• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

'Engin Yıldırım imdadımıza yetişti, biz de bu tartışmadan kurtulmuş olduk'

engin-yildirim-imdadimiza-yetisti-biz-de-bu-tartismadan-kurtulmus-olduk

Habertürk’te yayınlanan programa katılan Habertürk yazarı Kemal Öztürk ve Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım’ın ‘Işıklar yanıyor’ paylaşımına ilişkin konuştu.ı.
15 Ekim 2020 Perşembe 13:21

 Veyis Ateş’in sunduğu Türkiye Nabzı programının gündemi Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi Engin Yıldırım’ın ‘Işıklar yanıyor’ paylaşımının ardından başlayan polemikti. Programa katılan Habertürk yazarı Kemal Öztürk ve Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek’de konuya ilişkin kulis bilgilerini paylaştı.

Kemal Öztürk, AYM üyeleriyle yaptığı temaslarda Engin Yıldırım'la ilgili hiçbir demeç vermek ve siyasi bir polemiğin parçası haline gelmek istemediklerini belirtti.

“AÇIKLAMANIN HATALI OLDUĞUNU KABUL EDİYOR”

Yıldırım’la konuştuğunu belirten Öztürk, “Yıldırım da, açıklamanın hatalı olduğunu ve maksadını aştığını kabul ediyor.” dedi.

Öte yandan Öztürk, Yıldırım’ın istifa etmeyi düşünmediğini ifade ederken AYM’nin de polemiği sürdürmek istemediğini de belirtti.

“İSTİFA SÖZ KONUSU DEĞİL”

Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek de Yıldırım’ın istifasının beklenmediğini söylerken görevden çektirilemeyeceğini de belirtti.AYM üyelerinin Yıldırım’a telkinleri olduğunu söyleyen Zeyrek, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tartışmayı büyütmemesinin AYM’nin elini rahatlattığını belirtti.

Zeyrek ayrıca konuya ilişkin bir yetkilinin kendisine yaptığı itirafı anlatıp şu ifadeleri kullandı:

"Biz 'Yerel mahkeme kararını nasıl açıklayacağız, nasıl izah edeceğiz, AYM'yle ters düştü. AYM'nin kararları kesindir' diye kara kara düşünürken Engin Yıldırım imdadımıza yetişti, AYM'yi hedef tahtasına koydu. Biz de bu tartışmadan kurtulmuş olduk' dedi."

 

Öte yandan Zeyrek, AYM’nin Yıldırım’a yönelik ‘istifa et’ baskısı olmadığını söyledi.

 


Haber okunma sayısı: 462Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ