• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

İnce'den çok 'ince' gönderme: 'Atı alan Üsküdar’ı geçti Sayın Erdoğan!'

inceden-cok-ince-gonderme-ati-alan-uskudari-gecti-sayin-erdogan

CHP'li Muharrem İnce, AKP'nin İstanbul seçim sonuçlarını değiştirmeye çalışmasını sert bir dille eleştirdi.
02 Nisan 2019 Salı 16:04

 CHP'li Muharrem İnce twitter hesabından açıklamalar yaparak AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı yaptı. 

AKP'nin İstanbul'da yaptığı itirazların ve pankartlar astırmasının seçmen iradesine saygısızlık olduğunu belirten İnce, "Seçimi kazandıysanız niye itiraz ediyorsunuz? İtiraz ediyorsanız niye kazanmış gibi afiş asıyorsunuz?" diye sordu.

Türkiye'nin aklıselim olmaya ihtiyacı olduğunu belirten Muharrem İnce “Atı alan Üsküdar’ı geçti” Sayın Erdoğan! dedi.

Erdoğan referandum sonuçları resmileşmeden önce açıklama yapmış, "Bu neticeyi küçümsemeye gayret edenler var. Boşuna uğraşmayın, atı alan Üsküdar’ı geçti" demişti.Muharrem İnce'nin açıklamalarının tamamı şöyle: 

Sayın Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinden sonra şahsınızı arayıp tebrik ettim. Benim yaptığım şahsınızdan öte size oy veren seçmenlerin iradesine saygı duymamın bir gereğiydi. Siz de şimdi İstanbul seçmeninin iradesine saygı duyun.

Her sandıkta seçime giren partilerin temsilcileri bulunmaktadır. Sandık sonuçlarına imza atmaktadır. Kendilerine bir nüsha verilmektedir. Bu tutanaklar bizde bulunduğu gibi partinizde de bulunmaktadır. Bunları toplandığınızda zaten sonuç bellidir.

Kaydırma var, geçersiz oy var diyerek, İstanbul sokaklarına afişler astırarak yapmakta olduğunuz İstanbul seçmeninin iradesine saygısızlıktan başka bir anlam ifade etmemektedir. Seçimi kazandıysanız niye itiraz ediyorsunuz? İtiraz ediyorsanız niye kazanmış gibi afiş asıyorsunuz?

Eğer bunları yaparak kaybettiğiniz seçimi kazanmak ise amacınız bunu unutunuz. CHP adayı olarak Ekrem İmamoğlu seçimleri kazanmıştır ve İstanbul’un Büyükşehir Belediye Başkanıdır.

Farkında değilseniz farkında olmanızda yarar var, yaptığınız, bir seçim itirazı olmaktan, hak aramaktan uzaklaşmaya başlamaktadır.

Türkiye’nin bu tür hokkabazlıklara, kavgaya değil sağduyuya, saygıya, aklıselim olmaya ihtiyacı var. Bunu ertelemenin Türkiye’ye kazandıracağı hiçbir şey yoktur. “Atı alan Üsküdar’ı geçti” Sayın Erdoğan!


Haber okunma sayısı: 207Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ