• DOLAR 3,7994 TL
  • EURO 4,6893 TL
  • Altın 162,4154 TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

YEREL SEÇİMLERDE HABERLERİ

"Erdoğan Mart 2019'da Ankara'yı kaybedebilir"

erdogan-mart-2019da-ankarayi-kaybedebilir- Hürriyet yazarı Murat Yetkin, AKP'nin Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Ankara'yı kaybedebileceğini öne sürdü.

CHP’nin İstanbul için ilk adayı belli oldu

chpnin-istanbul-icin-ilk-adayi-belli-oldu CHP'li Hamzaçebi, yerel seçimlerde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olmak için yola çıktığını açıkladı.

Deniz Baykal'a ön seçim, Muharrem İnce'ye yoklama sürprizi

deniz-baykala-on-secim-muharrem-inceye-yoklama-surprizi CHP Parti Meclisi toplantısında alınan kar ile 85 seçim bölgesinin 55'inde milletvekili adayları ‘kontenjanlı’ hakim gözetiminde ön seçimle belirlenecek.

CHP İl Başkanı istifa etti

chp-il-baskani-istifa-etti Son yerel seçimlerde kalesini MHP'ye kaptıran CHP'den istifa haberi geldi. Mersin'de CHP İl Başkanı Faruk Mehmet Akar ile birlikte 13 parti yöneticisi görevlerinden istifa etti

CHP'de kritik gün! Gözler Kılıçdaroğlu'nda

chpde-kritik-gun-gozler-kilicdaroglunda Yerel seçimlerde oyunu artırsa da beklediği yüzde 30 eşiğini aşamayan CHP'de Parti Meclisi üyeleri ve milletvekilleri ile yapılan toplantıların ardından yarın il başkanları, haftaya da Kadın Kolları ile

10 vekil ile yeni parti

10-vekil-ile-yeni-parti AK Partiden ayrılan milletvekilleri, Ertuğrul Günay'ın geçen hafta sinyalini verdiği yeni parti için yerel seçimlerden sonra düğmeye basacak.

Deniz Baykal hareketlendi 30 mart sonrası ince hesaplar

deniz-baykal-hareketlendi-30-mart-sonrasi-ince-hesaplar CHP Eski Lideri Deniz Baykal yerel seçim çalışmaları için Türkiye’de bazı İllere geziler düzenliyor gittiği yerlerde eski ekip arkadaşları ile toplantılar düzenliyor.

Başarı çıtasını düşürdü

basari-citasini-dusurdu Yolsuzluk iddiaları nedeniyle zor günler geçiren Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Yerel seçimler için 2009'daki oy oranını, yani yüzde 38,8'i ölçü aldığını açıklayarak beklenti çıtasını aşağıya

Yerel seçimlerde Ermeni açılımı!

yerel-secimlerde-ermeni-acilimi İstanbul’da yerel seçimin en renkli geçeceği yer Bakırköy. İlçede meclisteki bütün partilerin Ermeni adayları bulunuyor. En dikkat çekenler ise MHP’nin..

'Erdoğan Cumhurbaşkanı olamaz'

erdogan-cumhurbaskani-olamaz "AKP'nin desteği hem genel hem yerel seçimlerde ciddi oranda azalacak. Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olma şansı sıfır"

Alevilerden Mansur Yavaş desteği

alevilerden-mansur-yavas-destegi Ankara'da önemli oranda oy potansiyeli olan Aleviler yerel seçimlerde, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ı desteklediğini belirtiyor.

CHP'yi korkutan anket: CHP aklını başına alsın ANKETİ....

chpyi-korkutan-anket-chp-aklini-basina-alsin-anketi Yerel seçimlerde 7 milyon seçmenin sandığa gitmeyeceği ve bunlardan yüzde 60'ının CHP sempatizanı olduğu yolundaki anket partiyi endişelendirdi.

100 siyasetçiden yerel seçimlerdeki adaylara çağrı

100-siyasetciden-yerel-secimlerdeki-adaylara-cagri Aralarında 18’i çeşitli dönemlerde bakanlık ve önceki dönemlerde TBMM de görev almış olan 100 siyasetçi bugün aşağıdaki açıklamayı yapmışlardı

CHP Genel Merkezi'nde ortalık karıştı

chp-genel-merkezinde-ortalik-karisti CHP'nin yerel seçimler için belirlediği adaylar ile ilgili tartışmalar kesilmiyor.

Kılıçdaroğlu: İş dünyası korkuyor

kilicdaroglu-is-dunyasi-korkuyor CHP lideri Kılıçdaroğlu, iş dünyasında korku" ve "endişenin" hâkim olduğunu söyledi.

İstanbul’daki rakibimiz Başbakan!

istanbuldaki-rakibimiz-basbakan Gürsel Tekin, yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı konusunda Başbakan Erdoğan’a karşı yarışacaklarını savundu.

Yerel seçimlerde dengeleri değiştirecek karar

yerel-secimlerde-dengeleri-degistirecek-karar- Anayasa Mahkemesindeki iptal davası yerel seçimleri etkileyecek.

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ