• DOLAR 3,7492 TL
  • EURO 4,6506 TL
  • Altın 162,5945 TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

SİYASET

Meclis'te idam gerginliği

mecliste-idam-gerginligi TBMM Genel Kurulu’nda, MHP ile BDP’li milletvekilleri arasında ”idam” konusunda tartışma çıktı. Her iki partinin milletvekilleri, birbirlerinin üzerine yürüdü.

Meclis’teki gerilim polisevinde yoktu

meclisteki-gerilim-polisevinde-yoktu Renkli görüntülerin yaşandığı resepsiyonda TBMM Başkanı Çiçek, İçişleri Bakanı Güler ve MHP’li Vural sohbet ettiler

Bizden bir heyet İmralı’ya gidebilir

bizden-bir-heyet-imraliya-gidebilir KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, yabancı bazı basın yayın kuruluşlarının sürece ilişkin sorularını yanıtladı.

Akil İnsanlar’a MHP tepkisi

akil-insanlara-mhp-tepkisi Malatya’ya önceki gün gelerek sivil toplum kuruluşları ile görüşen Akil İnsanlar gurubu dün ilk olarak Alevi vatandaşların katıldığı bir toplantı da çözüm sürecini anlattılar.

‘Vizesiz Avrupa’ için kötü haber

vizesiz-avrupa--icin-kotu-haber Türkiye’ye vize konusunda bir darbe de Lüksemburg’dan geldi. AB Adalet Divanı Başsavcısı Villalon, ‘Demirkan’ davasında olumsuz görüş bildirdi

AKP’nin kurucusundan itiraf!

akpnin-kurucusundan-itiraf Parti kurucusu ve eski milletvekili olan Adana İl Başkanı, İmralı sürecini değerlendi.

Hafta sonu 3 dizi başlıyor

hafta-sonu-3-dizi-basliyor Bu hafta sonu ekranlarda 3 yeni dizi birden başlıyor.

İşte 'aşk acısı'nın resmi!

iste-ask-acisinin-resmi ABD'de yapılan bir araştırmada, fiziksel acının miktarı, beyindeki yansımasına bakılarak ilk kez objektif olarak ölçüldü.

4. Yargı Paketi yasalaştı

4-yargi-paketi-yasalasti 4. Yargı Paketi olarak bilinen, İnsan Hakları ve İfade Özgürlüğü Bağlamında Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM'de kabul edilerek yasalaştı.

"Cenazeye zaten gelmeyecektik"

cenazeye-zaten-gelmeyecektik İngiltere eski Başbakanı Margaret Thatcher'in ailesinin cenaze töreninde Cristina Kirchner'i istemedikleri açıklamalarına Arjantin'den yanıt geldi: “Zaten gitmeyecektik”

Koç Holding'e çifte müjde

koc-holdinge-cifte-mujde Moody's ve Standard&Poors, Koç Holding'in uzun vadeli kurumsal kredi notunu 'Yatırım Yapılabilir' olarak belirledi.

AKP anketlerde oy kaybediyor

akp-anketlerde-oy-kaybediyor Son üç seçim anketinde oy oranları farklı ama sonuç aynı: AKP düşüşte!

Diyarbakır'a yeni şehir kurulacak

diyarbakira-yeni-sehir-kurulacak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dicle Nehri ile bütünleşen yaklaşık 500 bin kişilik konut alanlarının yer alacağı şehrin kurulması için tasarım çalışmalarına başladı.

Öcalan açıklayacak!

ocalan-aciklayacak KÜRT Sorunun çözümü konusunda başlatılan süreç kapsamında PKK'nın silahlı güçlerinin Irak'ın kuzeyindeki kapmlara çekilmesi ile ilgili son kararı ve çekilme takvimini İmralı adasında bulunan

17 yaşında 23 dil biliyor!

17-yasinda-23-dil-biliyor ABD’nin New York kentinde yaşayan 17 yaşındaki Timothy Doner aralarında Türkçe’nin de bulunduğu tam 23 dili akıcı bir şekilde konuşup yazabildiği gibi, birçok dili başka ülkelerin şivesiyle

İran zaman makinesi icat etti

iran-zaman-makinesi-icat-etti İranlı bir bilim insanı, geliştirdiği zaman makinesiyle kullanıcıların 8 yıl sonrası hakkında bilgi alabileceğini iddia etti.

'Yürümeyi bu balıktan öğrendik'

yurumeyi-bu-baliktan-ogrendik Antik balık, sudan karaya çıkan canlıların yürüme yeteneğini nasıl kazandığına dairi ipuçları sundu.

Hülya Avşar: Ben zaten akildim

hulya-avsar-ben-zaten-akildim Ünlü sanatçı Hülya Avşar, çözüm süreci kapsamında oluşturulan Akil İnsanlar Heyeti’ni eleştirenlere tepki gösterirken "Ben zaten akildim" açıklaması yaptı.

KATEGORİLER

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ