Gerçek Sözcü Özel Haber

SİYASET

Trump'ın skandal paylaşımının ardından bir açıklama daha!

trumpin-skandal-paylasiminin-ardindan-bir-aciklama-daha ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Orta Doğu ziyareti kapsamında bulunduğu Suudi Arabistan'da açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan 'fon' açıklaması

kilicdaroglundan-fon-aciklamasi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’lilere açılan yüksek tazminat davalarını hatırlattı. “Arkadaşlar bu tazminatları ödeyebilmek, özgürce konuşmak için fon kurma kararı aldı” dedi

Fatih Portakal: 'Ses getirecek birliktelik'

fatih-portakal-ses-getirecek-birliktelik Emekillikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) üyeleri, İzmir´de bir araya geldi. Portakal buluşmayı 'ses getirecek birliktelik' olarak yorumladı.

Kılıçdaroğlu: OBİT kurulsaydı, barış gelirdi

kilicdaroglu-obit-kurulsaydi-baris-gelirdi Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı kurulmasını önerdiklerine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, Avrupa’nın bölgede akan kana gözünü kapadığını ve mülteciler arasında ayrım yaptığını söyledi.

İşte Saray'a atanan Kavakçı ailesinin tamamı: Kim, hangi görevde?

iste-saraya-atanan-kavakci-ailesinin-tamami-kim-hangi-gorevde Sözcü yazarı Necati Doğru, Kavakçı ailesinin Saray'a atanmalarını değerlendirdi.

Zübeyde Hanım ölümünün 96. yıl dönümünde anılıyor

zubeyde-hanim-olumunun-96-yil-donumunde-aniliyor Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım, 14 Ocak 1923'te hayatını kaybetti. Zübeyde hanım bugün çeşitli etkinliklerde anılacak.

'Musluk suyuna geçilmeli'

musluk-suyuna-gecilmeli Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Başkanı Baran Bozoğlu, son dönemde çok tartışılan “poşet düzenlemesini”, Çevre Yasası’nda yapılan değişiklikleri ve eksiklikleri anlattı.

AKP'den istifa eden İBB Meclis üyesi talanı böyle anlattı

akpden-istifa-eden-ibb-meclis-uyesi-talani-boyle-anlatti AKP'den istifa eden İBB Meclis üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, TV5'te Çağlar Cilara'nın konuğu oldu.

Fatih Portakal: Doğru olabilir mi? Umarım iptale gidilir..

fatih-portakal-dogru-olabilir-mi-umarim-iptale-gidilir FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'dan Beşikdüzü'nde Şehit Üsteğmen Erdal Kurtoğlu Parkı’nın Suudi Arabistan Al Ajaji şirketine verilmesine tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'ndan kurmaylarıyla İstanbul - İzmir mesaisi

kilicdaroglundan-kurmaylariyla-istanbul---izmir-mesaisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir büyükşehir ile İstanbul’un ilçelerini masaya yatırmak için kurmaylarıyla bir araya geldi.

Deniz Yücel Kılıçdaroğlu ile görüştü

deniz-yucel-kilicdaroglu-ile-gorustu CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü ve örgütün taleplerini Kılıçdaroplu'na iletti.

Hayri İnönü: 'El insaf artık!'

hayri-inonu-el-insaf-artik Hayri İnönü, 500 milyon dolarlık 9 gayrimenkulü Şişliliye yeniden kazandırma sözü verdi.

CHP'nin Seçim Koordinatörleri belli oldu

chpnin-secim-koordinatorleri-belli-oldu İstanbul'un üç bölgesinde milletvekilleri görev aldı.

CHP, AKP'ye fark attı

chp-akpye-fark-atti Konsensus Araştırma ve Danışmanlık’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yaptığı anket çalışmasında parti kimliğiyle CHP İzmir’de en yakın rakibi AKP’ye yüzde 11’lik fark attı.

'AKP, bu kez MHP'nin desteğine rağmen dibe çakılabilir'

akp-bu-kez-mhpnin-destegine-ragmen-dibe-cakilabilir Korkusuz yazarı Can Ataklı, AKP'nin seçimi kaybetmemek için her şeyi yapacağını , muhalefetin harekete geçmesi gerektiğini yazdı.

Seçime aylar kala bir partiden katılmama kararı!

secime-aylar-kala-bir-partiden-katilmama-karari HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere katılmama kararı aldıklarını açıkladı.

Ekrem İmamoğlu'nun oğlundan yanıt: Bu yüzden liderimsin

ekrem-imamoglunun-oglundan-yanit-bu-yuzden-liderimsin Ekrem İmamoğlu’nun oğlu Mehmet Selim İmamoğlu babası hakkındaki eleştirilere yanıt “İşte sen bu yüzden benim liderimsin baba” mesajıyla geldi.

CHP'de aday adaylarının beklediği tarih netleşti

chpde-aday-adaylarinin-bekledigi-tarih-netlesti Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi toplantısı 16 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşecek.

Kredi kartında taksit düzenlemesi

kredi-kartinda-taksit-duzenlemesi Kredi kartlarında taksit sınırlamalarını kapsayan yönetmelik yürürlükten kaldırıldı. Hali hazırda elektronik eşyada üç ay, hava yollarında altı ay taksit sınırı bulunuyordu. Ayrıca yeme-içme

İstanbul'daki seçim iptal edilebilir

istanbuldaki-secim-iptal-edilebilir Binali Yıldırım'ın istifasıyla ilgili yeni iddia ortaya atıldı.