Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “68 bin İhlaszede'nin 400 milyon dolarlık alacağı 9 ay sonra buhar olacak” dedi ve sözlerinin söyle sürdürdü: “CHP'nin İhlaszedeler için hazırladığı kanun teklifi ve araştırma önergesi Meclis gündemine geliyor.  Zaman aşımının kıskacındaki İhlaszede'nin gözü Meclis'te. Partisinin grup toplantısında bu konuya değinen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “70 bin kişinin hortumlandığı bir Türkiye’den bahsediyoruz Kim izin verdi dönemin hükümetleri. İhlaszedeler tam 18 yıldır uğraşıyorlar. 70 bin kişiden söz ediyoruz. 2000 yılında BDDK dedi ki İhlas Finans’ı kapatıyoruz. Gerekçe hortumculuk…” dedi.

“SÖZCÜ GÜZEL BİR GAZETECİLİK YAPIYOR”

“Sözcü Gazetesi güzel bir gazetecilik yapıyor. 70 bin kişinin hakkını arıyor.” diyen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü “Bu insanların anaları, babaları, çocukları var. Meclis’e getiriyoruz. Vicdan sahibi AKP’nin, MHP’nin, İYİ Parti’nin vekillerine sesleniyorum. Allah’a inanıyorsanız, vicdanınız varsa buna ‘evet’ deyin”

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları:

Her kafadan ortak bir dil kullanılarak bize yöneltilen eleştireleri biliyorum, bir talimatla havuz medyasının attığı başlıkları da biliyorum. Biz bu dimdik duruşu sizlerin duruşu ile yerine getireceğiz. Biz yaşanabilir, huzurlu bir Türkiye istiyoruz. İnsanı seviyorsan o sorunları çözme konusunda kararlı olacaksın.