Gerçek Sözcü Özel Haber

Candaş Tolga Işık: Kim karıştıysa fişini çekmesi gereken bizzat Kılıçdaroğlu’dur

candas-tolga-isik-kim-karistiysa-fisini-cekmesi-gereken-bizzat-kilicdarogludur

İsmi 'Saray'a giden CHP'li'nin haberinin yaptırılmaya çalışıldığı gazeteciler arasında geçen Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık'tan çarpıcı yazı.
24 Kasım 2019 Pazar 13:47

 Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık'ın ismi, Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan'ın 'Saray'a giden CHP'li Muharrem İnce' açıklamasının ardından 'haber Candaş Tolga Işık'a servis edildi' iddiasında bulunulmuştu.

Candaş Tolga Işık da kendisine 'Saray'a giden CHP'li' haberinin kimler tarafından söylendiğini CNN Türk canlı yayınında açıklamıştı.

Candaş Tolga Işık'ın 'Bu tezgahın arkasında kim var?' başlıklı köşe yazısı şöyle:"Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere son yerel seçimdeki zaferinin ardından CHP’de belki de en güçlü dönemi yaşıyor. Bu kadar güçlü olmadığı bir dönemde bile Muharrem İnce’yi yok etmeye kalkışmamış Kemal Kılıçdaroğlu bu dönem böyle bir şey yapmaya kalkmış olabilir mi? Açıkçası sanmıyorum. Ben “Saray’a gidip Kurultay görüşmesi yapan gizemli CHP’li” tezgahının -ki bunun adı haber filan değil artık düpedüz tezgah- mimarının Kemal Kılıçdaroğlu olduğuna inanmıyorum.

Gel gör ki bu işin arkasında Kemal Bey olduğuna inanmadığım kadar bu işin arkasında CHP Genel Merkezi’ndeki her dönemin zavallıları, kraldan çok kralcıları ya da onların bağlantılı müptezellerin olduğuna eminim. Bu saatten sonra yapılacak iş bizzat Kılıçdaroğlu’nun çıkıp bu tezgahı deşifre etmesidir. Genel Merkez’de bu işe kim ya da kimler karıştıysa topunun fişini çekmesi gereken bizzat Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

 'Faili bulmak için kazanana bırakın'

Rahmetli Mahir Kaynak’ın müthiş bir tespiti vardır: “Bir olay olduğunda, olayın failini bulmak istiyorsanız; olayın sonucunun kime yaradığına bakın. Bu olay kimin işine yarar? Bunu bilirseniz, bu işi kimin yaptığını da bilirsiniz.” CHP’deki krizi okurken Kaynak’ın bu tespitini akılda tutmakta fayda var! Acı olan şu ki kim kazandı zerre kadar umurumda değil ama bu saçmalığın sonunda kaybedenlerden biri de ne yazık ki gazetecilik oldu. Ne kadar kahrolsak az.

Erdoğan'ın işaret ettiği biri her şey olabilir ama CHP Genel Başkanı asla!

Birkaç hafta önce tamamen tesadüf eseri karşılaştığım adını bile bilmediğim ama CHP çevrelerinden Baykal’dan beri aşina olduğum birkaç tipten duymuştum ilk “Birileri Kurultay öncesi destek için Saray’a gitmiş” üflemesini... Gülüp geçmiştim.

 
 Hatta Kafa Radyo’da sabah Güçlü Mete, Rahmi Turan’ın yazısındaki iddiayı sorunca “Yahu buna kim inanır Allah aşkına” demiştim. Bu ülkede herkes CHP Genel Başkanı olabilir ama Cumhurbaşkanı’nın işaret ettiği ve bunu hepimizin öğrendiği isim asla! Hal böyle olunca böyle bir “duyumla” “Bana da geldi” diye gurur duymaktan çok zekama hakaret muamelesi yapmıştım!

Ama geçen gece Uğur Dündar ve Hadi Özışık gece saat 2’de CNN’de adım geçince mecburen bağladılar, anlatmak zorunda kaldım. Neyse... Yazmadığım yazı, yapmadığım haberle ilgili daha fazla kafa ütülemeyeceğim. Yazana da itibar edene de geçmiş olsun."


Haber okunma sayısı: 165Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ