• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Anket çıkmazı! AKP'nin B planı..

anket-cikmazi-akpnin-b-plani

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 16 Nisan’daki referandumda ‘Evet’ oylarının önde gittiğini öne sürerek, ‘Hayır’ çıkması durumunda partisinin ‘B planı’nı paylaştı: “Dünyanın sonu değil ama yeni anayasa projesi de gündemden düşmez.”
03 Nisan 2017 Pazartesi 07:47

 Habertürk’ten Kübra Par’a konuşan Yazıcı, referandumda oylanacak anayasa değişikliğinin Meclis’ten geçmesinin hemen ardından ‘Hayır’ oylarının önde olduğunu tespit ettiklerini aktardı.

Yazıcı şöyle devam etti: “26 Şubat’tan sonra ara­ziye indik. Milleti bilgilendirdikçe o kafa kirliliği ortadan kalkıyor, ‘Aaa, öyle mi?’ diyenlerin oranı çoğalıyor. ‘Evet’ler önde. Kam­panya sürecini iyi yürütüyoruz.”

“Hükümetin bir B planı var mı?” sorusunu “‘Hayır’ denirse bu dünyanın sonu değil” diyerek yanıtlayan Yazıcı, ‘partili cumhurbaşkanlığı’ sistemine Türkiye’nin ihtiyacı olduğunu savundu.

Erken seçimin hiçbir zaman gündemde olmadığını aktaran AKP genel başkan yardımcısı şöyle devam etti: “Farklı bir sonuç çıkarsa, çok doğru olan, millet ve devlet için yararlı sonuçlar getirecek bu projeyi yeterince anlatamamışız demektir. Orada da kusuru kendimizde ararız. Ama yeni Anayasa projesi de gündemden düşmez.” 

 


Haber okunma sayısı: 19985Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ