• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

CHP'li Özkan Yalım; “Vatandaş Kendine 1 Araç Alırken En Az 3 Tane De Devlete Alıyor!!!!”

chpli-ozkan-yalim-vatandas-kendine-1-arac-alirken-en-az-3-tane-de-devlete-aliyor

Uşak Milletvekili Özkan Yalım araçlardaki ÖTV zammı ile ilgili bugün Meclis’te basın açıklaması gerçekleştirmiştir.
02 Eylül 2020 Çarşamba 15:53

 

Vatandaşların, salgın sürecinde ekonomik sıkıntılar çektiğini söyleyen Yalım, "Sağlık maliyetlerini, hükümet maalesef milletin sırtına yüklemiştir. Bunun en son örneği de yeni araçlardaki ÖTV zamları." diye konuştu. 


Yalım, elindeki kepçe ve çay kaşığını göstererek, "Sayın Cumhurbaşkanı çıkar da 'Biz, bazı araçlarda ÖTV'de indirime gittik, bazılarında da dengeleme yaptık.' derse, bunun tam deyimi bu şekilde, vatandaşa çay kaşığı ile verip kepçe ile geri alıyorlar." ifadelerini kullandı. 
Türkiye'nin bir vergi ülkesi haline geldiğini iddia eden Yalım, "Bugün 1300 cc'ye kadar olan bir aracı alırken, bir tane araç da devlete ödüyorsunuz. Bu oran1600 cc'ye kadar çıktığında, bir araç kendinize iki araç, devlete 2000 cc'ye kadar araç alırken, bir araç kendinize, 3 araç da devlete alıyorsunuz." değerlendirmesinde bulundu. 

 HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...
 

"Otomobil vergilerinde, ÖTV vergilerinde değil Avrupa, dünya birincisi olduk." diyen Yalım, 2021'de MTV'de de ciddi bir artış beklediklerini söyledi. Yalım, "Pandemi sürecindeki maliyetleri, milletin sırtına ÖTV olarak yeni araçlarda yüklediniz. Umarım 2021'de belirlenecek olan MTV oranlarında bunu yüklemeye devam etmezsiniz." diye konuştu.


Haber okunma sayısı: 1848Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ