• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

CHP YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu YSK'nin kısa kararını değerlendirdi

chp-ysk-temsilcisi-mehmet-hadimi-yakupoglu--ysknin-kisa-kararini-degerlendirdi

YSK da bir itirazın incelenmesi; karton bir dosya içindeki belgelelerin, ilgili üye tarafından Kurula sunulmasıyla başlar. Ardından müzakerelere geçilir.
21 Mayıs 2019 Salı 11:34

YSK da bir itirazın incelenmesi; karton bir dosya içindeki belgelelerin, ilgili üye tarafından Kurula sunulmasıyla başlar. Ardından müzakerelere geçilir. Daha sonra hangi konuda ve neye karar verileceği Başkan tarafından Kurula sorulur. Karar verilecek konuda mutabakat sağlandığında ise oylamaya geçilir. Oylama sonunda verilen karar, dosyanın üzerine kısaca yazılır ve karara katılıp, oy kullanan tüm üyeler tarafından dosyanın üzerindeki isimlerinin altı imzalanarak kesin karar verilmiş olur. 

Böylece o itiraz dosyasının üzerinde verilen karar ve sebebi ile üyelerin imzalarıyla artık YSK kararı ortaya çıkmış our. Kararın içeriği, bir iş veya işlemi iptal veya durdurma ise; sadece Başkanın imzasıyla dosya üzerine yazılan kararın aynısı bir kısa karar ile ilgili seçim kuruluna bildirilir. KISA karar aslında tüm YSK üyelerinin imzasını taşıyan kararın, ivedi olarak duyurulmasıdır. 

İstanbul itirazı sonucu verilen ve tüm üyelerin dosya üzerinde imzalarını taşıyan karar da kısa kararda yer alan ve herkesin malumu olan karardır.

Mehmet Hadimi Yakupoğlu 

CHP YSK Temsilcisi


Haber okunma sayısı: 150Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ