Gerçek Sözcü Özel Haber

SİYASET

CHP'li belediye başkanı partisinden istifa etti

chpli-belediye-baskani-partisinden-istifa-etti Denizli'nin Serinhisar İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, CHP'den istifa etti.

TÜİK'e AKP'liler bile güvenmiyor

tuike-akpliler-bile-guvenmiyor Avrasya Araştırma Şirketi'nin yaptığı araştırmaya göre vatandaş TÜİK'in rakamlarına güvenmiyor.

Kılıçdaroğlu: Kimsenin çarşaf listeyi kaldırdığı yok

kilicdaroglu-kimsenin-carsaf-listeyi-kaldirdigi-yok CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanan ve yaklaşık 5 saat süren Parti Meclisi toplantısında olağan kurultay süreci de gündeme geldi.

AKP'li belediyeden su ve ulaşıma zam

akpli-belediyeden-su-ve-ulasima-zam AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım ücretlerine yaklaşık yüzde 15 zam yaptı. Belediye su fiyatlarına da zam kararı aldı.

‘Abdullah Gül, Babacan’ın partisinde yer almayacak, dışarıdan destek verecek’

abdullah-gul-babacanin-partisinde-yer-almayacak-disaridan-destek-verecek 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, AKP’den ayrılıp parti kurma çalışması başlayan eski Bakan Ali Babacan’a, partide yer almak istemediğini ama her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söylediği

Kılıçdaroğlu TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a ziyaret etti

kilicdaroglu-tbmm-baskani-mustafa-sentopa-ziyaret-etti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile görüştü

AKP ve MHP arasında kriz!

akp-ve-mhp-arasinda-kriz Çorum'un Örenseki köyündeki yol çalışması, AK Parti ve MHP teşkilatını karşı karşıya getirdi.

Mümtaz Soysal son yolculuğuna uğurlandı

mumtaz-soysal-son-yolculuguna-ugurlandi Önceki gün evende 90 yaşında yaşamını yitiren “hocaların hocası”, Anayasa profesörü, eski Dışişleri Bakanı Mümtaz Soysal, son yolculuğuna Zincirlikuyu Camii’nden uğurlandı.

Erdoğan’ın uçağına binen gazeteciler ne kadar ödüyor?

erdoganin-ucagina-binen-gazeteciler-ne-kadar-oduyor Amerika'nın Sesi Muhabiri Mehmet Sümer, kişisel twitter hesabından oldukça ilginç bir paylaşımda bulundu.

Sinop'ta protokol skandalı... CHP'li başkana yer vermediler

sinopta-protokol-skandali-chpli-baskana-yer-vermediler Sinop’a gelen Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un da katıldığı etkinlik alanında protokol skandalı yaşandı.

Milli eğitim müdürüne 'Erdoğan'a hakaret'ten soruşturma

milli-egitim-mudurune-erdogana-hakaretten-sorusturma ZONGULDAK Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı hakkında, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Saadettin Dede ile arasında yaşanan tartışma sonrası AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği

İstanbul'da ölü bulunan eski İngiliz subayıyla ilgili yeni gelişme

istanbulda-olu-bulunan-eski-ingiliz-subayiyla-ilgili-yeni-gelisme İngiliz Parlamentosu Dışilişkiler Komisyonu Başkanı Tom Tugendhat, İstanbul'da ölü bulunan eski İngiliz asker James Le Mesurier'in Rusya tarafından hedef gösterildiğini iddia etti.

Çok konuşulacak iddia! Trump'tan Erdoğan'a ikinci mektup...

cok-konusulacak-iddia-trumptan-erdogana-ikinci-mektup ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a skandal bir mektup daha yolladığı ve Türkiye’ye yaptırım tehdidinde bulunduğu iddia edildi.

İBB’den 'temel atmama töreni' yanıtı

ibbden-temel-atmama-toreni-yaniti İBB, Ekrem İmamoğlu’nun iptal ederek “temel atmama töreni” düzenlediği Eyüpsultan’daki Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ile ilgili çıkan tartışmalar üzerine açıklama yaptı.

CHP'den Anıtkabir'de yaşanan skandala sert tepki!

chpden-anitkabirde-yasanan-skandala-sert-tepki CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK sonrası basın açıklaması düzenledi.

Prof. Dr. Mümtaz Soysal yaşamını yitirdi

prof-dr-mumtaz-soysal-yasamini-yitirdi Türkiye’de akademi ve siyaset dünyasında büyük bir iz bırakan eski Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Mümtaz Soysal hayatını kaybetti.

CHP'den örgütlere kurultay süreci öncesi önemli genelge

chpden-orgutlere-kurultay-sureci-oncesi-onemli-genelge CHP kurultay süreci başladı. Bugün CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Muharrem Erkek imzasıyla CHP örgütlerine ilçe kongreleri delege seçimleriyle ilgili önemli bir genelde gönderildi.

Mansur Yavaş'tan kritik atama

mansur-yavastan-kritik-atama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ertuğrul Candaş'ı İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı'na atadı.

Yılmaz Özdil'den CHP'ye 'Kahramanın Yolculuğu' uyarısı

yilmaz-ozdilden-chpye-kahramanin-yolculugu-uyarisi Yılmaz Özdil, CHP'de başlayan 'Kahramanın Yolculuğu' kitabı tartışmalarını değerlendirdi.

Telefon operatörleri hangi otele gittiğimizi devlete bildirecek

telefon-operatorleri-hangi-otele-gittigimizi-devlete-bildirecek Yerli turisti azaltacağı endişesiyle eleştirilen “Konaklama vergisi”nin yanında şimdi de devlet yerli turistin nereye gittiğini, hangi oteli tercih ettiğini takip edecek.

KATEGORİLER

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ