme-sorununa-iyi-geliyor Yonsei Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden uzmanlar ginseng içeren bir ilaç geliştirdi. İlacın sertleşme sorununu çözebileceğine inanılıyor.

Kıskançlık bir hastalık

kiskanclik-bir-hastalik Pisa Üniversitesi’nden bilim adamları insan beyninde aktif olduğunda kıskançlık duygusunu tetikleyen bir bölüm keşfetti.

Çocuklarda FMF’ye dikkat

cocuklarda-fmfye-dikkat Yineleyen şiddetli ateş ve buna eşlik eden karın ağrısıyla kendini gösteren Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) hastalığının, tedavi edilmediğinde böbrek yetmezliği sonucu ölümlere yol açabileceği

Kalp krizinizi yok edin!

kalp-krizinizi-yok-edin Kalp damar hastalıklarına bağlı ölümler, tüm dünyadaki ölümler içerisinde birinci sırada yer alıyor.

A’dan Z’ye kızamık

adan-zye-kizamik Son günler askeri kışlalar gibi toplu yaşanılan yerlerde salgınlara yol açan, özellikle çocuklarda görülen ve belirtilerini çok fazla göstermeden ilerleyen kızamık...

Tıp dünyası Durdane'yi konuşuyor

tip-dunyasi-durdaneyi-konusuyor Türkiye'de ilk defa aynı anda kadavradan iç ve dış menisküs nakli yapılan 18 yaşındaki genç sporcu Durdane Kökbudak'ın ameliyatı, dünyada da nadir bir durum olmasından dolayı tıp çevrelerince

Kapalı alanlarda nargile içmek yasaklandı

kapali-alanlarda-nargile-icmek-yasaklandi Sigara yasağının ardından hazırlanan yeni kanun ile kapalı mekanlarda nargile içilmesine de yasak getirildi.

Sağlık Komisyonu Başkanı: 'Caddelerde de Sigara İçilmesin'

saglik-komisyonu-baskani-caddelerde-de-sigara-icilmesin Türkiye'de sigara içen milletvekilleri oranının sorusunu Erdöl, gülerek, 'Türkiye'de sigara içen insanların oranı kadar. Çünkü milletvekilleri milletin temsilcileri' yanıtladı

Çıplak uyumak zayıflatıyor!

ciplak-uyumak-zayiflatiyor Çıplak uyumanın zayıflamaya yardımcı olduğunu biliyor musunuz?

Eş seçimi sağlığı etkiliyor!

es-secimi-sagligi-etkiliyor Kişilerin, sosyoekonomik durumuna denk eşler seçtiği ve bu durumun sağlığı etkilediği belirlendi.

Yumurta: En ucuz kaliteli protein kaynağı

yumurta-en-ucuz-kaliteli-protein-kaynagi İç hastalıkları uzmanı Dr.Ayça Kaya, yumurtanın bilinen en değerli protein kaynağı olduğuna dikkat çekiyor.

Yalnızlık vücuda da iyi gelmiyor

yalnizlik-vucuda-da-iyi-gelmiyor Sadece fiziksel değil duygusal olarak da yaşanabilen yalnızlığın bağışıklık sistemine zarar verdiği keşfedildi.

Düşük burun erkeksi gösteriyor!

dusuk-burun-erkeksi-gosteriyor Kadın ve erkeklerde şekli ve yapısı faklı olan burun, ifadeye sadece karakter değil cinsiyet de katıyor.

Sebzelerin gücü adına!

sebzelerin-gucu-adina Sebze tüketimi çocuğunuz çok önemli…Hangi vitamin ihtiyacı için hangi sebzeleri yemesi gerektiğini biliyor musunuz ?

Şişmanlık bebek sahibi olmaya engel midir?

sismanlik-bebek-sahibi-olmaya-engel-midir Fazla kilolu olmak, kadınlarda doğurganlığı azaltır mı? Bahçeci Sağlık Grubu Akupunktur Uzmanı Dr. Hasan Ali Nogay, “Hamilelik öncesi ve sonrası fazla kilo gebelik sırasında riskleri artırabilir.

Kalbinizin ritmini koruyun!

kalbinizin-ritmini-koruyun Kalp ritim bozuklukları, yaşlılarda daha sık rastlansa da her yaşta görülebiliyor. Bazen hiçbir hayati risk taşımayan hastalık, bazen ani ölümlere yol açabiliyor.

Türkiye'de yaşabilen tek hasta

turkiyede-yasabilen-tek-hasta İZMİR’de, doğumdan hemen sonra kalbinde sekiz ayrı delik bulunduğu, akciğeri ile kalbi arasında, dünyada ender rastlanan şekilde ana damarının olmadığı belirlenen 2.5 yaşındaki Elif Çakır’ın

Panik atak ile başa çıkmak mümkün!

panik-atak-ile-basa-cikmak-mumkun Ani kaygı nöbetlerine eşlik eden çarpıntı, aşırı terleme ve bulantı gibi belirtilerle kendini gösteren panik atak, son yılların en yaygın rahatsızlıkları arasında yer alıyor.

Kısırlık önlenebilir mi?

kisirlik-onlenebilir-mi Bazı kötü alışkanlıklardan, radyoaktif maddelerden ve hastalıklardan korunmak, sperm kalitesini artırarak hamile kalma olasılığını yükseltiyor.

Gebelikte gün ışığı önemli

gebelikte-gun-isigi-onemli Ana rahmine ışık düşmesiyle sağlıklı göz gelişimi arasında önemli bir bağlantı olduğu keşfedildi.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ