• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

CHP'li belediyelere talimat

chpli-belediyelere-talimat

CHP'li Torun, 31 Mart’ta seçilen bütün belediye başkanlarına belediye bütçesiyle yetinmeyip, kaynak yaratmaları konusunda talimat verdi.
03 Haziran 2019 Pazartesi 07:56

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 31 Mart’ta seçilen bütün belediye başkanlarına belediye bütçesiyle yetinmeyip, kaynak yaratmaları konusunda talimat verdi.

Torun, “Söz verdiğimiz gibi, halkımızın ekonomik zorluklardan kurtulup, hayatının ucuzlatılması için yeni projeler, programlar ve tedbirleri hayata geçirmek zorundayız” dedi.


 CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, partisinin belediye başkanlarına ekonomik kriz ortamında kaynak yaratılmasına ilişkin bir yazı gönderdi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu kriz ortamının yalnızca mevcut kaynakların verimli kullanılmasının yanı sıra yeni kaynakların yaratılmasını da zorunlu kıldığına dikkat çeken Torun, Avrupa Birliği programlarına ilişkin bilgiler de sıralandı.Cumhuriyet'te yer alan habere göre, bu kapsamda belediyelere; Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor Programı; Araştırma ve Yenilik Programı; İşletmeler ve Kobilerin Rekabet Edebilirliği Programı; Yaratıcı Avrupa; İstihdam ve Sosyal Yenilik; Çevre Operasyonel Programı hakkında başvuru süreçleri ve programların içeriğiyle ilgili bilgi verildi.

 


Haber okunma sayısı: 178Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ