• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

SÖZCÜ ve Cumhuriyet’e yönelik operasyonlar, sindirme girişimidir

sozcu-ve-cumhuriyete-yonelik-operasyonlar-sindirme-girisimidir

Aralarında SÖZCÜ çalışanları Ulu ve Olgun’un da bulunduğu tutuklu gazetecilerle görüşen CHP milletvekilleri, “Toplumun geniş kesimlerine gözdağı veriliyor” dedi
13 Ağustos 2017 Pazar 08:33

başak kaya

 CHP Cezaevlerini İnceleme Komisyonu üyeleri Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, cezaevinde tutuklu bulunan gazetecileri ziyaret etti. Özel ve Ağbaba, Cumhuriyet davasından tutuklu Murat Sabuncu, Akın Atalay, Kadri Gürsel, Ahmet Şık ile SÖZCÜ Gazetesi çalışanları Gökmen Ulu, Mediha Olgun ve tutuklu DieWelt çalışanı Deniz Yücel ile görüştü.

Görüşmelerden sonra hazırlanan raporda “15 Temmuz darbe girişiminin ardından 20 Temmuz'da ilan edilen OHAL ile elde ettiği yetkileri kötüye kullanan AKP, FETÖ ile mücadeleyi amacından saptırarak, kendisine muhalefet eden tüm toplumsal unsurları sindirmek istiyor ve toplumun geniş kesimlerine gözdağı veriyor'' denildi. Raporda, tutuklu gazetecilerin CHP heyetine cezaevi görüşmeleri sırasında aktardıkları da kendi ağızlarından şöyle dile getirildi:

Gökmen Ulu (SÖZCÜ): Sadece doğruları korkmadan söyledik. Maalesef Türkiye'de sadece bu yüzden mesleğimizi yaptığımız için gerçekleri yazdığımız için baskıya ve zulme uğruyoruz.

Mediha Olgun (SÖZCÜ): Hâlâ adalete inanıyorum. Bir gazetecinin mesleğinden ötürü yargılanmasını acı buluyorum. En kısa zamanda ülkenin normalleşmesi gerekiyor.

Murat Sabuncu (Cumhuriyet): Yaptığımız gazetecilik için yargılanıyoruz. Biz de burada demokrasi nöbeti tutuyoruz.
Akın Atalay (Cumhuriyet): Nasıl Milattan Önce, Milattan Sonra kullanılıyorsa biz de “Davadan Önce” ve “Davadan Sonra” diye ifadeler kullanıyoruz. Çünkü mahkeme sonrası dava çöktü, mahkeme de bunu söyledi.
Kadri Gürsel (Cumhuriyet): Çökmüş bir iddianame ile karşı karşıyayız. Ne tahliye beklentim var, ne de umutsuzum. Önemli olan mahkemede hukukun aranması. Bugüne kadar gerçekleri yazdık, arkasında olduk.

Ahmet Şık (Cumhuriyet):
Ayıplarını örtmek için bizden FETÖ çıkarmaya çalışıyorlar ancak bu çıkmaz.


Haber okunma sayısı: 281Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ