• DOLAR 3,9205 TL
  • EURO 4,6340 TL
  • Altın 162,8947 TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

SAĞLIK

Ameliyatlar durdu mu? Bakan'dan açıklama

ameliyatlar-durdu-mu-bakandan-aciklama Bazı hastanelerde kalp ameliyatlarının yüzde 80'i durmuş durumda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu duruma açıklık getirdi.

Burası 'laik' Türkiye: 4 evli, 32 çocuklu!

burasi-laik-turkiye-4-evli-32-cocuklu Yasak olmasına rağmen nikahsız 3 evlilik, 32 çocuk... Erdoğan'ın "3 çocuk" tavsiyesini yanlış anlayan adamın hedefi 50 çocuk!

Eksik maaş yatıran şirket yandı

eksik-maas-yatiran-sirket-yandi Kamu İhale Kurumu’nca yapılan düzenlemeyle, devletten ihale alan şirketlerin bünyesinde çalışan taşeron işçilerin yıllık izin hakkına güvence getirildi.

Bakanlık: 16 kişi tozdan etkilendi

bakanlik-16-kisi-tozdan-etkilendi Sağlık Bakanlığı'ndan 'sarı toz' açıklaması: 16 kişi sarı tozdan etkilendi.

omur

omur omurga

'RA boşanmaları artırıyor'

ra-bosanmalari-artiriyor Yoğun iltihapla seyreden romatoid artritin aşırı yorgunluk ve halsizliğe yol açtığını, bunun da evlilikleri olumsuz etkilediğini belirten RADER Başkanı Prof. Ömer Kuru, “RA'lı hastalarda boşanma

Önemli bir buluşa imza attılar

onemli-bir-bulusa-imza-attilar ABD'deki Harvard Üniversitesi'nin, kök hücredeki yeni buluşu, birinci tip diyabet hastalarının tedavisinde umut ışığı oldu.

Sağlık Bakanlığı’nda ilginç şeyler oluyor!

saglik-bakanliginda-ilginc-seyler-oluyor İmam Hatip mezunu, inşaat mühendisi Sağlık Bakanı Yardımcısı oldu

Amniyosentezden önce bir şansınız daha var!

amniyosentezden-once-bir-sansiniz-daha-var Türkiye'de de uygulanan yeni bir yöntemle başta 'Down sendromu' olmak üzere anne karnındaki bebeklerin taşıdığı genetik riskler, gebeliğin 10. haftasında teşhis ediliyor. Üstelik annenin kanıyla yapılan

Kamu Güvenliği müsteşarlığına Muhammed Dervişoğlu atandı

kamu-guvenligi-mustesarligina-muhammed-dervisoglu-atandi Ulvi Saran'ın istifasının ardından Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığına Muhammed Dervişoğlu atandı.

Ameliyatta uyanma kabusu

ameliyatta-uyanma-kabusu İngiltere'de her sene 300'den fazla insan ameliyat esnasında genel anestezi almış olmasına rağmen uyanık olduklarını söylüyor.

Skandal! Hastanede ‘UYUZ’ karantinası

skandal-hastanede-uyuz-karantinasi İstanbul Kadıköy’deki Göztepe Eğitim Hastanesi’nde ‘uyuz’ hastalığı tespit edildi. Hastaların başka bölümlere alındığı Dahiliye servisi kapatılıp karantinaya alındı

'Asla yılmayacağız, mücadele edeceğiz'

asla-yilmayacagiz-mucadele-edecegiz 'Asla yılmayacağız, mücadele edeceğiz' Kılıçdaroğlu, Turgut Özakman Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi açılışına katıldı.

Muayene ücretlerine rekor zam

muayene-ucretlerine-rekor-zam Sosyal güvencesi olmayanlar, prim borcunu ödemeyenler, milletvekilleri ve turistler kamu hastanelerinden zamlı ücretler üzerinden muayene olacak.

Kanser tedavisini engelliyor

kanser-tedavisini-engelliyor Yatak odasının çok az aydınlık olmasının dahi meme kanseri tedavisinde kullanılan ilaçların etkinliğini azalttığı belirtildi.

Konya'lı Profesör Bülent Oran'dan buluş

konyali-profesor-bulent-orandan-bulus Prof. Dr. Bülent ORAN’dan “42. Cenevre Uluslararası Buluşlar Sergisi”nde Altın Madalya:

Vatandaşlara müjde!

vatandaslara-mujde SGK, kapısından giren hastaları gereksiz uygulamalarla canından bezdiren devlete milyarlarca liralık fatura kesen özel hastanelere 'dur' diyecek.

Kan testiyle Alzheimer teşhisi

kan-testiyle-alzheimer-teshisi Alzheimer hastalığını tedavi edebilen bir ilaç henüz bulunamadı, ancak yeni geliştirilen bir kan testiyle hastalığın teşhisi kolaylaşıcak.

El Kadı istedi Erdoğan sustu

el-kadi-istedi-erdogan-sustu Başçalan hesabından yayınlanan son ses kaydında Mısır'daki darbeden sonra askeri müdahaleye destek veren Suudi Arabistan'ın eleştiren Başbakan Erdoğan'ın Yasin El Kadı'yla görüşerek bu politikasından

Mamogram tartışması sürüyor

mamogram-tartismasi-suruyor Mamografi çektirmek hayat kurtarıyor mu? İşte bu soru, şimdiye kadar yapılan en geniş kapsamlı mamografi araştırmasının sonuçları açıklandığından bu yana sağlık gündemini meşgul etmeye başladı.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ