• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

Güntekin Onay: Yine hüsran

guntekin-onay-yine-husran

ÜLKEMİZDE futbolun dışında o kadar çok faktörler etken ki, oyun son sıralara iniyor sıralamada. Sürekli bir kavga, huzursuzluk, mutsuzluk ortamı var.
11 Ekim 2014 Cumartesi 07:59

 ÜLKEMİZDE futbolun dışında o kadar çok faktörler etken ki, oyun son sıralara iniyor sıralamada. Sürekli bir kavga, huzursuzluk, mutsuzluk ortamı var. 
 

Rakipleri de yenemiyoruz, maalesef bu kaos ortamını da.. Bu kadar negatif enerji ile işimiz zaten zor.

İLK yarıda A Milli Takım maksimum düzeyde iyi futbol oynadı. İyi başladık golü bulduk. Kontrol hep bizdeydi. Alanları iyi kapattık. Görevini yapmayan tek bir oyuncu bile yoktu. 

 Ancak bazen oyun istediğiniz gibi gider ama skor öyle olmaz. İlk 45 dakika durum buydu. Ancak yine de yediğimiz golü kabul etmek mümkün değil. 

 

FIRSATLARI?HARCADIK

 

TÜRKİYE Süper Ligi’nin yüksek toplarda en etkili futbolcusu olan Sivok’tan yediğimiz gol resmen “bile bile lades” oldu. Tanımasak, bilmesek belki kabul edilebilir. Bizi hiçbir zaman duran toplarda iyi yapamadığımız alan savunması yaktı. En azından sadece Tomas Sivok’a duran toplarda adam adama eşleşme verebilirdik. Golden sonraki 10-15 dakikalık bocalamanın ardından devrenin son 15 dakikasında ise Çekleri kendi ceza alanına hapsettik ancak bu kez de Gökhan Töre ve Umut ile yakaladığımız fırsatları gole çeviremedik. 

 

2. yarıda ise olumsuz anlamda bambaşka bir milli takım vardı sahada. Takım halinde tel tel döküldük. 2’nci golü yedik, o golün ardından demoralize olup iyice dağınık bir görüntü ortaya koyduk. 

 

İLK 2 ARTIK ÇOK ZOR

 

İLGİNÇ olan şu: Ligimizin en istikrarlı, en güvenilir oyuncularından biri olan Gökhan Gönül milli takımda genellikle kendi kalitesinin altında kalıyor. Dün de öyle oldu. Yine güvendiğimiz isimlerden Selçuk İnan, beklentilerin çok altında idi. Kadrolar, teknik adamlar, yıllar geçiyor ama olmuyor. Milli takım bir türlü istenen düzeye gelemiyor. Bu durumun 1’nci nedeni Süper Lig’de oynanan futbolun seviyesi. 

 

2 maçta 0 çektik. Grupta ilk 2 için doğrudan rakibimiz olan 6 puanlı Çek Cumhuriyeti ve İzlanda’nın 2’sini birden geçmemiz artık çok zor. Daha 8 karşılaşma var ama bundan sonra en gerçekçi hedef grupta 3. olup play-off ile Fransa biletini almak olmalı. 


Haber okunma sayısı: 4790

Haberin etiketleri:

Güntekin Onay Yine hüsran


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER