• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Astrolojik göstergelerle İstanbul seçimi

astrolojik-gostergelerle-istanbul-secimi

23 Haziran Pazar günü yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin seçimleri yapılacak. Bu seçimleri gökyüzü nasıl etkileyecek? Ünlü astrolog Dinçer Güner seçim gününün ve İstanbul'un kuruluş tarihinin haritasını inceledi. İşte haritaların göstergeleri...
14 Mayıs 2019 Salı 09:11

 Merhaba Arkadaşlar,

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerin İstanbul'da iptal edilen kısmı, 23 Haziran Pazar günü yeniden yapılacak. Hepimizin bildiği gibi artık bu seçim tekrarı, sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne başkan seçmekten ziyade, adeta 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin genel provasına dönen bir havası var sanki.

Çığ gibi büyüyen bu atmosferde ilk defa Türkiye'de İstanbullu vatandaşların oy kullanması için, şehir dışındaki belediyeler, tatil beldeleri özellikle sosyal medya üzerinden seçmenlerin tatile gelmemesi için çağrılarda bulunurken, birçok hava yolu şirketi de o gün yapılmış olan bilet rezervasyonlarını ücretsiz iade veya değişiklik hakkı tanıma kararı aldı. Ve hatta bunun yanında birçok dernek, kurumsal yapılanma ve özellikle şahıslar gönüllü olarak oy kullanmaya yetkisi olan seçmenlerin İstanbul'a gidiş dönüş masraflarını karşılamaya hazır olduklarını da duyurdular. Ve hatta İstanbul turizminin en yoğun olduğu o dönemde bile birçok otel 23 Haziran günü mekanlarında ücretsiz konaklama yapılabileceği doğrultusunda açıklamalar yaptılar, yapmaya devam ediyorlar. Toplumsal anlamda bu denli önemsenen bu seçime hem Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş, (tarihi olan 29 Ekim 1923  saat:20:30 Ankara) doğum haritası ve İstanbul'un kuruluşu olarak kabul edilen (11 Mayıs 0330 saat:16:00) doğum haritası üzerinden 23 Haziran seçimlerini yorumlamayı uygun buldum.

 İstanbul Seçim Haritası


Haber okunma sayısı: 108Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ