• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

CHP'den Beşiktaş pankartı için soru önergesi

chpden-besiktas-pankarti-icin-soru-onergesi-

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Süper Kupa Finali'ni TBMM’ye taşıdı.
07 Ağustos 2017 Pazartesi 13:02

 ANKARA (ANKA) - Süper Kupa Finalini TBMM’ye taşıyan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, “Beşiktaş taraftarları tarafından hazırlatılan, '‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa’ yazılı pankartın emniyet güçleri tarafından stada alınmadığı iddiaları doğru mu?” diye sordu.

Bayır, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“Beşiktaş taraftarları tarafından hazırlatılan, ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa’ yazılı pankartın emniyet güçleri tarafından stada alınmadığı iddiaları doğru mudur? İddialar doğru ise pankart hangi gerekçe ile stada alınmamıştır? Karşılaşma öncesinde Mustafa Kemal Atatürk’le ile ilgili görsellerin stada alınmaması ile ilgili, güvenlik güçlerine bir talimat verilmiş midir? Talimat verilmişse hangi gerekçe ve kim tarafından bu talimat verilmiştir?

Elinde sustalı bıçakla sahaya giren holigan stada nasıl girebilmiştir? Bu holigan staddan içeri girerken güvenlik kontrol noktasından ya da arama kontrol noktasından geçmemiş midir? Sorumlular hakkında yasal işlem başlatılacak mıdır? Başlatılacaksa bunu kamuoyu ile paylaşacak mısınız?

Maçın bitiş düdüğünden hemen sonra oyuncular daha soyunma odasına bile girmemişken, taraftarlar sahaya nasıl inmiştir? Maçta yeterince güvenlik önlemi alınmadığını düşünüyor musunuz?Bu maç ile ilgili kapsamlı bir soruşturma başlatılacak mıdır? Başlatılacaksa, kamuoyuna bilgilendirme yapılacak mıdır?

Bu tür olayların yaşanmaması için ne gibi önlemler alacaksınız veya almayı düşünüyor musunuz?"

Kaynak: CHP'den Beşiktaş pankartı için soru önergesi


Haber okunma sayısı: 264Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ