• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
g.sozcu11

Gerçek Sözcü Özel Haber

08 HAZİRAN’DA, “LAİK DEMOKRATİK CUMHURİYET AYDINLIĞINDA” BULUŞMAK ÜZERE...

Algan HACALOĞLU

Algan HACALOĞLU

E-Posta :

 08 HAZİRAN’DA, “LAİK DEMOKRATİK CUMHURİYET AYDINLIĞINDA” BULUŞMAK ÜZERE...

 

3 gün sonra ülkemizin geleceğini derinine etkileyecek 25. Dönem Milletvekili genel seçimleri var. AKP’nin; “Cumhuriyetimizin ilkeleri ve kurucu değerlerine” son derece duyarsızlık temelinde, her türlü “kuralsızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik ve haksızlık” eşliğinde, son 12 yıldır toplumumuza dayatmakta olduğu “sömürü, baskı ve soygun” düzeni artık sürdürülemez bir noktaya gelmiştir.

 

Türkiye çok acil bir “rejim sorunu” ile karşı karşıyadır. Bu sorunun, halkın özgür iradesi altında sandıkta çözümlenmesi ertelenemez bir göreve dönüşmüştür.

Ülkemizin “egemenliği, bağımsızlığı ve bütünlüğü”, toplumumuzun  “huzuru, esenliği ve güvenliği”, Laik Demokratik Sosyal Hukuk Devletimizin “varlığının sürdürülebilmesi” açılarından bu seçimler yaşamsal bir önem taşımaktadır...

 

Özgür iradelerimizle, “07 Haziran seçimlerini” bir fırsata dönüştürerek bu “karabasana” son vermek, toplumumuzun tüm kesimlerinin ortak demokrasi ve yurtseverlik görevidir.

 

Hangi köken ve inançtan olursa olsun, hangi partiyle kendisini özdeşleştirmiş olursa olsun, bu kutsal davaya baş koyan tüm “demokratlara, sosyal demokratlara, ulusalcılara, yurtseverlere ve de Cumhuriyet Halk Partililere” 07 Haziran Pazar günü sandıkta başarılar diliyorum.

 

08 Haziran’da, “barış ve, huzurun, erdem ve onurun,  eşitlik ve adaletin, emek ve örgütlülüğün, özgürlük ve demokrasinin” Türkiyesi’nde, Laik Demokratik Cumhuriyet “aydınlığında” buluşmayı diliyorum. 

İzlenme: 862 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ