Gerçek Sözcü Özel Haber

'AKP döneminde selde 34 kişi öldü' hatırlatması

akp-doneminde-selde-34-kisi-oldu-hatirlatmasi

25. ve 26. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul'da yaşanan şiddetli yağış üzerinden CHP'yi eleştiren yandaş medyaya tepki gösterdi.
18 Ağustos 2019 Pazar 09:58

 25. ve 26. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul'da yaşanan şiddetli yağış üzerinden CHP'yi eleştiren yandaş medyaya tepki gösterdi.

Yarkadaş, 9 Eylül 2009'da yaşanan sel felaketini hatırlatarak "O gün AKP'yi eleştiremeyen medyanın bugün dili çözülmüş" dedi.

34 kişinin yaşamını yitirdiği felaket sırasında kentin belediye başkanının AKP'li Kadir Topbaş olduğunu söyleyen Yarkadaş, "'Kente ihanet edenler' CHP'ye bugünkü kötü mirası bıraktılar. İstanbul bunu da aşacak... Gerekli dersler çıkarılacak ve bu kent beton mezarlığı olmaktan kurtarılacak..." ifadelerini kullandı.

Barış Yarkadaş'ın paylaşımı şöyle;Tarih 9 Eylül 2009... İstanbul Valisi Muammer Güler, yağmurda 34 kişinin sele kapılarak öldüğünü açıkladı. Belediye Başkanı ise AKP'li Kadir Topbaş'tı... "Kente ihanet edenler" CHP'ye bugünkü kötü mirası bıraktılar... O gün AKP'yi eleştiremeyen medyanın bugün dili çözülmüş... İstanbul bunu da aşacak... Gerekli dersler çıkarılacak ve bu kent beton mezarlığı olmaktan kurtarılacak...

 


Haber okunma sayısı: 169Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER