• DOLAR 3,9602 TL
  • EURO 4,6522 TL
  • Altın 163,0758 TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

SAĞLIK

İlk ameliyat Rektör Mustafa Şahin'den!

ilk-ameliyat-rektor-mustafa-sahinden Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesine kazandırılan 1. Ameliyathane Modülü’nde ilk ameliyat Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin tarafından gerçekleştirildi.

3 ayaklı sağlık paketi

3-ayakli-saglik-paketi Önümüzdeki 3 ay içinde tamamlanıp Meclis’e gönderilecek ‘sağlık paketi’nin 3 ayaklı çatısı belli oldu:

Bu cihazlar ölüm saçıyor!

bu-cihazlar-olum-saciyor Diyabet hastalığının takibinde büyük önem taşıyan şeker ölçüm cihazlarında yaşanan sorunlar, Türkiye'deki 10 milyon diyabet hastasının hayatını tehdit ediyor. SGK'nın geri ödeme listesinde bulunan

Magnezyum eksikliği hasta ediyor

magnezyum-eksikligi-hasta-ediyor Enerjinizin düştüğünü hissediyorsanız, halsizlik ve isteksizlikten yakınıyorsanız, sebepsiz çarpıntı yaşıyorsanız, tahammülsüz ve sinirli olmaya başladıysanız dikkat! Magnezyum eksikliği yaşıyor

Sağlık verileri satılacak

saglik-verileri-satilacak SGK, vatandaşın sağlık verilerini sadece ‘anonimleştirip’ satacak ya da kamu kurumlarıyla paylaşacak.

Konya Selçuk Üniversitesi Selçuk Tıp Yutma Merkezi İle Bölgenin Sağlık Güvencesi Oldu

konya-selcuk-universitesi-selcuk-tip-yutma-merkezi-ile-bolgenin-saglik-guvencesi-oldu- Konya ve çevresinde ilk olma özelliğini taşıyan Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yutma Hastalıkları Tanı ve Tedavi Merkezi, toplumun yaklaşık %15’inin sorunu olan yutma hastalıkları

Bakanlık 74 firmayı teşhir etti!

-bakanlik-74-firmayi-teshir-etti Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, gıda üretim,satış ve tüketim noktalarında bu yılın ilk 6 ayında 335 bin denetim yapıldı.

Kanser ilacında ilk gün kaosu

kanser-ilacinda-ilk-gun-kaosu Devlet hastanesi hastalarının eczane yerine hastaneden kanser ilacı almasını sağlayan ugulama dün yürürlüğe girdi

ABD'de şarbon krizi

abdde-sarbon-krizi Daha önce 9 eyaletteki laboratuvar ve bir ülkedeki askeri üsse yanlışlıkla gönderdiği açıklanan canlı şarbon bakterilerinin, şimdi ise 17 eyaletteki 51 laboratuvara ve 3 ülkedeki tesislere ulaştığı

Avukata Erdoğan'a hakaretten tutuklama

avukata-erdogana-hakaretten-tutuklama Avukata Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklandı.

Davutoğlu’na ABD’de protesto şoku

-davutogluna-abdde-protesto-soku Başbakan Ahmet Davutoğlu, New York’ta hükümete yakın Türk dernekleriyle bir araya geleceği toplantı öncesinde protestoya uğradı.

Gezici Araştırma şirketine baskın

gezici-arastirma-sirketine-baskin AKP'nin oylarının yüzde 40'in altına düştüğünü açıklayan Gezici Araştırma'ya mali polisler baskın yaptı.

MİT'in başına Efkan Ala mı geçecek?

mitin-basina-efkan-ala-mi-gececek Fehmi Koru'ya göre Ala’nın yeni “sır küpü” olma ihtimali uzak görülmüyor...

RTÜK Taraf’ın haberini okuyanlara ceza yağdırdı !

rtuk-tarafin-haberini-okuyanlara-ceza-yagdirdi- Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 4 eski bakan hakkında kurulan TBMM Soruşturma Komisyonu’nun çalışmalarına ilişkin gazete haberlerini izleyiciye ileten televizyon kanallarına ceza yağdırdı.

AKP'den Sisi çarkı!

akpden-sisi-carki Arınç: Mısır’la ilişkileri düzeltmemiz lazım.

Bakan açıkladı! O ücreti vermeyin

bakan-acikladi-o-ucreti-vermeyin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, vatandaşın aynı etkiye sahip olduğu kabul edilen eşdeğer ilacı taban fiyattan aldığında hiçbir şekilde ilave ücret ödemeyeceğini bildirdi.

'Balıkesir'de 60 mahalle arsenikli su içiyor'

balikesirde-60-mahalle-arsenikli-su-iciyor İtiraf gibi açıklama, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'dan geldi.

Mucizeyi çöpe atıyoruz

mucizeyi-cope-atiyoruz Araştırma sonuçlarına göre yumurta kabuğu zarındaki farklı proteinlerin kirençlenme ağrısını 7 ve 10 gün arasında yüzde 40 oranında azalttığı saptandı.

İdris Naim Şahin de parti kuruyor

idris-naim-sahin-de-parti-kuruyor AKP’den ayrılan isimlerden Ordu milletvekili İdris Naim Şahin’de yeni parti için kolları sıvadı.

Kaymakam isyan etti

kaymakam-isyan-etti Çamlıhemşin İlçesi Gito yaylasında kardan dolayı kapanan yolda araçlarında mahsur kalan 3 kişi 27 saat sonra kurtarıldı. Kaymakam Aziz Gölbaşı, "Kar yağacaksa yaylaya gitmemek lazım'dedi.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ