Gerçek Sözcü Özel Haber

CHP’nin Bolu kampındaki ilk gününü tamamladı!

chpnin-bolu-kampindaki-ilk-gununu-tamamladi

CHP TBMM Grubu'nun 27. Dönem 2. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nın bugünkü oturumu sona erdi.
06 Ekim 2019 Pazar 09:10

 Bolu Abant Tabiat Parkı’ndaki bir otelde düzenlenen toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kampın ikinci gününü tamamladıklarını söyledi. Kampın basına kapalı bölümünde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kısa bir değerlendirme yaptığını aktaran Özel, şöyle devam etti:

“Bu değerlendirmeden sonra grup iç yönetmeliğinde bir değişiklik öngörmüştük. 3 grup üyemizin imzasıyla verilen teklif, grup yönetim kurulumuz tarafından bir rapora bağlanmış ve CHP’nin grup genel kurulunda bugün sunuldu. 52 maddede değişiklik yaptık. Bu maddelerin önemli bir kısmı anayasaya, iç tüzüğe ve Siyasi Partiler Kanunu’na uyum düzenlemeleriydi.”

CHP'den AKP'ye: Söz namusturCHP'den AKP'ye: Söz namustur

Özel, 52 maddede yapılan değişikliklere ilişkin şu bilgileri verdi:

“Örneğin, koalisyon kurmada hükümete katılma maddesi, artık bugün meri olan anayasaya göre o maddenin değişmesi gerekiyordu. Başbakan ve bakanlarla ilgili ifadelerin değişmesi gerekiyordu. Teknik 50 maddedeki değişiklikler yapıldı. İki maddede de üzerinde müzakere ettiğimiz değişiklikler yaptık. Bunlardan bir tanesi Grup Başkanvekili seçimiyle ilgiliydi. İki yılın sonunda yeniden bir seçim yerine Sayın Genel Başkanın gruba, Grup Başkanvekilinin devamını teklif edebilme maddesi geldi. Böylelikle yeniden bir seçim yerine eğer her şey yolunda gidiyorsa Sayın Genel Başkan da Grup Başkanvekillerinin grupla ilişkilerinden, yönetiminden ve performansından memnunsa bu arkadaşlar 2-3 yıl daha bu görevi sürdürebilsinler teklifini içeren bir değişikliktir.


Haber okunma sayısı: 149Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ