• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

CHP'li Tekin: "CHP iktidarında tablo değişecek"

chpli-tekin-chp-iktidarinda-tablo-degisecek-

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul Kadıköy'de kurulan Salı Pazarı esnafını ziyaret etti.
11 Ekim 2017 Çarşamba 11:37

 (YURT/Selçuk Arslan) - Pazarda bulunan esnaf standlarını teker teker gezen  Gürsel Tekin esnaf ile uzun uzun sohbet etti.  Esnaf ile sohbet ederek sorunlarını dileyen Tekin, bir yandan da pazardaki fiyatları inceledi. Özellikle son zamlardan sonra artış gösteren temel gıda fiyatlarını yakından takip eden CHP'li Tekin,  son dönemlerde yaşanan artışlara dikkat çekerek, "AKP iktidarı malesef vatandaşı açlığa mahkum etmiştir. Bu pazardaki fiyatlar bunun kanıtıdır. Böylesi bir zam olmaz. CHP iktidarında bu tablo değişecek" dedi.

İstanbul Kadıköy'de Salı Pazarı esnafı tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Gürsel Tekin, esnafla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyaret sonrası YURT'a konuşan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, gıda fiyatlarındaki artışa dikkat çekmek için böylesi bir ziyareti gerçekleştirdiğini belirtti. 

"AKP İKTİDARI VATANDAŞI AÇLIĞA MAHKUM ETMİŞTİR"

Gıda fiyatları karşısında vatandaşın alım gücünün olmadığına dikkat çeken Tekin, "Bugün burada esnaf ile biraraya geldik. Bu ziyaret beni son derece mutlu etti. Tabi burada dikkatimi çeken ise pazardaki fiyat artışları oldu. Mesela peynirin kilosu 20 TL, zeytinin kilosu 28 TL, patatesin kilosu 2 TL, soğanın kilosu 2 TL yağın kilosu ise 32 TL. Yani bu fiyatlar ışığında 5 kişilik bir ailenin toplam gideri 2.520 TL. Bakın bu rakam sadece temel gıda maddesi. Bu toplam fiyatın içinde meyve yok, sebze yok, temizlik yok, kira yok. Bu tablo karşısında vatandaş ne yapsın. Asgari ücret ile geçinen vatandaşlar nasıl geçimlerini sağlasın. AKP iktidarı malesef vatandaşı açlığa mahkum etmiştir. Bu pazardaki fiyatlar bunun kanıtıdır. Böylesi bir zam olmaz. CHP iktidarında bu tablo değişecek. Bu değişime inanıyoruz. Ben hep alanlarda olacağım, halkın, esnafın, üreticinin ,işçinin yanında olacağım. Birlikte bu karanlık tabloya son vereceğiz. Buna yürekten inanıyorum" şeklide konuştu. Tekin, ziyaret sonrası pazardan mutlu ayrıldı.

 


Haber okunma sayısı: 1180Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ