• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Ballı maaşlı torpilli atamaların bakanı o konuda 3 gündür sessiz!

-balli-maasli-torpilli-atamalarin-bakani-o-konuda-3-gundur-sessiz-

Kardeşlerine ve akrabalarına devletin üst düzey makamlarına getirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın tıp diploması geçersiz sayılabilir.
11 Ağustos 2017 Cuma 12:11

 Odatv - Türk Tabipleri Birliği (TTB) Asistan ve Genç Uzman Hekim Kolu tarafından geçen günlerde bir açıklama yapıldı.

Yapılan yazılı açıklamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak atanan hekim Fatma Betül Sayan Kaya’nın, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra “mecburi” hizmetini yapmadığı ileri sürüldü.

Kaya, “mecburi” görev için atandığı Muş Bulanık’ta, görevini yapmaya davet edildi. Bu açıklamanın üzerinden 3 gün geçti. Ancak Bakan Kaya tarafından bu açıklamaya yanıt verilmedi.

TTB açıklamasının devamında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sayın Sayan Kaya’yı bir önceki Sağlık Bakanı sayın Recep Akdağ’ın Türkiye’de hekim açığı olduğu söylemlerini boşa çıkarmamaya çağırıyoruz. Sayın Bakan bir an evvel zorunlu hizmet kurasında atandığı Muş Bulanık’ta görevine başlamalıdır; zira mecburi hizmetini yapmak tıp fakültesi diplomasının Türkiye’de geçerli olmasının olmazsa olmazdır.Yine sayın Akdağ, ‘Biz doktorları stratejik personel kabul ediyoruz, özel sektörde çalışan eşinin yanına bundan sonra yollamayacağız. Bu doktorlar açısından belki hakikaten onları zorlayıcı karar. Beni bağışlasın doktor arkadaşlarım ama başka da bir çaremiz yok’ demiştir. Sayın Sayan Kaya da sayın Akdağ’ı bağışlamalı, ikametgâhını Muş Bulanık’a alarak, eşine orada iş bulmalı, çocuklarını da orada bir okula vermelidir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Ballı maaşlı torpilli atamaların bakanı o konuda 3 gündür sessiz!


Haber okunma sayısı: 318Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ