Gerçek Sözcü Özel Haber

'Bazı vekiller, garanti yerlerden aday olabilmek için kulis yapıyor'

bazi-vekiller-garanti-yerlerden-aday-olabilmek-icin-kulis-yapiyor

Cumhuriyet yazarı Deniz Yıldırım, bazı milletvekillerinin 'garanti yerlerden' aday gösterilmek için kulis yaptığını iddia etti.
07 Kasım 2018 Çarşamba 08:24

 Deniz Yıldırım, "Aday tartışmasının gizledikleri" başlığıyla yayımlanan yazısında "Kamu kaynaklarını seçim öncesi seferber eden bir iktidarı, 'seçime 3 ay kala, halkı dışlayarak, bize kızgınlığını hesaba katmadan, kapalı kapılar ardında belirlenecek adaylarla geriletiriz' stratejisi tutmaz" ifadesini kullandı.


Yıldırım, şöyle devam etti:

— Son yerel seçimden bu yana mahalle mahalle örgütlenen, halkın içinden, sevilen isimleri somut çözümlerle ve yerel programıyla gün gün yükselten bir strateji uygulamadan "seçime 3 ay kala sahaya ineriz" diyorsanız; kusura bakmayın, aday tartışması bunların yokluğunun, yapılmamasının, seçim dışı zamanlarda varlık gösterememenin, kadro geliştirmemenin örtüsü haline gelmiş demektir.

— Üstüne bir de 4 ay önce milletvekili seçilmiş kimi isimlerin garanti yerlerden belediye başkan adaylığı için kulis yaptığı haberleri yayılıyor. "Ülkede iktidar olamıyoruz; bari belediyelerde, kendi dar alanımızda iktidar hissini tadalım" siyasetiyle bütünleşen bir adaylık süreci, ülkede iktidar olmaya ön açmayacağı gibi, yerelde de belediyeleri kazandırmaz.

 


Haber okunma sayısı: 191Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ