Gerçek Sözcü Özel Haber

SİYASET

Davutoğlu’nun partisinin ismi ve ne zaman kurulacağı kesinleşti!

davutoglunun-partisinin-ismi-ve-ne-zaman-kurulacagi-kesinlesti Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partinin ismi ve kuruluş dosyasının ne zaman İçişleri Bakanlığı’na verileceği belli oldu.

'Yeni parti kuracakları vazgeçirme' iddiasına yanıt verdi: Görüşmeye gittik ama...

yeni-parti-kuracaklari-vazgecirme-iddiasina-yanit-verdi-gorusmeye-gittik-ama AKP İstanbul eski Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile görüştüğü ve bu

Davutoğlu cephesinden Erdoğan'a: Eğer samimi ise...

davutoglu-cephesinden-erdogana-eger-samimi-ise Erdoğan tarafından dile getiren 'dolandırıcılık' suçlamalarına yeni parti kurması beklenen Ahmet Davutoğlu ve ekibinde yer alan isimlerden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulu'nda konuşuyor

kemal-kilicdaroglu-tbmm-genel-kurulunda-konusuyor Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulu'nda 2020 yılı Bütçe Kanunu teklifi üzerine CHP Grunu adına konuşuyor.

CHP'den kurultay genelgesi! Seçimlerin 'çarşaf liste' olup olmayacağı netleşti

chpden-kurultay-genelgesi-secimlerin-carsaf-liste-olup-olmayacagi-netlesti CHP Genel Merkez yönetimi tarafından hazırlanan Kurultay Genelgesi, tüm il ve ilçe başkanlıklarına gönderildi.

AKP'de Davutoğlu ve Babacan çatlağı! İstifalar durdurulamıyor

akpde-davutoglu-ve-babacan-catlagi-istifalar-durdurulamiyor AKP'de yerel seçimlerdeki hezimet, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi nedeniyle memnuniyetsizlik sürerken yeni parti çalışmalarını sürdüren Davutoğlu ve Babacan'a tabandan giden destekle birlikte

Ekrem İmamoğlu'ndan İBB'de yeni atamalar

ekrem-imamoglundan-ibbde-yeni-atamalar İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, iletişim ve medya ekibinde yeni görevlendirmeler gerçekleştirdi.

AKP'li belediyelerde bir skandal daha! Arabanın kapısını açmayınca işten çıkardı

akpli-belediyelerde-bir-skandal-daha-arabanin-kapisini-acmayinca-isten-cikardi Samsun'un Bafra Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar'ın şoförü olarak görev yapan Salih Küçük, başkan yardımcısının kapısını açmadığı gerekçesiyle görevden alındığını iddia etti.

Bir özel okul daha iflas etti! Veliler, öğrenciler ve öğretmenler mağdur edildi

bir-ozel-okul-daha-iflas-etti-veliler-ogrenciler-ve-ogretmenler-magdur-edildi Doğa Koleji’nde yaşanan sorunlar gündemde yerini korurken Özgür Boza Okulları'nın da battığı açıklandı.

AKP, OHAL uygulamasını kalıcı hale getiriyor! 'Anayasaya aykırı'

akp-ohal-uygulamasini-kalici-hale-getiriyor-anayasaya-aykiri Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu AKP'nin Anayasa Mahkemesi'nin kararının ardından hazırladığı ve güvenlik soruşturması içeren taslak metnin Anayasa'ya aykırı olduğunu belirtti.

Tuncay Özkan: Bu alçaklık cehaletin ulaştığı boyutun resmidir

tuncay-ozkan-bu-alcaklik-cehaletin-ulastigi-boyutun-resmidir CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'dan TRT'ye ana haber tepkisi.

İşte Bahçeli'nin af yasasını çekmesinin nedeni: 'Bomba haberin flaşını en sona bırakalım!'

iste-bahcelinin-af-yasasini-cekmesinin-nedeni-bomba-haberin-flasini-en-sona-birakalim Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin geri çektiği af teklifinin ayrıntılarını köşesine taşıdı.

Öğrenciler okumak için çalışmak zorunda! 'Burs ve kredi seçimleri adil değil'

ogrenciler-okumak-icin-calismak-zorunda-burs-ve-kredi-secimleri-adil-degil Üniversite öğrencileri okuyabilmek ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çalışıyor.

Vergi yağmuru Resmi Gazete'de yayımlandı: İşte yeni vergiler...

vergi-yagmuru-resmi-gazetede-yayimlandi-iste-yeni-vergiler Mega vergi paketi Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni yıl öncesi yeni vergiler resmen hayatımıza girdi.

Türkiye asgari ücrette 28 Avrupa ülkesi arasında 22. sırada

turkiye-asgari-ucrette-28-avrupa-ulkesi-arasinda-22-sirada CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, 28 Avrupa ülkesi arasında Türkiye’nin 2 bin 20 TL olan asgari ücretle 22. sırada yer aldığını belirtti.

Ankara'dan yönetileceği kanunla belirlenen Merkez Bankası taşınıyor

ankaradan-yonetilecegi-kanunla-belirlenen-merkez-bankasi-tasiniyor Başkent Ankara’dan yönetileceği kanunla belirlenen Merkez Bankası için yasa bile değiştirilmeden İstanbul’a taşınma kararı çıkarıldı.

İBB'de bir ihale oyunu daha: Tanıdık şirkete milyonlar akmış

ibbde-bir-ihale-oyunu-daha-tanidik-sirkete-milyonlar-akmis İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde önceki dönemde yapılan ihale oyunlarına bir yenisi daha eklendi.

Ekrem İmamoğlu duyurdu: Bizim vazgeçilmez yatırımımız...

ekrem-imamoglu-duyurdu-bizim-vazgecilmez-yatirimimiz İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe belediyelerine yaptığı ziyaretlerin 12’ncisini Kartal’a gerçekleştirdi.

_Süreci dikkatle takip edeceğiz

_sureci-dikkatle-takip-edecegiz CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak açıklamalarda bulundu.

Engelliler için verilen önerge AKP'li ve MHP'li vekillerin oylarıyla reddedildi!

engelliler-icin-verilen-onerge-akpli-ve-mhpli-vekillerin-oylariyla-reddedildi İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı Şenol Sunat’ın Türkiye'de engellilerin istihdamı ve yaşadıkları sorunların araştırılması üzerine verdiği araştırma önergesi AKP'li ve MHP'li